Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: Jakość zdjęć z domowego skanera do negatywów

  1. #31
    Początki nałogu Awatar Ramirez
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    45
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Army Zobacz posta
    Czytałem dość obszerny i zaspakajający mnie test - niestety przeprowadzony przez komputerowca, a nie fotografa moim przypadku nie do końca skanowanie w labach mnie zaspokaja;/ w, 3 pktach co druga klisza była porysowana przez całą długość - tak, że nawet retusz w PSie nie załatwiał sprawy w 100%. Poza tym po 60 rolkach się zwróci za takie skanowanie. A do czego mi 72000 dpi tzn., jeżeli nie będzie się rozłaziło przy A3 na papierze kredowym to mi starcza.
    A czytałeś o realnej głębi kolorystycznej tego skanera? Mała głębia kolorystyczna = czarne cienie i białe miejsca jasne. Porównaj to ze skanerem labowym. Ja nie wiem, czy skaner wypadnie lepiej.
    Chodziło mi o to, że wg testów parametry tych skanerów odbiegają od podanych przez producenta. Efektem tego było m.in. słabsze odzworowanie szczegółów, niż wynikałoby to z podanej rozdzielczości.

    Z resztą, jeśli dobrze pamiętam, producent reklamował ten skaner jako urządzenie dla amatora, który chce sam zeskanować zdjęcia rodzinne.

  2. #32
    Początki nałogu Awatar moregun
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    351

    Domyślnie

    ja tez jestem za epsonem - swietnie rozczytuje fotki praktycznie nie trezba korekty pozniej- wlasnego nie mam ale mialem do czynienia z plustekiem i microtekiem i dwoma epsonami - bez porównania epson wiedzie prym

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •