Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Komp do Full HD z 5Dmk2

  1. #51
    Dopiero zaczyna Awatar MateuszG
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McMelassa Zobacz posta
    - Nvidia GF 470GS (na tej karcie mu zależało)
    za tą cenę nie lepiej coś z Nvidia Quadro ?

    http://allegro.pl/nowosc-nvidia-quad...608147089.html

    może i nie wygląda jak GTX470GS, ale z tego co widzę na stronie nVidii to nVidia quadro super sprawa przy programach Adobe.

    http://www.nvidia.pl/object/adobe_Pr...proCS5_pl.html

    Zakładka na dole "DEMONSTRACJE VIDEO"
    5D mark II /S 14mm 2.8/S 85mm 1.4 / 50mm 1.4 USM/ 580EX / Glidecam HD-1000

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Z tego co wiem, Quadro są optymalizowane do pracy w środowisku CAD/CAM i 3D czyli dla architektów, projektantów, inżynierów, konstruktorów itd. o zastosowaniu w video mało się mówi... Co ciekawe karta daje niezłego kopa np w ArchiCAD, 3dsMAX (widziałem na własne oczy, mam znajomą architekt i jej facet jest grafikiem 3D) itd. ale w gierki to się nie pogra :-D

    Ale to co pisze NVIDIA na stronie wygląda ciekawie. Ale to chyba dlatego, że Adobe w końcu wprowadził CUDA w nowym premiere pro... Jeżeli nowy premiere ma naprawdę pełne wsparcie dla CUDA to QUADRO może dawac podobnego kopa jak w ACAD czy 3ds
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  3. #53
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MateuszG Zobacz posta
    za tą cenę nie lepiej coś z Nvidia Quadro ?

    http://allegro.pl/nowosc-nvidia-quad...608147089.html

    może i nie wygląda jak GTX470GS, ale z tego co widzę na stronie nVidii to nVidia quadro super sprawa przy programach Adobe.

    http://www.nvidia.pl/object/adobe_Pr...proCS5_pl.html

    Zakładka na dole "DEMONSTRACJE VIDEO"
    Zdecydowanie nie lepiej.
    Serie kart Quadro były jedynymi kartami które miały sterowniki do softu firmy Autodesk. Te sterownik nie działały z kartami nie-Quadro. Odkąd Nvidia udostępniła API (CUDA) dla kart Nvidia coraz więcej oprogramowania używa mocy kart graficznych do obliczeń. Wraz z pojawieniem się Fermi pamięć dla tekstur zaczęła być do zapisu. Wcześniej była praktycznie tylko do odczytu. Tzn. dało się do niej wczytać bitmapy tekstur, ale nie dawało się już ich zmodyfikować w tej pamięci. Zmiana zawartości pamięci dla tekstur polegała na skopiowaniu nowych danych z ram do pamięci tekstur. Więc lepiej było wykonywać operacje na pamięci ram niż na pamięci karty skoro nie dawało się jej modyfikować. Istniał blok pamięci na karcie który można było modyfikować, ale było to chyba tylko 16 mega.
    Ponieważ proces dekompresji H264 nie poddaje się łatwo równoleglizacji (trzeba policzyć klatkę nr 1 po klatce typu I aby móc policzyć klatkę nr 2), moc jednostek karty jest wykorzystywana do szybkiego liczenia transformat cosinusowych i liczenia delty, a pamięć karty służy do przechowywania policzonych klatek. Dla wersji PP i AE niższych niż CS5 stosowało się przed wczytaniem do PP lub AE konwersję do formatu video nieskompresowanego (tylko ramki typu I). To nie tylko przyśpieszało montaż i renderowanie do docelowego formatu, ale też eliminowało artefakty jakie pojawiało się przy cięciach na ramkach P i B. Od CS5 można wczytywać materiał skompresowany H264 i nie jest zalecana wstępna dekompresja. Owszem, zakuci z Zacuto zalecają dekompresje do formatu Pro Res lub Avid DNxHD, ale nie jest to wymagane dla wersji CS5, ponieważ w CS5 poprawiona została obsługa H264 i dodane sprzętowe wsparcie dla kart NVIDIA z Cuda.

    Moc takiej Quadro 600 jest dużo mniejsza niż moc karty 470 GTS i to jest bardzo duża różnica w mocy. Jedyny zysk z posiadania tej karty Quadro jest taki, że można z niej skorzystać w 3dmaxie, Auto Cadzie, Archicadzie itd. Natomiast nie można w takim oprogramowanie skorzystać z kart nie-Quadro, ale to też się pewnie zmieni.
    Adobe do CS5 owszem proponuje karty Quadro, ale czterocyfrowe serii FX, których ceny zaczynają się gdzieś od 2800pln.
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polm Zobacz posta
    Adobe do CS5 owszem proponuje karty Quadro, ale czterocyfrowe serii FX, których ceny zaczynają się gdzieś od 2800pln.

    Można korzystać (przynajmniej w Premiere CS5) z dowolnej karty obsługującej CUDA. Tutaj poradnik jak to zrobić.

  5. #55
    Dopiero zaczyna Awatar MateuszG
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez colinSTi Zobacz posta
    Można korzystać (przynajmniej w Premiere CS5) z dowolnej karty obsługującej CUDA. Tutaj poradnik jak to zrobić.
    super sprawa ! dzięki wielkie za link, przetestowałem to z moją 8800GTS 512mb lecz nie działa, musi być minimum 700mb, czyli np. GTX 260 dałby radę bez problemu ( co zresztą pisze w tym poradniku), sprzedam 8800GTS 512mb, dołożę trochę kupując gtx 260 i przetestuję :-D myślę, że powinno śmigać bardzo ładnie, np. w After Effects przy Magic Bullet looks była opcja "enabled GPU" czy coś w tym stylu, pomagało niesamowicie przy obróbce kolorów.
    5D mark II /S 14mm 2.8/S 85mm 1.4 / 50mm 1.4 USM/ 580EX / Glidecam HD-1000

  6. #56
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez colinSTi Zobacz posta
    Można korzystać (przynajmniej w Premiere CS5) z dowolnej karty obsługującej CUDA. Tutaj poradnik jak to zrobić.
    Ja wiem o tym
    (http://www.canon-board.info/showpost...8&postcount=17), ale w przypadku Quadro polecają te mocniejsze Quadro, a nie budżetowe.
    Adobe domyślnie nie udostępnia wsparcia dla innych kart niż te które przetestowali (wsparcie jest tylko dla kart NV które są również dla Maca ), ale daje furtkę w postaci Gpu Sniffera. Jest o tym watek na forum Adobe, ktoś z Adobe tłumaczył dlaczego tak zrobiono. Powtórzę jeszcze raz, przewaga Quadro w Cad polega na sterownikach. Dla PP i AE wymagana jest Cuda, (sterowniki Quadro nie) i dobrze aby był to układ z Fermi. Minimum 3/4 GB gramu.
    470 GTX ma 2.5 (przesyłanych jest do gram 40 bajtów zamiast 16 ) razy szerszą szynę pamieci niż Quadro 600, więcej procesorów strumieniowych (448 vs 96, czyli więcej równoległych wątków), wyższe taktowanie (czyli każdy pojedynczy wątek szybciej sie wykona) i ma porównywalną cenę.
    Jeśli ktoś nie może mieć nowej karty (lub nie opłaca mu się zmieniać bo np. ma szybkiego Radeona) i ogólnie mocniejszego kompa to niech używa formatu nieskompresowanego (tylko klatki typu I) np. mjpeg . Do zabaw z AE zaleca się konwersję do szerszego nieskompresowanego formatu Video, lub konwersję do 16 bitowych plików TGA lub TIFF. Informacji od tego nie przybywa, ale w trakcie męczenia plików obliczenia są robione na 16 bitach, a nie na 8. Dlaczego tak jest lepiej tłumaczył przy okazji PSa kiedyś Janusz Body.
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •