Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Ładowanie kart do czytnika

  1. #1
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie Ładowanie kart do czytnika

    Niedawno kupiłem czytnik CF, montowany w kompie i połączony 5-stykowym przewodem z płytą główną. Moje pytanie : czy można podczas pracy i włączonego PC ładować i wyciągać kolejne karty CF, czy jednak zalecane jest wyłączenie kompa, załadowanie karty , włączenie kompa? Czy takie działanie wiąże się to z możliwością uszkodzenia karty?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    A instrukcja do czytnika nie ma nic w tym temacie do powiedzenia? Ja na szczescie mam czytnik na usb. Najpierw wpycham w niego CFa, a potem siup do gniazda.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  3. #3
    Uzależniony Awatar birez
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Krakow
    Wiek
    43
    Posty
    609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    Niedawno kupiłem czytnik CF, montowany w kompie i połączony 5-stykowym przewodem z płytą główną. Moje pytanie : czy można podczas pracy i włączonego PC ładować i wyciągać kolejne karty CF, czy jednak zalecane jest wyłączenie kompa, załadowanie karty , włączenie kompa? Czy takie działanie wiąże się to z możliwością uszkodzenia karty?
    Nie sadze zeby byla taka potrzeba, zeby wylaczac kompa. Pomijajac juz to, ze byla by to mordega, to gniazdo CF jest bodajze zkonstruowane tak jak PCMCIA, czyli przy wyjmowaniu najpierw wypinasz zasilanie, pozniej sygnal, pozniej dopiero uziemienie (przy wkladaniu na odwrot).

    Tak czy owak (nie wiem jak w wingrozie sie to realizuje) warto urzadzenie 'odmontowac'.

    EDIT: Niezaleznie jednak do powyzszego przychylam sie do sugestii kolegi Pszczola - use the manual
    - Panie Spock, prędkość hiperfokalna !
    - Nie możemy kapitanie, za dużo krążków rozproszenia !

    Do galerii nie zapraszam, bo poszła była do /dev/null


  4. #4
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    instrukcji niestety nie było ani w formie papierowej , ani elektornicznej na płytce ze sterownikami. Czytnik ma ok 20cm przewód usb do którego dołączono redukcję z usb na tą 5stykową wtyczkę do płyty gł. Nie mam możliości włączenia lub wyłączenia zasilania z samego czytnika, a restart rzeczywiście jest problemem kiedy chcę zgrać zdjęcia z kilku kart. Na razie restartuję z kartą w środku, jakoś nie mam odwagi zrobić inaczej...

  5. #5
    Bywalec Awatar Hipek
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    69
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    instrukcji niestety nie było ani w formie papierowej , ani elektornicznej na płytce ze sterownikami. Czytnik ma ok 20cm przewód usb do którego dołączono redukcję z usb na tą 5stykową wtyczkę do płyty gł.
    odłącz redukcję i podłącz bepośrednio przez USB i wtedy możesz wkładać i wyciągać karty przy włączonym kompie. Ja tak robię i nic się jeszcze nie stało przynajmniej niedobrego......
    20D+BGE2, Canon EF 17-40 L USM, Canon EF 24-105 L USM IS, Canon EF 100-400 L USM IS, EX 580

  6. #6
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    no... a ja tak wytuningowałem obudowę z czytnikiem w środku...

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    Mam taki panel.
    Nigdy nie bawiłem się wyłączanie kompa i nic się w związku z tym nie dzieje (pracuję na XP). Zalecana jest zdaje się tzw. „bezpieczne usuwanie sprzętu” tyle tylko że powoduje to usunięcie z systemu nie karty a całego panelu więc żeby odczytać następną kartę trzeba i tak restartować system co by znowu zobaczył czytnik (chyba że coś robię nie tak).
    Tak więc od wielu miesięcy po prostu wkładam i wyciągam kolejne karty i nic się z niczym nie dzieje.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    zamiast resetowac sprobuj we wlasciwosciach "mojego komputera" -> menadzerze sprzetu wybrac "wyszukaj nowy sprzet" czy jakos tak.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  9. #9
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    tomku, sugerujesz tak jak wynikało to z tekstu wyżej, żeby przed zmianą karty usuwać czytnik a potem go dodawać z już założoną kartą bez restartu?

  10. #10
    Zablokowany Awatar Driver
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    24
    Posty
    786

    Domyślnie

    Wszystko jest tak jak napisal maku. Zatrzymujesz urządzenie w systemie. Tylko zamiast ponownie rrestartowac po prostu wypinasz go z sub i wkładasz z nową kartą. i to wszystko.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •