Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Czemu Canon schodzi na psy z software ??

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    647

    Domyślnie Czemu Canon schodzi na psy z software ??

    Obrabiałem wczoraj ok 60 zdjęć z wycieczki zakładowej i zastanawiałem się dlaczego Canon robiący tak dobre aparaty cyfrowe, aż tak bardzo psuje sobie wizerunek dołaczając do nich tak syfiaste oprogramowanie jak ArcSoft PhotStudio ?? Czemu nie chce dogadać się z Adobem i producentem NeatImage i dostarczać dedykowanego dla kupowanego modelu zintegrowanego oprogramowania do odszumiania i obróbki (korekty) zdjęć ??
    Pozdrawiam
    Marek

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarekC
    ...dlaczego Canon robiący tak dobre aparaty cyfrowe, aż tak bardzo psuje sobie wizerunek dołaczając do nich tak syfiaste oprogramowanie jak ArcSoft PhotStudio ??
    Tudzież czemu uparcie trzyma sie tego swojego "standardu" uniemożliwiając po podłączeniu do kompa widzenie go jako oddzielny dysk?
    To samo pytanie zadawałem sobie kiedyś mając komórkę Ericssona, próbując posługiwac się tym badziewnym ericssonowskim softem do komunikacji z komputerem
    Przykłady można by mnożyć.
    Ja nie znajduję odpowiedzi prócz generalnego stwierdzenia, że świat schodzi na psy

  3. #3
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    nie

    bo moze np. ja mam juz pelnego Photoshopa i nie chce za niego ponownie placic, bo go dolozono do pudelka z aparatem. juz i tak wystarczy, ze mialem dodany zupelnie zbedny, a podnoszacy cene Photoshop Elements.

    a Neat Image jest mi zbedny. nie robie zdjec przy ISO 1600, a ponizej nie ma potrzeby wykorzystywania NI. jakby mi Canon kazal dodatkowo placic za ten soft, ktory ani nie jest tani, ani mi potrzebny, to bym sie powazniej zastanowil nad oferta konkurencji
    www albo tez flickr

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar pysiek
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    41

    Domyślnie

    Raczej nie 'schodzi' bo nigdy nie bylo lepiej.

    Moze po prostu uwazaja ze lepiej wypuscic tani aparat z badziewnym softem niz dodac do niego dobre ale drogie programy ktore podniosa cene o polowe. A klienci kupujacy 1D i tak nie bedzie ograniczac sie do dolaczonego softu.
    Canon, Horizon, Mamiya & Zorki

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    nie

    bo moze np. ja mam juz pelnego Photoshopa i nie chce za niego ponownie placic, bo go dolozono do pudelka z aparatem. juz i tak wystarczy, ze mialem dodany zupelnie zbedny, a podnoszacy cene Photoshop Elements.

    a Neat Image jest mi zbedny. nie robie zdjec przy ISO 1600, a ponizej nie ma potrzeby wykorzystywania NI. jakby mi Canon kazal dodatkowo placic za ten soft, ktory ani nie jest tani, ani mi potrzebny, to bym sie powazniej zastanowil nad oferta konkurencji
    No chyba żartujesz. Oficjalna cena PhotStudio to 80$, Elementsów v.3 chyba ok 100 $.. różnica 20$ zdecydowałaby ze nie kupiłbyś dorego sprzętu ?? Neat Image z trybem batch kosztuje chyba 70$, czyli razem 90$ więcej. A przeciez gdy podpiszesz umowę na większa ilośc kopii to dostaniesz upusty.. śmiem twierdzić że z aparatem Canona cena nie byłaby wyższa niż 60 $ .. to aż tak powalająca różnica w cenie ??
    Pozdrawiam
    Marek

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysiek
    Raczej nie 'schodzi' bo nigdy nie bylo lepiej.

    Moze po prostu uwazaja ze lepiej wypuscic tani aparat z badziewnym softem niz dodac do niego dobre ale drogie programy ktore podniosa cene o polowe. A klienci kupujacy 1D i tak nie bedzie ograniczac sie do dolaczonego softu.
    A jaki widzisz problem w tym by z droższymi, profi puszkami dodawać oprogramowanie jako płatną opcję ?? Chcesz to bierzesz za kwotę niższa niż rynkowa, nie chcesz - nie bierzesz ..

    Mnie się wydaje, że chyba drogi Adoba i Canona we wspólnym biznesie rozeszły się i tyle ..
    Pozdrawiam
    Marek

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarekC
    No chyba żartujesz. Oficjalna cena PhotStudio to 80$, Elementsów v.3 chyba ok 100 $.. różnica 20$ zdecydowałaby ze nie kupiłbyś dorego sprzętu ?? Neat Image z trybem batch kosztuje chyba 70$, czyli razem 90$ więcej. A przeciez gdy podpiszesz umowę na większa ilośc kopii to dostaniesz upusty.. śmiem twierdzić że z aparatem Canona cena nie byłaby wyższa niż 60 $ .. to aż tak powalająca różnica w cenie ??
    ja mam akurat Elements wiec nie widze problemu. ale 70$ czy nawet 50$ z jakims upustem bym nie chcial dokladac do NI. a po co mi? to jest program dla Nikoniarzy i ich osmych (czy tez 70-tych) cudow swiata... :-)
    www albo tez flickr

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar pysiek
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarekC
    A jaki widzisz problem w tym by z droższymi, profi puszkami dodawać oprogramowanie jako płatną opcję ?? Chcesz to bierzesz za kwotę niższa niż rynkowa, nie chcesz - nie bierzesz ..
    Wydaje mi sie ze jesli ktos ma profi puszke to ma takze PS'a. Moze nawet cala kolekcje pudelek poczynajac od wersji 1.0.
    Canon, Horizon, Mamiya & Zorki

  9. #9
    Bywalec Awatar boski
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    wawka
    Wiek
    49
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysiek
    Wydaje mi sie ze jesli ktos ma profi puszke to ma takze PS'a. Moze nawet cala kolekcje pudelek poczynajac od wersji 1.0.
    puszki najlepszej nie mam ale PS od wersji 3.0 mam ladne pudeleczka
    Loading sig, please wait...
    |||||||||||||----35%----------------


    Canon EOS system

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    ja mam akurat Elements wiec nie widze problemu. ale 70$ czy nawet 50$ z jakims upustem bym nie chcial dokladac do NI. a po co mi? to jest program dla Nikoniarzy i ich osmych (czy tez 70-tych) cudow swiata... :-)
    Przecież w NI wystarczy zmienić kawałek kodu, by czytał tylko profile (dopracowane przez Canona do wszystkich możliwych zmiennych wpływających na zaszumienie zdjęcia) dostarczone do sprzedawanego aparatu, wywalić możliwości doboru filtrów czy inne możliwości ... i takie coś "for Canon 350d" mogłoby kosztować np. 20$ czy 30$... Nie potrzebujesz - nie używasz odszumiania. Potrzebujesz - używasz.. proste :-)
    Pozdrawiam
    Marek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •