Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Konserwacja głowicy kulowej

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    Manfrotto mówi: głowice nie wymagają konserwacji. Nie smarować żadnym olejem ani silikonem.

    Ale jest czymś rzadkim posmarowane.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    problem z głowicą kulową manfrotto jest taki [488] kedyś na niej miałem taki czarny suchy smar teraz po ddość długim użytkowaniu słona woda/piasek po kilkunastu przetarciach smar wchłonął się w szmaty i takie tam teraz kula nie chodzi tak płynnie i odczuwa się wyraźne ratcie materiału o materiał bez smarowania

    foto7 nic nie odpisało na opis problemu i pytanie "jaki smar"
    na samej kuli pojawiają się ryski i nie jest tak jednolita jak była nasmarowana
    aktualnie spoczywa w szafie na zakup "jakiegoś" smaru

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Smar do plastiku - szerokie pojecie - mozna dostac w elektronicznym sklepie - zastosowanie to czesto mikro mechanizmy w napedach cd itp. I teraz sam sobie przypominam ze rzeczywiscie tam jest smar na polaczeniach metalowa oska - pastikowa prowadnica. Tylko ze najczesciej jest on bialy.

    Ludzie polecaja takze wazeline techniczna

    Najwazniejsze to dokladnie oczyscic calosc z poprzedniego smaru i pozbyc sie calego syfu, tylko wtedy nowy smar bedzie mial odpowiednie wlasciwosci, nie bedzie sie gryzl z poprzednim i przyniesie oczekiwane efekty

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Ja bym szukał wśród tych http://smary.pl/molykote_produkty.php#6
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    Wystarczy ręką przeczesać tluste włosy i potem tę kulę od głowicy i będzie zakonserwowana.

    Nie radzę używać do statywów smarów na cięzke tereny które zawierają "moly" (MoS2) bo jest to syf który trudno usunąć ze skóry i odzieży.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    smarów molibdenowych nie polecam do otwartych rzeczy są nie d sprania prawie
    żadnych silikonów czy innych dających bardzo duży poślizg radzę do kulowj nie stosować bo będzie działać tylko 0/1 bez pośredniego oporu


    osobiście wolałbym coś co było już wcześniej na tej głowicy lub coś bardzo podobnego

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    274

    Domyślnie

    Tak jakoś mi się skojarzyły kulki, skoro już ktoś bardzo chce smarować głowicę to może takim smarem jaki producenci stosują w łożyskach, choć wydaje mi się że część łożysk pracuje "na sucho" (ale ja nie jestem ani mechanikiem, ani materiałoznawcą). Osobiście swój statyw i głowicę wolę trzymać w stanie nie nasmarowanym i czystym.
    Ostatnio edytowane przez jkl8 ; 07-02-2010 o 09:18

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: Konserwacja głowicy kulowej

    Tak mi się po głowie kołacze - może tak kupić miękki ołówek i po prostu lekko natrzeć grafitem głowicę kulową.
    1DX + 50L

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •