Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: jaki akumulator do lampy studyjnej Quantuum ?

  1. #21

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=126614
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=92890

    Tak komp może ciągnie 5 minut, ale on ciągle pobiera np. 500W a lampy tylko podczas ładowania czyli ok. 3s
    Ale fakt wydawać 700 stów na ups mija się z celem, za 3 krotność tego mamy co jak co ale sprzęt dedykowany do tego typu osprzętu.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie

    UPS dobrej klasy (np. APC Smart UPS 700) ma 2x12V/7Ah, Tronix Explorer XT ma 2x12V/7Ah i 350W mocy ciągłej, jak to wygląda w porównaniu do UPSa?
    http://www.innovatronix.com/detailpa...and%20Services
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Różnica może być w tolerancji na przeciążenia, słabszy UPS potraktuje ładowanie pustego kondensatora lampy jako zwarcie i się wyłączy, ten zasilacz poczeka z wyłączeniem chwilę dłużej.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 31-03-2010 o 21:11 Powód: Automerged Doublepost

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    ja nie pisalem o UPSie, tylko o akumulatorze zelowym + dobra przetwornica -12V - ~230V

    skoro lampa Quantuuma ma wbudowaną jakąś przetwornice i dziala to przy takiej kombinacji tez powinno smigac?

    Zasilacz Fomei zbudowany jest właśnie na takiej zasadzie, aku 12V i przetwornica i dziala to z każda lampa: http://fotozakupy.pl/generatory-i-za...-star-2,10572s
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  4. #24

    Domyślnie

    Dobrze może tak: zestaw aku+przetwornica+lampa ogólnie będzie działał, problem w tym czy jesteś w stanie kupić/zrobić tą przetwornicę? Bo zwykłe z allegro są tak zrobione, że przy pierwszym ładowaniu lampa pobiera bardzo dużo prądu, a przetwornica uznaje to jako zwarcie i się wyłącza.
    Ta w fomei czy w quantuum'ach musi być na pewno specjalnie zaprojektowana do krótkotrwałego dużego poboru prądu.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    mysle ze wymiana bezpiecznika na mocniejszy zalatwila by sprawe
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  6. #26

    Domyślnie

    No właśnie prawdopodobnie to nie bezpiecznik tylko jakiś układ co odłącza prąd, i załącza się ponownie po resecie.. ale próbować można
    Tutaj filmik co pokazuje właśnie że taki zestaw działa z tym że lampy i przetwornica nie są na 230V tylko na 110V (USA) :/
    http://www.youtube.com/watch?v=wKoaQ...eature=channel

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    to może jakiś wyłącznik różnicoprądowy, trzeba by było obbadać przetwornice, mam jakąs ale to raczej tandeta,

    zreszta jezeli już to myslalem żeby do lamp kupić coś naprawdnę porządnego, trzeba by bylo znać prąd pobierany przez lampe przy ładowaniu i dobrac przetwornice

    mysle o tym dosc mocno bo chce kupic jakas lampe w plener jednak, tylko ze interesuja mnie tylko 1200Ws
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    tak po obliczeniach w pamieci, wychodzi ze lampa 1200 Ws ktora ładuje się 2 sekundy (trochę tak na wyrost) pobiera 2,6 A

    oznacza to ze przetwornica 600W powinna dac rade, na wszelki wypadak 800W i styknie,

    jak coś zle obliczylem niech mnie ktos poprawi
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    na filmie koleś uzywa lampy o mocy 320 Ws (realna) i 800Ws efektywna - cokolwiek to znaczy i przetwornicy 300W, wiec musi dzialac

    obliczajac dalej akumulator żelowy 12V i 7Ah (2,3 kg i cena 41 zł), da przy lampe 1200WS przy pelnej mocy lampy jakies 500 błyskow
    Ostatnio edytowane przez sebcio80 ; 31-03-2010 o 22:53 Powód: Automerged Doublepost
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie

    Filmik,47sekunda, wyraźnie widoczny napis "sine wave", i tego trzeba poszukać, np.:
    http://wolewygodniej.pl/ld.php/syste...&w=13916&sl=26
    Pisałeś, że pobiera 2.6A - lepiej sprawdzić początkowy prąd ładowania, a nie zakładać liniowego poboru.

  9. #29

    Domyślnie

    Jako, ze ktos podlinkowal sprzet ktorym sie zajmuje, pozwole sobie odpowiedziec

    sebcio - nie osiagniesz 500 blyskow z lampa 1200Ws na takim akumulatorku - zapomnij o tym. Zapewniam tez, ze przetwornica 600, 800 czy nawet 1000W z pelna sinusoida nic tu nie zdziala. Polecam zalinkowany przez Aligatora watek na forum Nikona - Jacek_Z juz probowal z 2000W, niewiele z tego wyszlo.
    aha, kazda lampa ma wbudowana przetwornice Fomei Power Star 2 to blizniaczy produkt Explorera XT. Jego cena wynosi ok 3400 PLN brutto, a jedyne czym rozni sie od Tronixa XT to mozliwosc wymiany wbudowanego akumulatora. Wydajnosc blyskowa jest jednakowa, Tronix XT obsluguje lampy do 2400Ws - roznice w cenie pozostawiam do Waszej oceny

    r_m - Jedyne parametry jakie porownales miedzy Explorerem a UPSem to akumulatory i ich pojemnosc - a to nie wszystko Mozliwe ze przetwornica z linku zdalaby egzamin, ale nadal nie jest to kompletne rozwiazanie - brak akumulatorow, ukladu ich ladowania, platanina kabli, ryzyko, ze cos moze sie stac itd. Wchodzisz w koszty, za ktore mozna kupic gotowe urzadzenie. Dodatkowo do Tronixa XT masz mozliwosc podpiecia zewnetrznego battery packa. Na standardowym modelu b. packa z 2 lampami 300Ws na pelnej mocy uzyskasz bez problemu 600 blyskow. W sprzedazy bedzie rowniez battery pack o wiele wiekszej pojemnosci - ale dopiero za jakis czas Nie porównuj rowniez UPSa do tego typu zasilacza - to urzadzenia zaprojektowane kompletnie do innych zastosowan i pracujace w inny sposob.

    Jesli macie jakies pytania - piszcie smialo.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Wiec ja mam pytanie - jaki siedzi akumulator (ile Ah) oryginalnie w tej wersji z mozliwoscia wymiany, i jak to ma sie do ilosci blyskow na np lampach 600 albo 1200 Ws na pelnej mocy

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •