Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: Komp do Full HD z 5Dmk2

  1. #21
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    U mnie wynik dla pamięci to 7.0 (Win7 64bit): 4GB Geil DDR2 800MHz CL4.
    Przy Twoim sprzęcie uważałbym właśnie najbardziej na sterowniki z uwagi na 64-bit. Niestety nie wszystko jeszcze w tym systemie działa jak powinno, a część aplikacji (w tym sterowników) nie wystarczy ponownie przekompilować - potrzebne jest wniesienie poprawek do kodu. Zwróć w przyszłości również uwagę na zasilacz. Przy obciążeniu, o którym pisałeś nie jest on wysilony, ale przy pełnym może stosunkowo szybko stracić swoje właściwości. Twój sprzęt ma spore zapotrzebowanie.
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez traphezz Zobacz posta
    A myslisz, ze system to gdzie siedzi ?
    No wiadomo, że też korzysta (nawet w bezczynności Menedżer zadań pokazuje użycie pamięci na poziomie ok. 1GB), ale chodziło mi o to, że system:

    Cytat Zamieszczone przez cytat
    ...mimo że widział całe 6GB, informował o dostępności tylko 4GB.
    A w przypadku, gdy RAM-u było tylko 4GB nie było tej informacji o dostępności.

    Cytat Zamieszczone przez simon83
    U mnie wynik dla pamięci to 7.0 (Win7 64bit): 4GB Geil DDR2 800MHz CL4...
    A na jakim procku/platformie?
    Czyli jednak nie tylko wersja Windy 7 ma znaczenie do oceny RAM-u w Indeksie wydajności. A może to u mnie jest coś skopane? Może ktoś jeszcze podzielić się wynikami Indeksu wydajności dla pamięci RAM pod Intelem i5 750 na Windows 7 64bit?

    A tak z ciekawości - na jakich najsłabszych konfiguracjach komputerów udało się Wam osiągnąć prawidłowe odtwarzanie filmu i komfort pracy przy obróbce Full HD z 5Dmk2 ?
    Ostatnio edytowane przez zakręcony ; 03-02-2010 o 23:19

  3. #23
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    Kingston nie robił nigdy wydajnościowo dobrych pamięci, dlatego dołożenie być może lepszych Patriotów (nie znam na pamięć i nie mam pod ręką specyfikacji) podniosło Twój wynik w teście pamięci. Generalnie to, czy są to DDR2 czy DDR3 nie ma większego znaczenia. Technologia w zasadzie ta sama. Różnica polega na wyższym taktowaniu, ale za to dłuższych czasach dostępu. Jeżeli chcesz, możesz wymienić pamięci na szybsze (zwracaj uwagę właśnie na czas dostępu), ale to nie poprawi zapewne wydajności na tyle, żebyś to zauważył. Tak jak pisałem, problemów doszukiwałbym się jedynie w oprogramowaniu. Wspomniana aplikacja MPC HC nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia. Kodeki w niej zintegrowane obsługują co prawda poprawnie DXVA, ale tylko dla H.264 oraz VC.1. Twój Canon zapisuje pliki MOV (być może jest problem z tym kontenerem). Jestem przekonany, że po przekodowaniu materiału właśnie najlepiej do H.264 (x.264) w AVI/MKV problemów z wydajnością nie będzie. Są to wymagające kodeki, ale na dzisiejszych komputerach spokojnie pracują. Gdyby jednak kłopoty się pojawiły (nie u Ciebie, a na słabszych maszynach), polecam CoreAVC (płatny). Pamiętaj jednak, że każda rekompresja jest stratna.
    Ostatnio edytowane przez simon83 ; 04-02-2010 o 01:22 Powód: Dodane info o kodekach
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez simon83 Zobacz posta
    Kingston nie robił nigdy wydajnościowo dobrych pamięci, dlatego dołożenie być może lepszych Patriotów (nie znam na pamięć i nie mam pod ręką specyfikacji) podniosło Twój wynik w teście pamięci...
    Pisałem wyżej, że miałem możliwość zastosować kości pamięci Patriot Viper (z radiatorami) 1333MHz, czyli o tej samej szybkości co posiadane już wczesniej Kingstony i pamięci te uzyskiwały identyczny wynik w Indeksie wydajności.

  5. #25
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że same Patrioty uzyskiwały wynik taki sam jak komplet Kingston + Patriot. Myśląc "szybsze pamięci" miałem na myśli nie częstotliwość, a CL. Poza tym sprawdź ustawienia dla pamięci w BIOSie. Moje Geile wymagały ręcznych zmian ustawień, aby zaczęły pracować z nominalną szybkością. Dane z układu SPD ustawiają je na domyślne, standardowe wartości.
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    A tak z ciekawości - na jakich najsłabszych konfiguracjach komputerów udało się Wam osiągnąć prawidłowe odtwarzanie filmu i komfort pracy przy obróbce Full HD z 5Dmk2 ?
    nie obrabiam materiału FullHD (no może poza wypalaniem ) więc się w tym temacie nie wypowiem.
    Ale PIV 3,3 GHz miał problemy z płynnym odtwarzaniem h.264, ale z MPEG2 radził sobie b. dobrze (wiele GPU wspomaga ten format sprzętowo)
    na każdym DualCore,Quad.. (który u mnie pracował) nie było żadnych problemów.
    5D, 5Dmk2 BG-E6 | 16-35 IIL | 24-105 ISL | 35L | 50 1.4 | 85IIL | 70-200 2.8 ISL | 100 2.8 Macro | 100-400 ISL

  7. #27
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    Dodam w takim razie, że u mnie na Athlon X2 64-bit 3800+ (2000MHz) FullHD odtwarza się w pełni płynnie, zarówno przy resizingu (na mniejszym monitorze), jak i 1:1 (na TV). Podczas korzystania z DXVA obciążenie procesora sięga max 50-70%.
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cytat
    ...na jakich najsłabszych konfiguracjach komputerów udało się Wam osiągnąć prawidłowe odtwarzanie filmu i komfort pracy przy obróbce Full HD z 5Dmk2 ?
    Myśląc o konfiguracjach komputerów miałem na myśli układ: procesor + karta grafiki + RAM, bo chyba te 3 elementy są kluczowe dla przedmiotowego zagadnienia.

    Cytat Zamieszczone przez t00mcio
    ...Ale PIV 3,3 GHz miał problemy z płynnym odtwarzaniem h.264, ale z MPEG2 radził sobie b. dobrze (wiele GPU wspomaga ten format sprzętowo)
    Czyli jakieś przekowowanie z H.264 na MPEG2? Jakim programem, żeby to sprawnie chodziło (bo chciałbym, aby te filmy były prawidłowo odtwarzane także na innych, słabszych maszynach)?

    Cytat Zamieszczone przez t00mcio
    ...na każdym DualCore,Quad.. (który u mnie pracował) nie było żadnych problemów.

    Mój laptop Fujitsu Siemens z DualCore 1,66MHz i 1GB RAM z kartą ATI x1400 (na Win XP) nie radzi sobie z FullHD H.264 - brak płynności.


    Udało mi sie podejrzeć jeszcze jeden wynik Indeksu wydajności, tym razem na i7 860 (ta sama platforma co i5), 4GB RAM, garafika taka sama jak u mnie (HD4890) i Win 7, ale 32bit. I okazało się, że procek zyskuje jedynie 0,1 w stosunku do i5 750. Karta grafiki - wynik taki sam jak u mnie (7,6). Natomiast RAM - praktycznie o takich samych parametrach jak u mnie - uzyskał wynik 7,5 (u mnie jest 5,9) , czyli w tym przypadku decydująca była chyba wersja Win 7?
    Ostatnio edytowane przez zakręcony ; 04-02-2010 o 22:35

  9. #29
    Początki nałogu Awatar quail
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    Natomiast RAM - praktycznie o takich samych parametrach jak u mnie - uzyskał wynik 7,5 (u mnie jest 5,9) , czyli w tym przypadku decydująca była chyba wersja Win 7?
    Te windowsowe indeksy wydajności to można sobie potłuc o kant d. Nie wiadomo co dokładnie pokazują i jak to wyliczają.
    Ta różnica w dostępie do RAM mogła też wynikać z obecności HT w i7.

  10. #30
    Coś już napisał Awatar 7osiem
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszawa
    Posty
    66

    Domyślnie

    moim zdaniem powinienes skupic sie na dyskach twardych uzyc raid'u pod filmy swapy etc a system na osobnym dysku, wzrost wydajnosci powinien byc zauwazlny

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •