Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: [all-bert] Boeing 767

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pank Zobacz posta
    Wymieniłem po prostu czemu to zdjęcie mi się nie podoba, przepraszam że nie napisałem elaboratu, minimum formy, maksimum treści, żadnego prychania. Niektórym widać brakuje odrobiny dystansu jak każdą lakoniczną, neutralną emocjonalnie wypowiedź traktują jak wycieczkę osobistą.
    Nic osobistego - sądzę tylko, że dbałość o formę w fotografii nie wzięła się z przypadku i ma te same korzenie, co dbałość o formę w wypowiedzi.
    PS I
    Miałem już poprzednio napisać o celowo użytym onomatopeicznym podobieństwie "prychnięcie - pstryknięcie" - piszę teraz

    PS II
    Przyznaję - mam słabość do samolotów - i stąd zasadniczo każde ich zdjęcie mi się podoba.
    EOS - conditio sine Kwanon...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pank Zobacz posta
    Czy ja wiem, nie było mnie na miejscu ale przypuszczam że ten samolot był bardziej biały niż żółty.
    Taaa, takie one są, białe z niebieskim paseczkiem. No, chyba, że to był jakiś ohydny mutant
    Pozdrawia Leopold

    PS. A poza tym załóżmy, że na zdjęciu był prawie biały
    Ostatnio edytowane przez leopold ; 28-01-2010 o 19:15

  3. #13

    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się takiego odzewu. Zdaję sobie sprawę, że kadr jest dość prosty (mam dużo ciekawszych zdjęć), ale mnie chodziło przede wszystkim, jak ocenicie obróbkę, ponieważ był to mój pierwszy raw.
    Czego się nauczyłem? Żeby się zbytnio nie przejmować ustawianiem WB (custom), ponieważ korekty można wprowadzić na komputerze, dokładnie to na monitorze, który powinien być kalibrowany co ok 3 tygodnie. Do tego, warto uczyć się patrzenia na świat jak matryca, w skalach szarości (system strefowy-jeśli się nie mylę, gdzie najważniejsze są strefy 3-5-7). Wyczytałem to z tego forum. Dlatego postanowiłem zacząć robić w rawach, które nie są skompresowane tak jak jpegi.
    Zdjęcie wybrałem pod tym właśnie względem - nie dlatego, że jest to mój szczyt marzeń i umiejętności.

    pozdrawiam
    400D+kit+70-300 APO
    my photos

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez all-bert Zobacz posta
    Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się takiego odzewu. Zdaję sobie sprawę, że kadr jest dość prosty (mam dużo ciekawszych zdjęć), ale mnie chodziło przede wszystkim, jak ocenicie obróbkę, ponieważ był to mój pierwszy raw.
    Czego się nauczyłem? Żeby się zbytnio nie przejmować ustawianiem WB (custom), ponieważ korekty można wprowadzić na komputerze, dokładnie to na monitorze, który powinien być kalibrowany co ok 3 tygodnie. Do tego, warto uczyć się patrzenia na świat jak matryca, w skalach szarości (system strefowy-jeśli się nie mylę, gdzie najważniejsze są strefy 3-5-7). Wyczytałem to z tego forum. Dlatego postanowiłem zacząć robić w rawach, które nie są skompresowane tak jak jpegi.
    Zdjęcie wybrałem pod tym właśnie względem - nie dlatego, że jest to mój szczyt marzeń i umiejętności.

    pozdrawiam
    Ok, zatem, jeśli chodzi o same stricte techniczne aspekty związane z ekspozycją oraz z wołaniem pliku raw, to moim zdaniem jest prawidłowo. Wcześniej przypuszczałem, że miałeś na myśli wskazówki odnoszące się do fotografowania samolotów.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  5. #15
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie

    To i ja się dorzucę...
    Jak dla mnie trochę ciasnawo... więcej miejsca z przodu i tyłu by się przydało, to moje subiektywne odczucie. Poza tym ten dół.
    P.S
    Jak ja kiedyś robiłem zdjęcia samolotów pod lotniskiem to w ciągu 2 minut miałem 6 radiowozów wokół siebie i stałem z rekami w górze...Ot taka przygoda
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •