Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Tamron 28-75 nie ostrzy?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    To ja Ci odpowiem. Jeśli towar nie ma wad to zamiana na inny jest także dobrą wolą sprzedawcy.

  2. #22

    Domyślnie

    Właśnie uzyskałem info od koleżanki i częściowo chyba miałem rację do do sprzętu z internetu

    Otóż jest taka możliwość jedynie przy umowach konsumenckich na odległość.

    Tak mnie sprostowała. co by to nie miało znaczyć...

    Zresztą my tu o sprawach prawnych a tu chodzi o mydlenie Tamronka ...
    Canon FF i słoików kilka

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kpzz Zobacz posta
    Panowie, biję się w piersi.

    Dorzucam foty z czasem 1/320s
    A może coś o większej rozdzielczości druku + lepiej ustawiona ekspozycja? Bo IMO niedoświetlone o 1 EV i druk kiepski żeby ocenić ostrość.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #24
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kpzz Zobacz posta
    Panowie, biję się w piersi.

    Dorzucam foty
    Ile jeszcze razy mam Ci edytować posty byś w końcu zajarzył że wrzucasz ZA DUŻE zdjęcia?
    Max 800px na dłuższym boku proszę.

  5. #25

    Domyślnie

    Witajcie
    Chciałbym dołączyć się do wątku. Kupiłem ów obiektwy w piątek (niestety nie u kolegi Cichego - zaczynam żałować) i sam nie wiem co myśleć. Posiadam 350d i podobno obiektyw ten niezbyt dobrze współpracuje z tym aparatem. Do wykonania porównań pożyczyłem 450d, oceńcie moje mydło.

    28mm 2.8 iso 100 - lewo 350d prawo 450d - crop 100%

    35mm 2.8 iso 100 - lewo 350d prawo 450d - crop 100%

    75mm 2.8 iso 100 - lewo 350d prawo 450d - crop 100%

    Zdjęcia wykonane ze statywu oczywiście.

    Z obserwacji, na podstawie innych zdjęć 28mm/2.8 jest całkiem ostro. Niestety im większy zoom tym większe mydło.
    Jako ciekawostka powiem, że posiadany przeze mnie obiektyw został wybrany spośród 3, podczas prawie godzinnego pstrykania w sklepie. :/ Mam możliwość wymiany do 7 dni na inny, tylko obawiam się, że wymienie na jeszcze gorszy niż teraz .
    Ostatnio edytowane przez berserker ; 21-02-2010 o 17:31

  6. #26
    Bywalec Awatar Yova
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    36
    Posty
    160

    Domyślnie

    Jakoś nie widać zdjęć.
    "Ci co potrafią robią to. Ci co nie potrafią uczą innych"
    18-35+85

  7. #27
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Widac widac.. w pracy masz bana na imageshack.us ;p

  8. #28
    Bywalec Awatar Yova
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    36
    Posty
    160

    Domyślnie

    a właśnie że nie mam bana! Teraz już widze obrazki, na 350 według mnie jest ok na 450 trochę gorzej ale może to FF/BF?
    "Ci co potrafią robią to. Ci co nie potrafią uczą innych"
    18-35+85

  9. #29
    Bywalec Awatar greg7878
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    k.Olkusza
    Wiek
    53
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez berserker Zobacz posta
    Witajcie
    Posiadam 350d i podobno obiektyw ten niezbyt dobrze współpracuje z tym aparatem.
    Ja nie narzekam na taki zestaw :-D ( ale może miałem szczęście ).

    Wracając do zdjęć , jeśli to 100% , nie wyostrzane cropy to tragedii nie widzę.
    Dokładnie należy sprawdzić za to czy układ AF nie ma tendencji do FF lub BF - u mnie nic takiego nie stwierdziłem , ale sporadycznie zdarzają się zdjęcia nie trafione z ostrością ( na tyle rzadko , że nie stanowi to dla mnie jakiegoś większego problemu ).

    Testy testami , ale szkło najlepiej sprawdzić ,,w boju " i przestać oglądać zdjęcia w 100% powiększeniu.

    Oczywiście , zdrowie najcenniejsze , więc , jeśli masz się stresować , może lepiej oddać to szkło :wink: ?
    6D mark II+BG-E21 / 60D+BG-E9 / 600D+BG-E8 / 350D+BG-E3 / C 16-35 4 IS L / C 17-55 2.8 IS /C 10-22 3.5-4.5 /T 28-75 2.8 /C 50 1.8 STM /C 85 1.8 /C 100 2.8 L MACRO /C 60 2.8 MACRO /C 35 2.0 IS /S 8 3.5 FISH-EYE /T 70-200 2.8 /C 70-300 4-5.6 IS /... / i coś tam jeszcze ...

  10. #30

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję, za odpowiedzi w temacie. Mam nadzieję, że autorowi tego postu, moje przykłady i Wasze komentarze też w czymś to pomogą.

    Cytat Zamieszczone przez greg7878 Zobacz posta
    Wracając do zdjęć , jeśli to 100% , nie wyostrzane cropy to tragedii nie widzę.
    Dokładnie należy sprawdzić za to czy układ AF nie ma tendencji do FF lub BF - u mnie nic takiego nie stwierdziłem , ale sporadycznie zdarzają się zdjęcia nie trafione z ostrością ( na tyle rzadko , że nie stanowi to dla mnie jakiegoś większego problemu ).
    Są to oczywiście nie wyostrzane 100% cropy z jpg. Tak jak wspominałem, wybierałem z 3 modeli i ten był najlepszy jeśli chodzi o FF i BF + "ogólna jakość zdjęć". Bo sam fakt FF i BF rozumiem, że istnieje możliwość kalibracji, to na mydło nie za bardzo da się zaradzić rozumiem?

    Cytat Zamieszczone przez greg7878 Zobacz posta
    Oczywiście , zdrowie najcenniejsze , więc , jeśli masz się stresować , może lepiej oddać to szkło :wink: ?
    Z tego wszystkiego sie trochę tak czy inaczej stresuję, gdyż jak widać na załączonych zdjęciach, obiektyw robi różne rzeczy w zależności od aparatu.
    Scenariusz który cały czas tkwi mi w głowie to taki, że wymienie na jeszcze gorszy.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •