Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [Lawrence] Fotografia sportowa - żużel

  1. #1

    Domyślnie [Lawrence] Fotografia sportowa - żużel

    Witam. Postanowiłem dołączyć do szanownego grona koleżanek i kolegów którzy prezentują tutaj swoje fotki z różnych dziedzin. Moim konikiem od lat juz 20 jest zuzel, a od roku 2006 zacząłem interesować się fotografią żużlową. na początku była to współpraca z portalami żużlowymi jako korespondent, ale któregoś razu nawalił główny fotograf który robił zdjęcia z Bydgoszczy dla jednego z portali i zaproponowano mi robienie zdjec do relacji. Wciągnęło mnie to szybko i postanowiłem związać się z fotografią żużlową na stałe. Obecnie oglądjąc zawody zza bandy bezpośrednio czuje się większą adrenalinę kiedy chłopaki śmigają przed nosem dosłownie na wyciągnięcie ręki... Ale to jest to co tygryski [niektóre] i tygrysiczki [tez niektóre] lubią najbardziej :-) Obecnie współpracuję z agencją fotograficzną Photopress, magazynem Super Speedway i niektórymi brytyjskimi portalami zajmującymi się sportem żużlowym.

    Zapraszam do mojego wątku. Mam nadzieję ze niektóre ujęcia się spodobają.
    Na początek Szymon Woźniak podczas bydgoskiej eliminacji MIMPomorza:

    Kibice gorzowskiej Stali podczas meczu z Polonia Bydgoszcz 13 kwiecień 2009:

    Upadek Adriana Miedzińskiego w VII Mistrzostwach Torunia na lodzie:

    Artur Mroczka:

    Trybuny toruńskiej Motoareny podczas pierwszego meczu na nowym obiekcie z Unią Leszno - 3 maja 2009:

    Chris Holder w czasie treningu przed barażem DPŚ w Lesznie 2009:

    Tomasz Gollob vs Leigh Adams w decydującym biegu finału DPŚ w Lesznie 2009:

    Emil Sajfutdinow przygotowuje się do startu w Częstochowie w meczu o III miejsce CNSE 2009:

    Motoarena Toruń - 3 maja 2009:

    Na razie to tyle, przygotuje następną partię :-)

    Więcej moich zdjęć pod adresem: www.speedway-photography.pl - zapraszam
    Ostatnio edytowane przez Lawrence ; 11-02-2010 o 16:19

  2. #2
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Dobre foty, wszechstronne ujęcie tematu (jest tor, są widzowie, detal, szpryca!) - może się podobać
    Pierwszy kadr tak ciasny, że zawodnik musiał się złożyć!!, i bardzo fajnie. Jedynie prezentowane zdjęcie Emila S. wzbudza w mnie mieszane odczucia, choć kadrowane z pomysłem, ale tej estetyki to ja już "nie czuję".

    Techniczne uwagi:
    - zmień nazwę galerii na regulaminową: link1, link2 (+Twój nick).
    - numeruj fotki, jako ułatwienie komentatorom
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki.

    Szymka [pierwsza fotka] rzeczywiscie za mocno skadrowałem ale wrzucam drugą wersję.
    Fotki staram sie robic tym co mam jak najlepiej. Co prawca nie posiadam takich szkieł jak Sebastian Stankiewicz [do 300mm, czy tez o swietle poniżej 2.8] ale po trochu i dojdzie sie do tego. Staram sie ogladac zdjecia i sie uczyc na tej bazie tudziez znajdywac wlasne ustawienia i kadry i inne pokazanie niz mają inni :-)
    Mam nadzieje ze w nowym sezonie beda jescze lepsze w oparciu o wiedze zdobyta podczas poznawania galerii chociazby Sebastiana :-)

    1. A tu poprawiony Szymon Woźniak podczas bydgoskiej eliminacji MIMPomorza 2009:

    2. Krzysztof Buczkowski podczas derbów Pomorza w Bydgoszczy w kwietniu 2009:
    Ostatnio edytowane przez Lawrence ; 11-02-2010 o 16:29
    Pozdrawiam:
    Michał Szmyd
    www.speedway-photography.pl

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Podobają mi się ! Dawaj wiecej
    Osobiście to pierwsze zdjecie (Szymona Woźniaka) podoba mi się w pierwszej wersji .

  5. #5

    Domyślnie

    Mi też się strasznie podobają Gratuluje pierwsze rewelacja dla mnie jak byś mógł zdradzić czym robisz zdjęcia, aparat i obiektywy?
    pzdr
    5d+5d mark II+ S35A+C 85 f/1.8 + C 20-35 f/3.5-4.5, C 70-210 3.5-4.5 580 ex II, YN 565 EX (czasem 17-40 L i 50 f/1.4), arsat 80/2.8 tilt

  6. #6
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    Bardzo dobre foty, Woźniak poprawiony bardziej mi pasuje. Ciekawa obróbka.

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie

    1 robi wrazenie! reszta tez fajna
    www albo tez flickr

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Mi nie pasują do tematu separacje w zdjęciu o III miejsce CNSE Ale poza tym całkiem fajnie.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  9. #9

    Domyślnie

    A wiec tak.

    Foce tym:
    Canon EOS 1D Mk III
    Canon 70-200 mm L USM f/2.8
    Canon Speedlight 580 EX II

    Jednak do pełni szczescia brakuje 2-3 obiektywów takich jak np ma Sebastian Stankiewicz [zapewne Canon 300mm f/2.8, i szerokokątne - nie bede zgadywał jak krótka ogniskowa ale podejrzewam ze światło do 1.4] po to zeby jescze lepiej doskonaliś swój warsztat i byc coraz lepszym. Poza tym krotki obiektyw z dobrym światłem przyda sie do reportażowych czy też ślubnych zdjęć...kiedyś kiedyś :-)

    Co do zdjecia o separacjach w meczu o III msce CNSE - to celowy zabieg, aczkolwiek nie do konca. Chcialem wyselekcjonowac tylko zółte światło odmierzające czas dwóch minut, ale pomyslalem sobie - zobaczmy kask czy bedzie efekt. Zapisalem jako oddzielny plik i... usunalem oryginał i poszło... dlatego zostało jak zostało...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Kolejna porcja zdjęć:

    1. Tomasz Gollob [Stal Gorzów - Polonia Bydgoszcz 13.04.2009]

    2. Antonio Lindback [Stal Gorzów - Polonia Bydgoszcz 13.04.2009]

    3. Piotr Świderski [ż] vs Daniel Jeleniewski [b] - 1/4 final IMP Piła - 18.06.2009

    4. Stary znajomy - Szymon Woźniak - Półfinał Brązowego kasku - Bydgoszcz
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

    Kolejne fotki:

    5. Jazda synchroniczna rybniczan: Finał MIMP Leszno 08.08.2009

    6. Torunska publika "pozdrawia" Lee Richardssona - półfinał CNSE - Apator - Włókniarz 13.09.2009:

    7. Inspekcja toru [Polonia Bydgoszcz- Apator Torun -19.04.2009]:

    8. Pierwszy łuk 2 biegu - półfinał Brązowego Kasku - Bydgoszcz:

    9. Jazda synchroniczna w łuku cz II: Półfinał Eliminacji krajowych IMŚJ - Poznań 2009:
    Ostatnio edytowane przez Lawrence ; 11-02-2010 o 23:39 Powód: Automerged Doublepost
    Pozdrawiam:
    Michał Szmyd
    www.speedway-photography.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Nie zły set podoba się bardzo.
    najbardziej Szymon Woźniak

    Pozdrawiam Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •