Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Aperture 3 - początek końca firmy Adobe!

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    ...odszedł on jednak ostatnio z Adobe głownie ze względu na LR3...
    Jak już zaczynasz plotkować to powiedź coś więcej

  2. #22
    Bywalec Awatar westu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    right next door to hell
    Posty
    153

    Domyślnie

    Hm, skoro tak polecasz to trzeba będzie wypróbować, aczkolwiek Aperture2 nie urzekło mnie ani trochę.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    No to kolego pojechałeś :-)
    O ile pierwszy post nie wywołał na mnie żadnego zażenowania jak na pozostałych osobach, tak teraz to jednak...

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Nie wiem ilu z was śledzi giełdę, więc wrzucę kilka suchych faktów by bronić mój tytuł:
    Zróbmy zestawienie trzech firm w skali 10cio letniej
    Microsoft Corporation, Apple Inc. i nasz kochany Adobe Systems Incorporated.

    Apple zaczął od ok 2-3% marketu z cena pojedynczej akcji ok $10 aktualna cena za jeną akcję to około $200 (niech każdy przeliczy sobie przyrost procentowy),

    Microsoft Spadł w tym czasie z ok $60 za akcje do ok $30.
    I co nam to mówi? Kompletnie nic. Po pierwsze Apple to nie tylko Maci i jak rozumiem, jako niewolnik tej firmy, doskonale o tym wiesz, bo zapewne czytasz ten post za pomocą iPada, mając w uszach słochawki podpięte do swojego iPoda, a w kieszeni czujesz wibracje od swojego iPhone'a

    Tak samo Microsoft to nie tylko Windowsy. Jeżeli jesteś w stanie pokazać jakieś statystyki, jakie procent zarobki stanowią konkretnie systemy operacyjne, to pokaż. Chętnie popatrze. A tak, to wybacz, ale to o niczym nie mówi.

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Jeżeli popatrzymy na dramatyczny wykres Vitez'a z postu #7 faktycznie można odnieść wrażenie że Apple w porównaniu z Microsoft się nie liczy, ale czy tak jest naprawdę?
    Akurat wykres z Viteza postu jest o kant tyłka, bo pokazuje jeżeli już tylko polskie realia. Jestem w pełni przekonany, że na rynku amerykańskim odsetek Maców jest zdecydowanie kilkakrotnie wyższy. Ma ktoś zestawienie światowe?

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Czy...? 182.50 miliardy dolarów kapitału Apple wyglądają tak źle przy 245.13 miliardach Microsoft?
    A co ma kapitał do popularności danego narzędzia? Linux jako tako jest darmowy, a jednak firmy jak Red Hat istnieją na giełdzie. Popularnościowo np. w Polsce przewyższa Maca. Więc?

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Jeżeli Apple i Microsoft będą kontynuować swoją strategię rynkowa niewykluczone że najbliższym czasie relacje się odwrócą.
    Nie sądze. Ale pomijając to, to jaki ma to wpływ na popularność firmy Adobe? Żaden. Wspiera obydwa systemy.

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Drodzy Panowie musicie sobie uświadomić pewien fakt:
    Ilość kopii systemu operacyjnego na rynku nie ma znaczenia, znaczenie ma ilość sprzedanych kopii ... założę się że 80% z tych dumnie brzmiących 99% Windowsów jest klepanych w Chinach i Microsoft nie dostał za to ani centa ...
    BTW tu jest trochę bardziej obiektywne zestawienie Market Share
    Drogi Panie, chyba nie masz jednak pojęcia na temat tego, jak to wygląda. Otóż zdecydowanie liczy się w tym przypadku ilość na rynki, aniżeli sama sprzedaż kopii. I Microsoft doskonale o tym wie i wcale nie sili się na żadne wybredne zabezpieczenia swojego systemu.

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Ok. Jedziemy dalej:

    Adobe Systems Incorporated wygląda trochę blado ze swoimi prawie 17 miliardami w kapitale;(
    a ostatni kwartał wygląda jeszcze gorzej ;( w zestawieniu z naszymi kolosami.
    Apple nie musiał zamykać firmy na tydzień, jak to zrobił Adobe w zeszłym roku żeby zaoszczędzić na prądzie wodzie i wypłatach dla pracowników ...

    Adobe orders week-long temporary shutdown!
    Ale co ma kapitał firmy, która ma w posiadaniu 5-10 produktów (do tego wyspecjalizowanych), do kapitału firmy, która zajmuje się setką różnych rzeczy? Rzucasz liczbami, to chociaż napisz co z tego wynika, bo jak dla mnie nic.

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Na koniec ... czy taki kolos jak Apple który zmienił całkowicie rynek muzyczny za pomocą iTunes, nie połakomi się na zyski relatywnie małej firmy... Adobe?
    Że niby co zmienił? Wybacz, ale akurat w muzyką mam dużo wspólnego i jakoś nigdzie nie zauważyłem tego iTunes. Chodzi Ci o program? Nie sądze, bo to zwykły player. Co więcej, większość moich znajomych co używa iPodów lub Maców jako tako uważa, że to strasznei ograniczony produkt.
    Chodzi Tobie o iTunesStore? Kupuje miesięcznie kilka płyt i szczerze mówiąc o iTunesStore słyszałem raz na jakimś portalu w sprawie DRM, a teraz drugi raz. Zapytałem też kilku znajomych, w tym z USA. Nikt nie korzysta. Gdzie ta rewolucja? Konkretnie, co takiego się stało?

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    PS. @sal - tak się składa że znam ludzi którzy pracują, pracowali zarówno dla Apple jak i Adobe, znam ich osobiście i przez network, nazwisko jednego z moich znajomych wyświetla się zarówno przy przy starcie CS4 jak i LR2, odszedł on jednak ostatnio z Adobe głownie ze względu na LR3...
    Ale co to dowodzi? Że odszedł? Ja tam pracowałem dla Nokii, odszedłem bo chciałem na pół roku zrobić sobie wakacje w Portugalii. I co z tego? Nic. Znam ludzi co z Google odchodzili. I czy coś to zmienia? No chyba, że chodzi o jakiś konkretny powód. Jeżeli tak to go przedstaw, a nie piszesz o niczym.

    Serio, nie znalazłem ani jednego argumentu w Twoim poście, który by mówił że Apple załatwi Adobe. Wcale też nie jestem uprzedzony do jabłuszek. Kiedyś używałem Amigi, a i teraz myśle nad MacBookPro. Tylko do czego ten fanatyzm nie poparty żadnymi argumentami?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    EDIT: brak powiązania między kapitałem a popularnością świetnie obrazuje przykład np. języka programowania Python. Kapitału właściwie brak, popularność ogromna. Więc proszę o nowe argumenty
    Ostatnio edytowane przez allxages ; 12-02-2010 o 22:39 Powód: Automerged Doublepost

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    ......Chodzi Tobie o iTunesStore? Kupuje miesięcznie kilka płyt i szczerze mówiąc o iTunesStore słyszałem raz na jakimś portalu w sprawie DRM, a teraz drugi raz. Zapytałem też kilku znajomych, w tym z USA. Nikt nie korzysta. Gdzie ta rewolucja? Konkretnie, co takiego się stało?......
    ...ze wtrace swoje 2 grosze , nie wiem czy to rewolucja, ale jak dla mnie to fantastyczna sprawa. W iTunes Store nie kupuje plyt tylko wybrane utwory, dokladnie te ktore lubie, i w ten sposob nie place za cos czego sluchac nie bede. Szkoda tylko ze tak malo polskich kapel jest tam obecnych, ale moze i to sie zmieni.
    A co do A3, to wyrzucilem z kompa A2 na rzecz CS3 .....ale, jezeli jest tak dobrze jak pisze VanMurder, to chetnie przeprosze sie z Aperture, ale zanim to nastapi, to jeszcze dzisiaj wieczorem odwiedze Apple Store i pobawie sie A3.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    280

    Domyślnie

    a moze by tak z krytyka poczekac na nowe LR ?Co mi po porownaniu nowego ferrari z poprzednim lambo?

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubaj Zobacz posta
    Co mi po porownaniu nowego ferrari z poprzednim lambo?
    Patrząc na opinie na tym forum po premierze żółtych 24 i 16-35...to chyba jednak coś jest na rzeczy

  7. #27
    Bywalec Awatar westu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    right next door to hell
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    EDIT: brak powiązania między kapitałem a popularnością świetnie obrazuje przykład np. języka programowania Python. Kapitału właściwie brak, popularność ogromna. Więc proszę o nowe argumenty
    To tak apropo dzisiejszego newsa o PINach w kartach płatniczych?

  8. #28

    Domyślnie

    VanMurder skąd masz informację o wersji Aperture 3 na Windows? Napisz coś więcej, kiedy, za ile etc. To bardzo ciekawe osobiście nie lubię Lightroma i to może być super alternatywa.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    [...]
    ... ale tak jak jest teraz, jest po prostu bardziej dramatycznie i naprawdę może okazać się rzeczywistością w najbliższej przyszłości...
    [...]
    Na koniec ... czy taki kolos jak Apple który zmienił całkowicie rynek muzyczny za pomocą iTunes, nie połakomi się na zyski relatywnie małej firmy... Adobe?.
    [...]
    Cytat Zamieszczone przez St. Thomas Aquinas
    Cave ab homine unius libri
    - jakoś tak mi się skojarzyło...
    A serio - nikt chyba - poza akcjonariuszami Apple/Adobe - takiemu obrotowi sprawy nie kibicuje.
    Monopole (czy duopole) mają jakoś tendencje to podnoszenia cen przy niekoniecznie równoczesnym podnoszeniu jakości...
    Ostatnio edytowane przez Bahrd ; 13-02-2010 o 15:16
    EOS - conditio sine Kwanon...

  10. #30
    Początki nałogu Awatar Alde
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Koszalin
    Wiek
    57
    Posty
    360

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czterymarce Zobacz posta
    VanMurder skąd masz informację o wersji Aperture 3 na Windows?
    Pewno 32 bit bo jakoś śmiem wątpić w 64 bit Appla
    ------------------
    Canon-Foto-Klub
    ------------------
    Sleeping in Light
    ------------------

    It takes love over gold and mind over matter ...

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •