Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Techniki oświetlenia

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    209

    Domyślnie

    http://digital-photography-school.co...ats-around-you

    mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi za link
    moim zdaniem 'wszystko mozna, co nie mozna, tylko z wolna i z ostrozna' ot co.

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    346

    Domyślnie

    To może ja wreszcie coś pokażę w tym wątku :P

    Jak już jesteśmy w temacie packshotów, to kiedyś kuzyn chciał sprzedać aparat to zrobiłem mu parę fotek. Oto jedna z nich:


    Zestaw również tani. Rolę tła pełniła wygięta biała kartka formatu a3. Oświetlenie to 430 EXII zamontowana na aparacie i wycelowana w sufit. Sufit na wysokości około 2,2 metra.

  3. #23
    Początki nałogu Awatar bruckner
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Opole
    Wiek
    33
    Posty
    275

    Domyślnie

    To mój pierwszy raz więc proszę nie bijcie a powiedzcie co
    Sigma 70-300 + canon 350d (wszystko w exifie)
    A tu setup

    pozdrawiam
    Gripped EOS 350d+KIT | Gripped EOS 33 | Sigma 70-300 APO DG | EF 50/1.8 | [M42] Jupiter 9 85/2 | [m42] Helios 58/2 (stary) | SmenaMacro(home made) | Speedlite 430EX | Velbon Sherpa 600r | Lowepro Stealth Reporter D200 AW | Skrzypce warte więcej niż cały ten zestaw :cool:
    Fotki Digart
    FOTOblog

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie







    Takich setów z opisami sytuacji mam bardzo dużo ale kiedyś wrzuciłem jeden i został usunięty. Jeśli wkładasz przykład zdjęciowy, z którego wynika jak nie powinno się robić zdjęć to być może trzymasz się tematu wątku ale wprowadzasz wiele osób w błąd. I tyle. Resztę pominę milczeniem.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  5. #25
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Jak to jest oświetlone? Schematy z przykładami

    Kilka moich setupów:

    1.

    2.

    3.

    4.

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Znaczy robimy tu nasz lokalny strobox.com? Mnie to pasuje, proponuję nawet przykleić. Sam na pewno coś później dorzucę. Puki co - odsyłam do swojego konta na wyżej wymienionej stronie: http://strobox.com/user/1010a8f03

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Przyklejony. W tym wątku prezentujemy tylko przykłady!

    Zrobiłem co się dało by połączyć przykładowe setupy. Na razie zostawiam wątek otwarty ale jak za dużo przeginek ze zbędnymi komentarzami będzie to zamknę i chętni będą się zgłaszać na priv, lub przeniosę do podforum moderowanego (Tips & Tricks).

    Przypomnę ZASADY tego wątku:


    1. wrzucasz fotkę

    2. wrzucasz schemat oświetlenia do prezentowanego zdjęcie (żeby ujednolicić schematy proponowałem psd do którego jest link w pierwszym poście - ale widzę, że nic z tego nie wyszło :/)

    3. ewentualnie w przypływie literackiego natchnienia piszesz jakiś komentarz, w którym
    możesz dodatkowo wypisać wszelkie szczegóły, które były istotne do uzyskania właśnie takiego, a nie innego efektu na zdjęciu. Możesz napisać co zrobiłeś żeby zamaskować wielki noc i odstające uszy. Możesz wrzucić zdjęcie z backstage. Możesz napisać wszystko zgodne z tematem tego wątku i ze zdjęciem, które chcesz nam zaprezentować.

    ŻADNYCH KOMENATRZY POZA POSTAMI SFORMATOWANYMI W POWYŻSZY SPOSÓB!

    Dyskusje, "jawiemlepiej" itp trollowania proszę prowadzić w wątku obok: http://canon-board.info/showthread.php?t=72391
    Ostatnio edytowane przez Vitez ; 21-12-2010 o 19:43 Powód: Automerged Doublepost

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •