Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Komp do Full HD z 5Dmk2

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    W takim razie zamienić ram na wersję 1600MHz, i może z niższym CL (nie wiem jakie to ma przełożenie)
    Nawet nie procenty co promile. W epoce ddr2 to przerabiałem - pomiędzy szarymi 800mhz a mega wypasionymi crucialami 1200mhz(do tej pory sobie pluje w brodę ten zakup a 2gb kosztowało wtedy ponad 1,2k pln) różnice były widoczne jedynie w testach syntetycznych.

    Lepiej więcej gorszych niż mniej super wypasionych. A na cyferki w windowsie to patrzył bym jednak z przymrużeniem oka...
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 27-01-2010 o 03:02

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez t00mcio Zobacz posta
    ...sprawdz http://shark007.net/win7codecs.html
    najpierw komponenty x64, póniej reszta do win7.
    A mógłbym prosić bardziej łopatologicznie, bo oczywiście odnalazłem po lewej stronie zakładki x64 Components addon i Windows 7 Codecs, ale jakoś nie mogę trafić na miejsce "zasysanie".

    Cytat Zamieszczone przez t00ncio
    dziwnie mało wypada ten RAM 1333. Na moich 800 mam 6.6
    Mnie też się tak wydaje, system widzi go w całości (4GB), więc niby dlaczego taki słaby wynik osiąga? A może to kwestia otoczenia w jakim ten ram pracuje (płyta z podstawką LGA1156, Win 7 64bit)? Taki sam wynik ram-u, czyli 5,9 miałem na komputerze z Q8200 4x2,33GHz/soket 775/ ram 3GB/ Win Vista 32bit. Dziwne, nie?

  3. #13

    Domyślnie

    Ja bym wgrał kodeki gordianknota http://www.free-codecs.com/download/...Codec_Pack.htm
    chyba są najbardziej uniwersalne i pracują naprawdę stabilnie, ale pamięć to powinno się dołożyć 64bitowy Winda7 może obsłużyć 64 GB, a ty mu jedynie 1/16 możliwości dajesz, przypuszczalnie tej pamięci faktycznie użytkowej wolnej będziesz miał koło 3gb, sprawdzisz sobie w menadżerze zadań.
    Canon FF i słoików kilka

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    A mógłbym prosić bardziej łopatologicznie, bo oczywiście odnalazłem po lewej stronie zakładki x64 Components addon i Windows 7 Codecs, ale jakoś nie mogę trafić na miejsce "zasysanie".
    słabo szukałeś

    x64 componenets
    http://shark007.net/x64components.html znajdz na stronie "Download the latest stable version, v2.3.6 from:" i obrazek ponizej.



    win7 codecs
    http://shark007.net/win7codecs.html znajdz na stronie "Download the latest stable version, 2.3.2 Final from:"


    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez mk307 Zobacz posta
    Ja bym wgrał kodeki gordianknota http://www.free-codecs.com/download/...Codec_Pack.htm
    chyba są najbardziej uniwersalne i pracują naprawdę stabilnie, ale pamięć to powinno się dołożyć 64bitowy Winda7 może obsłużyć 64 GB, a ty mu jedynie 1/16 możliwości dajesz, przypuszczalnie tej pamięci faktycznie użytkowej wolnej będziesz miał koło 3gb, sprawdzisz sobie w menadżerze zadań.
    proponujesz dołożenie RAMu, bo OS 64bit pozwala na więcej - ale polecasz kodeki 32 bitowe. Dlaczego sie ograniczać ? Człowiek sie natrudził, wydał pieniądze na nowy sprzęt, więc idzmy z duchem czasu i wyciśnijmy z nowego sprzętu pełnię możliwości.
    Ostatnio edytowane przez t00mcio ; 27-01-2010 o 10:24 Powód: Automerged Doublepost
    5D, 5Dmk2 BG-E6 | 16-35 IIL | 24-105 ISL | 35L | 50 1.4 | 85IIL | 70-200 2.8 ISL | 100 2.8 Macro | 100-400 ISL

  5. #15
    Początki nałogu Awatar quail
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    400

    Domyślnie

    Dlaczego proponujecie koledze dołożenie RAMu? Może lepiej na początek sprawdzić czy rzeczywiście go brakuje?
    Obróbka wideo wbrew pozorom nie wymaga dużo pamięci. Nie musimy zaczytywać całęgo filmu do pamięci, jak w przypadku zdjęcia w PS. To byłoby totalnie pozbawione sensu. Ważne, aby dysk nie był wąskim gardłem i aby procesor nadążał dekodować.

    Pozdrówka

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Wrocław/Bystrzyca Kłodzka
    Posty
    41

    Domyślnie

    Czy ktoś bawi się w montowanie filmów?
    Jeżeli tak to jakiego kompa do tego celu używacie?
    Zamierzam kupić nowy komputer i ciągle się waham co będzie odpowiednie. Do montażu i prostych efektów (korekcja koloru, leveli itd)
    PROSZĘ O POMOC
    Z góry dziękuję

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Moim zdaniem RAM w ilosci 4 GB nie jest tutaj powodem. 4 GB na obrobke i konwersje filmow moze i nie daje pelnego komfortu, ale Panowie nie jest to powod, dla ktorgo filmik moze scinac. Przy takiej ilosci RAMu cos moze dluzej trwac, np konwersja etc., ale przycinac, nie sadze.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez t00mcio Zobacz posta
    słabo szukałeś ...
    Faktycznie, zmyliły mnie te obrazki, ale w końcu udało się to to zainstalować. Niestety, bez pozytywnego przełożenia na mój problem - no chyba, że jeszcze te kodeki trzeba jakoś specjalnie aktywować lub konfigurować? Wypróbowałem także pozostałe polecane tutaj kodeki i też kupa. Z K-lite sprawa wygląda tak, że jak podłączę mały monitor 17" to fullHD z 5Dmk2 jeszcze odtwarza, przy czym potrafi pokazywać kolorowe plamy i zniekształcenia obrazu, ale komp się nie wiesza. Jak tylko podłączę 24" 1920x1200 to zwis po kilkunastu sekundach otwarzania.

    Dodam jeszcze, że przy korzystaniu tylko z samego Win Media Player (bez jakichkolwiek dodatkowych kodeków) na obydwu monitorach pojawiają się kolorowe plamy i zniekształcenia (filmy z 500D w rozdzielczości HD 720 na obydwu monitorach odtwarzane są bez problemu). I jeszcze jedno: na słabszej konfiguracji (Q8200/3GB ram/ radeon HD4850 512MB/ Win Vista 32bit) na tym samym materiale filmowym nie było takich plam i zniekształceń, za to obrazowi brakowało płynności (efekt prawie taki jak przy odtwarzaniu poklatkowym).
    Ostatnio edytowane przez zakręcony ; 28-01-2010 o 00:36

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    26

    Domyślnie

    No i udało się. Film FullHD z 5Dmk2 w oryginale (.MOV, H.264) odtwarza się płynnie, bez zniekształceń i zakłóceń zarówno w Win Media Player jak i Media Player Classic Home Cinema (K-Lite). Trochę z tym musiałem powalczyć, więc opiszę co robiłem - może komuś się przyda.
    Na początku zabawy odinstalowałem wszystkie kodeki i ponownie wgrałem tylko K-Lite (Full). Sprzętowo - zacząłem od dołożenia RAM-u (wcześniej przetestowałem wszystkie podlinkowane kodeki – bezskutecznie). Do Kingstonów 2x2GB dołożyłem 2x2GB Patriot Viper 1333 (cena ponad 400zł). Indeks wydajności systemu Windows pokazał przy Pamięci RAM wynik 7,5 (na samych Kingstonach było 5,9, taki sam wynik był na samych Patriotach). Załadowałem filmik 2,20min (ten sam we wszystkich testach, oprócz tego były jeszcze dwa inne, trochę krótsze). I już myślałem, że będzie dobrze, bo pierwsze sekundy poszły sprawnie, ale wszystko wróciło do „normy” pod koniec drugiej minuty filmu. Podobnie było przy kolejnych próbach, chociaż raz, czy dwa udało się odtworzyć film w całości. Spojrzałem także na Menedżera zadań systemu Win (można go wywołać klikając prawym klawiszem myszy na dolnym pasku), który pokazywał przy odtwarzaniu filmu użycie pamięci na poziomie ok. 1GB (podobnie było wówczas, gdy w banku pamięci było tylko 4GB) - odtwarzane w Media Player Classic HC. Na marginesie dodam, że użycie CPU wahało się w zakresie ok. 20%. Skoro to nie RAM okazał się ograniczeniem i nie CPU, więc następnym podejrzanym stała się karta grafiki Gigabyte na Radeonie HD5750. Zamieniłem ją także na Gigabyte, ale na Radeonie HD4890 1GB. Indeks wydajności systemu Win zmienił wartość dla grafiki z 7,1 na 7,6. RAM po wyjęciu Patriotów wrócił na poziom 5,9. Do nowej karty zainstalowałem sterowniki jakie były na dołączonej płycie (wersja z maja 2009 – 2009.0520). Włączam film i dalej kiepsko. Spojrzałem na stronę ATI/AMD, a tam właśnie pojawił się świeży soft do mojej nowej karty z datą 27.01.2010. Zaciągnąłem wersję 10.1 - ta na płycie była 09.6, ale program do sterowania kartą czyli Catalyst Control Center (CCC) w starszej wersji był po polsku, a w najnowszej tylko po angielsku. Tym razem sukces, ale nie do końca – filmy odtwarzały się już bez zniekształceń i zakłóceń, ale na środku ekranu pojawiła się pionowa cienka, czerwona linia. Przejrzałem ustawienia i nie znalazłem żadnej opcji, która by to dezaktywowała. W tej sytuacji odinstalowałem wszystkie sterowniki: karty i programu CCC i ponownie wgrałem, ale zrobiłem tak, że sterownik karty wziąłem z najnowszej wersji 10.1 a CCC znalazłem w internecie w wersji nieco wcześniejszej, ale późniejszej w stosunku do tego co było na dołączonej płycie (wersja w jęz. polskim, z listopada – 2009.1124). I wreszcie mam to co chciałem i to bez dokładania RAM (Patriory mogłem zwrócić) i zarówno na małej rozdzielczości jak i 1920x1200, chociaż to chyba nie było problemem, bo jak film zawieszał komputer, to na obydwu monitorach. Została się lepsza karta, ale zamiana kosztowała mnie tylko 150 zł – więc w tej cenie będę miał sporo lepszą wydajność także w grach, a i zapas „mocy” na wyższą rozdzielczość. Nie zrobiłem co prawda testów ze zmianą sterowników w poprzedniej karcie, bo pojawiły się one także dla innych kart, ale myślę, że to był klucz do sukcesu i nawet HD5750 z nowym softem dałby radę filmowi FullHD z 5Dmk2.
    Na koniec jeszcze kilka spostrzeżeń. Różne jest zaangażowanie CPU w zależności od programu, w którym jest odtwarzany film – w przypadku Win Media Player, Menedżer zadań pokazuje obciążenie procesora na poziomie 0-3%, z rzadka dochodząc do 5%, a w Media Player Classic Home Cinema, CPU obciążane jest na poziomie 20% (+-5%). RAM w obydwu programach i nie zależnie czy jest go 4GB, czy było 8GB, angażowany jest na poziomie ok. 1GB.
    Kilka razy zmieniałem też układ RAM-u w komputerze i zauważyłem dziwną rzecz: gdy były trzy kości, czyli 6GB, to system pokazywał w Indeksie wydajności 7,3 (czyli minimalnie mniej jak dla 8GB – wtedy było 7,5), ale mimo że widział całe 6GB, informował o dostępności tylko 4GB.
    Zastanawiający dla mnie był także niski wynik mojego 4GB RAM-u – tylko 5,9 (t00mcio wspomina, że na 800MHz uzyskał wynik 6,6 – co prawda nie wiadomo na jakim systemie). Sprawdziłem jak to wygląda u znajomego, który ma także Intela i5 750 i Windowsa 7, ale wersję 32bit. I okazuje się, że o ile wynik oceny procesora jest taki sam, czyli 7,3, to w jego przypadku RAM ma już ocenę 7,5. Wniosek z tego, że Winda 7 w wersji 64bit podnosi wymagania dla RAM-u i te same kości ocenia niżej.
    Ostatnio edytowane przez zakręcony ; 03-02-2010 o 01:16

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    ale mimo że widział całe 6GB, informował o dostępności tylko 4GB.
    A myslisz, ze system to gdzie siedzi ?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •