Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Wątek: [Troyan] Reportaże 2010

  1. #11
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Lampa zabije cała magię zdjęcia, atmosferę wiejącą z parkietu. Jest dobrze.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    46
    Posty
    378

    Domyślnie

    Można uzyć dodatkowego światła nie zabijając wiejącej atmosfery
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magart Zobacz posta
    Na niektórych zdjęciach brakuje trochę lampy. Wiem, że moda ostatnio jest na śiwatło zastane, ale jak trzeba lampy to trzeba...
    Ja nie lubię lampy, np. zdjęcie nr 05 było robione z lampą, trochę za mocno poświeciłem choć można to zniwelować obróbką to i tak uważam że lampa "plastikuje" zdjęcia. Kiedy nie muszę, nie chcę używać.
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  4. #14

    Domyślnie

    4,5,6 są dobre, reszta nieudana.

  5. #15
    Coś już napisał Awatar eminesia
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    61

    Domyślnie

    Ja uważam, że zdjęcia ze studniówki są świetne. I, moim zdaniem, plamy światła na twarzach jak najbardziej pasują, bo potęgują w ten sposób nastrój imprezowy. Na zdjęciach widać radość maturzystów z ich jedynej takiej imprezy. Ja bym chciała takie zdjęcia ze swojej studniówki mieć!
    Canon EOS 450D/Canon EOS 1000F + Sigma 70-300/4-5.6 APO DG, Sigma 28-200/3.8-5.6, Sigma 18-200/3.5-6.3 DC OS

    Graj!

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eloi Zobacz posta
    reszta nieudana
    W jakim sensie ?
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  7. #17

    Domyślnie

    Na przykład na 1 i 7 potrzeba lampy. Nie rozumiem tych co uważają że nie należy używać lampy. Jak nie masz światła, to nawet ISO 1600, f/2.8 nie wystarczą, bo przecież nie dasz czasu na którym nie jesteś w stanie zatrzymać ruchu. Tak więc tylko lampa. Oczywiście dajesz ją w iTTL aby nie rozwalić atmosfery, ale jednak dajesz.

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Na ISO 1600 i f/1,4 miałem tam czas 1/800, wystarczająco żeby zatrzymać ruch (nawet w sumie mogłem dodać +1EV ale widać pomiar zwariował z powodu kameruńskiego halogena na wprost) i na 01 rozmazania żadnego nie widać. To był pierwszy taniec, dyrektor z "najpopularniejszą/najodważniejszą" dziewczyną sami na parkiecie - wejdź na parkiet obok nich i zrób zdjęcie z lampą...

    Na 07 fakt, nawet na ISO 3200 i f/1,8 miałem czas 1/40 ale niedoświetlony jakoś o 1EV. Więc tutaj masz rację było ciemno ale rozmazania nie ma, poprostu tak była oświetlona scena, zresztą w swiatłach laserów, z dymem użycie lampy nie ma sensu, zrobi się wata na całym planie, której nawet zwiększonym natężeniem czerni nie da się skorygować.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Tak od tylca strony, uzupełniłem Poloneza
    Ostatnio edytowane przez Troyan ; 16-02-2010 o 22:10 Powód: Automerged Doublepost
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    71

    Domyślnie

    No to ja troszeczkę odmiennie powiem, totalnie mi te zdjęcia nie leżą. Porównując to do tego co ja dostałem ze studniówki to przepaść...
    Nie wiem czemu nie lubisz lampy ? Spokojnie można robić takie zdjęcia na iso 800/1600 dowalając lampą od sufitu. 11, to dla mnie tragedia pół planu masz nieostrego... Nie wiem czemu powyciągałeś tak cienie na zdjęciu 05.


    Jak chcesz to napisz na pw pokaże Ci co dał nam nasz fotograf. Sala ciemna jak jaskinia, doskonale wykorzystał światła które były na sali i sprzęt który miał (1d II N, 17-40, 550ex), cały czas cykał na lampie i powiem szczerze świetnie mu to wyszło.

  10. #20
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaszlada Zobacz posta
    No to ja troszeczkę odmiennie powiem, totalnie mi te zdjęcia nie leżą.
    Kwestia gustu może
    Cytat Zamieszczone przez lukaszlada Zobacz posta
    Porównując to do tego co ja dostałem ze studniówki to przepaść...
    W sensie jakim ? Technicznym czy estetyki ?
    Cytat Zamieszczone przez lukaszlada Zobacz posta
    Nie wiem czemu nie lubisz lampy ? Spokojnie można robić takie zdjęcia na iso 800/1600 dowalając lampą od sufitu.
    Słuchaj, jeśi chcesz merytorycznie podejść do krytyki to się najpierw zastanów i popatrz jak wyglądał sufit na tej sali.
    Cytat Zamieszczone przez lukaszlada Zobacz posta
    11, to dla mnie tragedia pół planu masz nieostrego...
    To fakt, ale zdjecie na f/5,6 z lampą wyszło tragicznie, cały środek jest jasny a ludzie poszatkowani cieniami. Innej możliwości doświetlenia nie było, dlatego zrobiłem na f/2,8
    Cytat Zamieszczone przez lukaszlada Zobacz posta
    Nie wiem czemu powyciągałeś tak cienie na zdjęciu 05.
    Nie wyciągałem


    Cytat Zamieszczone przez lukaszlada Zobacz posta
    Jak chcesz to napisz na pw pokaże Ci co dał nam nasz fotograf.
    Chętnie, wyslij mi poprostu linka

    Cytat Zamieszczone przez lukaszlada Zobacz posta
    Sala ciemna jak jaskinia, doskonale wykorzystał światła które były na sali i sprzęt który miał (1d II N, 17-40, 550ex), cały czas cykał na lampie i powiem szczerze świetnie mu to wyszło.
    Cieszę się że masz zdjecia z których jesteś zadowolony
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •