Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Komp do Full HD z 5Dmk2

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Komp do Full HD z 5Dmk2

    Wszystkie wątki komputerowe zamknięte z uwagi na "ataki" Makofanów, a ja mam konkretny problemik (mam nadzieję, że wcześniej uzyskam poradę niż ten wątek także zostanie zamknięty - chociaż tutaj nie widzę miejsca dla Makowej agitacji).
    Otóż mam takiego składaka:
    i5 -750 4x2,66MHz Cache 8MB
    Gigabyte P55-UD3
    Gigabyte HD5750 1GB (ATI)
    Kingston 2x2GB 1333 CL9
    Caviar 500GB 7200rpm
    Chieftec APS-550S (550W)
    Win 7 64bit
    + dograne kodeki K-lite
    + monitor 24" 1920x1200

    I teraz problem: film w pełnej rozdzielczości z 5Dmk2 (MOV. h.264) prawidłowo odtwarza się tylko przez pierwsze 10-15 sekund, a potem komputer wiesza się. Przy miejszej rozdzielczości np. 720 (z 500D) nie ma żadnego problemu.
    Jak myślicie, co może być przyczyną takiego zachowania przy odtwarzaniu FullHD i co ewentualnie zmienić, abym mógł normalnie obejrzeć film?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar piotrek72t
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    51
    Posty
    380

    Domyślnie

    Kodeki...., przepraszam ,że tak ogólnie, ale przy tym sprzęcie wina może leżeć tylko po stronie softu
    Piotr Talarczyk
    1ds III 1d

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    370

    Domyślnie

    najnowsze klite codec pack spróbuj + odtwarza w media player home cinema

  4. #4
    Początki nałogu Awatar piotrek72t
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    51
    Posty
    380

    Domyślnie

    Po co cały "pack" on też potrafi w penych okolicznościach namieszać, czysty system plus kodeki od jabluszka, jeśli wówczas nie da rady no to jest problem..., każdą razą przynajmniej po moich doświadczeniach ominjac wszelkie "packi" powód ....są mało przewidywalne
    Piotr Talarczyk
    1ds III 1d

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Do obróbki fullHDków z 5d mkII kompa z 4 GB ramu można sobie w tyłek wsadzić. Krótko i na temat. Sam mam podobną konfigurację i montaż materiału video wybiłem sobie skutecznie z głowy.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    No właśnie - te 4GB Cię mocno ogranicza. 64bitowy system, fajny procek a tylko 4GB ramu .

  7. #7

    Domyślnie

    kodeki k-lite na 64bit - hmmm nie polecam.
    sprawdz http://shark007.net/win7codecs.html
    najpierw komponenty x64, póniej reszta do win7.
    Ostatnio edytowane przez t00mcio ; 27-01-2010 o 02:15
    5D, 5Dmk2 BG-E6 | 16-35 IIL | 24-105 ISL | 35L | 50 1.4 | 85IIL | 70-200 2.8 ISL | 100 2.8 Macro | 100-400 ISL

  8. #8
    Coś już napisał Awatar venomer
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    A, A
    Wiek
    36
    Posty
    52

    Domyślnie

    Przekoduj cały materiał na inny format... MOV nieźle się przycina z C5DMK2.
    Moje skromne portfolio.
    Mój fecebook'owy profil
    ""Artysta czy nie, fotograf zawsze jest sensualistą. Wzrok porusza się w świecie uczuć, a nie intelektualnych dywagacji""

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrek72t Zobacz posta
    Po co cały "pack" on też potrafi w penych okolicznościach namieszać, czysty system plus kodeki od jabluszka, jeśli wówczas nie da rady no to jest problem..., każdą razą przynajmniej po moich doświadczeniach ominjac wszelkie "packi" powód ....są mało przewidywalne
    Mogę prosić o jakąś linę do wersji niezbędnych kodeków na system 64bit, bo ja mam właśnie te z packa i ni chu, chu... A, i w czym to wtedy odpalać jeśli nie w Media Player Classic Home Cinema?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Do obróbki fullHDków z 5d mkII kompa z 4 GB ramu można sobie w tyłek wsadzić. Krótko i na temat. Sam mam podobną konfigurację i montaż materiału video wybiłem sobie skutecznie z głowy.
    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    No właśnie - te 4GB Cię mocno ogranicza. 64bitowy system, fajny procek a tylko 4GB ramu .
    To jest jedno z 2 "wąskich gardeł" które typuję jako domniemane źródło problemu. Pozostaje jeszcze karta graficzna, chociaż słyszałem, że i na znacznie słabszych nie było problemu, tyle że na monitorach o mniejszej rozdzielczości (no właśnie może to karta nie wyrabia z obrazem na Full HD?). W takim razie zamienić ram na wersję 1600MHz, i może z niższym CL (nie wiem jakie to ma przełożenie), czy dołożyć jeszcze 2x2GB kingstona 1333 (wtedy miejsce na ram zostanie całkowicie wykorzystane i w sumie byłby 8GB)? Pamięć mogę dołożyć i potraktować jako dodatkową inwestycję lub mogę też zrobić to kosztem karty graficznej - mogę zamienić na tańszą, tylko jaka karta da sobie radę z filmem z 5Dmk2 na monitorze 24" Full HD?

    Nadmienię jeszcze, że w Indeksie wydajności systemu Windows (nie wiem jaka jest rzeczywista przydatność tego wyliczenia, a na ile marketing) mam takie wyniki:
    procesor - 7,3 (jako ciekawostkę podam, że wcześniej miałem "najmłodsze dziecko" Intela czyli i5 -661 - dwa rdzenie, taktowane 3,33GHz i wtedy wynik był 7,1, a jeszcze wcześniej miałem Q8200 - cztery rdzenie taktowane 2,33 GHz i wynik 5,9)
    pamięć ram - 5,9
    grafika - 7,1
    grafika w grach - 7,1
    podstawowy dysk twardy - 5,9
    Jak widać z powyższego najbardziej odstaje dysk twardy i ram.
    Ostatnio edytowane przez zakręcony ; 27-01-2010 o 02:25

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez venomer Zobacz posta
    Przekoduj cały materiał na inny format... MOV nieźle się przycina z C5DMK2.
    na i386 pewnie tak, ale na i5 - "no way"
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    ... A, i w czym to wtedy odpalać jeśli nie w Media Player Classic Home Cinema?
    bardzo dobry, ale przyznaję się że coraz częsciej korzystam z standartowego wmplayer-a. Począwszy od mkv przez mov, a skończywszy na rm.

    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    ...czy dołożyć jeszcze 2x2GB kingstona 1333 (wtedy miejsce na ram zostanie całkowicie wykorzystane i w sumie byłby 8GB)? Pamięć mogę dołożyć i potraktować jako dodatkową inwestycję lub mogę też zrobić to kosztem karty graficznej - mogę zamienić na tańszą, tylko jaka karta da sobie radę z filmem z 5Dmk2 na monitorze 24" Full HD?
    nie dramatyzujmy z tą ilością RAMu. Na 4 też to pięknie chodzi

    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    pamięć ram - 5,9
    dziwnie mało wypada ten RAM 1333. Na moich 800 mam 6.6
    Ostatnio edytowane przez t00mcio ; 27-01-2010 o 02:37 Powód: Automerged Doublepost
    5D, 5Dmk2 BG-E6 | 16-35 IIL | 24-105 ISL | 35L | 50 1.4 | 85IIL | 70-200 2.8 ISL | 100 2.8 Macro | 100-400 ISL

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •