Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Wątek: [Dark] Makro

  1. #21
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzięki

    W zasadzie jedynym źródłem światła jest lampka SB-800. Dyfuzor to wspaniały wynalazek zrobiony z tektury, folii aluminiowej w środku, a wylot z papieru śniadaniowego. Dobre są też chusteczki higieniczne, ale rozdzielone na warstwy (tylko trochę zbyt delikatne). Czasami "dopalaczy" jest więcej, można zrobić całkiem ładnie oświetlony obiekt ze wszystkich stron.

    Tu taki roboczy pstryk z "mini studiem". Teraz mam już wygodniejszy sposób mocowania lampy na statywie.
    http://img17.imageshack.us/img17/2189/dsc3984q.jpg
    Niepoprawny politycznie, WysokoSzumiący na każdym ISO aparat, z bandingiem, dead- i hotpikselami oraz odklejającymi się gumami. Kilka słoików po musztardzie i akcesoriów

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    15

    Domyślnie

    Aha, dzięki za info, akurat tak się składa, że też używam papieru śniadaniowego : P

  3. #23
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Fajne kadry, "reporterskie"
    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Lekcja anatomii
    Life is brutal...:-?
    Zakazana morda
    Niezłe! - co to za gatunek?
    Zapierdzielacz na przodku
    ...a lewym pasem to nie łaska, musiał środkiem!?8) Trochę szkoda, że nie udało się idealnie ustawić sprzęt, żeby całość widocznego (ex)liścia zmieścić w głębi ostrości. Niemniej, zawodnik ostry!
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  4. #24
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie


    Cytat Zamieszczone przez x-mac Zobacz posta
    Niezłe! - co to za gatunek?
    Damon variegatus, interesujacy gatunek tępoodwłokowca. Zwierzę jest pajęczakiem, ale przypomina raczej jakiś twór rodem z filmu "Aliens"
    W całej okazałości wygląda jeszcze dziwniej. Niestety jeszcze młodziak, z tych 5mm do 5cm jeszcze mu trochę brakuje.

    15.

    Cytat Zamieszczone przez x-mac Zobacz posta
    ...a lewym pasem to nie łaska, musiał środkiem!?8) Trochę szkoda, że nie udało się idealnie ustawić sprzęt, żeby całość widocznego (ex)liścia zmieścić w głębi ostrości. Niemniej, zawodnik ostry!
    Liść niestety prosty nie był, a pod prasę bym go nie dał... szczęście w nieszczęściu, w tym rozmytym obszarze podpis jest lepiej widoczny
    Ostatnio edytowane przez Dark ; 01-03-2010 o 09:15
    Niepoprawny politycznie, WysokoSzumiący na każdym ISO aparat, z bandingiem, dead- i hotpikselami oraz odklejającymi się gumami. Kilka słoików po musztardzie i akcesoriów

  5. #25
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jak zwykle zdjęcia świetne . Amblypyga fajna, żelek też chociaż się przyczepie bo moim zdaniem ta biała część lepiej by wyglądała w jakimś delikatnym kolorze. Natomiast modlicha cud miód po ostatniej giełdzie zaczęłam intensywnie na nie chorować
    makro na CB - zapraszam!

  6. #26
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    Zapierdzielacz mnie rozwalił Rewelacyjne zdjęcia... Niektóre powinieneś opatrzyć dopiskiem "OGLĄDANIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ"

  7. #27
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dziękujemy

    Cytat Zamieszczone przez Kaasik91 Zobacz posta
    Natomiast modlicha cud miód po ostatniej giełdzie zaczęłam intensywnie na nie chorować
    Giełda fajna sprawa, człowiek wchodzi z pomysłem na jednego pająka, a wychodzi z chmarą bezkręgowców. Dobrze, że nie zdecydowałem się jeszcze na żabę, choć żona już miała na jedną oko

    Cytat Zamieszczone przez kuzi4 Zobacz posta
    Zapierdzielacz mnie rozwalił Rewelacyjne zdjęcia... Niektóre powinieneś opatrzyć dopiskiem "OGLĄDANIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ"
    Przymierzam się do prac nad padlinką, a dokładniej fauną ją zasiedlającą... to jest hardcore "na własną odpowiedzialność"

    To jeszcze dwa kadry. Trochę przyjemniejsze.

    16. W zieleni

    17. Czerwona planeta
    Ostatnio edytowane przez Dark ; 01-03-2010 o 09:16
    Niepoprawny politycznie, WysokoSzumiący na każdym ISO aparat, z bandingiem, dead- i hotpikselami oraz odklejającymi się gumami. Kilka słoików po musztardzie i akcesoriów

  8. #28
    Coś już napisał Awatar overseer
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Dublin, Irlandia
    Wiek
    41
    Posty
    97

    Domyślnie

    co to jest to "GO", jestem poczatkujacy...
    Canon 40D+grip, Canon 24-70 f/2.8 L, Canon 70-200 f/2.8 L IS, Canon 100mm f/2,8 L IS Macro, Falcon 8mm Fish-eye, Canon 580EXII, Manfrotto 055XPROB + głowica 488RC2 + Tamrac Expedition 6

  9. #29
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez overseer Zobacz posta
    co to jest to "GO", jestem poczatkujacy...
    Głębia Ostrości - płaszczyzna w przestrzeni, w której obraz jest ostry.
    Niepoprawny politycznie, WysokoSzumiący na każdym ISO aparat, z bandingiem, dead- i hotpikselami oraz odklejającymi się gumami. Kilka słoików po musztardzie i akcesoriów

  10. #30
    Coś już napisał Awatar mirusiek
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Iceland
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez overseer Zobacz posta
    co to jest to "GO", jestem poczatkujacy...
    GO to, to coś co doprowadzi cię czasem do szału w Macro fotografii

    A tak na serio to skrót od Głębia Ostrości.
    Ustawiasz mniejszą wartość przysłony w aparacie i masz większą głębie ostrości - czyli pierwszy plan jest ostry drugi rozmyty,
    Ustawiasz większą wartość przysłony i masz mniejszą GO czyli obydwa plany ostre.
    W foto macro czasem go jest za małe (ostry obszar na zdjęciu) by zmieścił się cały model i minimalne poruszenie czasem powoduje brak ostrości w miejscu gdzie miała być stąd pierwsze zdanie mojej wypowiedzi :-D
    Moje portfolio- zapraszam

    Canon 50D +Sigma 17 - 50mm f/2.8 EX DC OS HSM+ 2 x YN-460 II + 3x RF 602 i na tym na razie skończyły się fundusze :eek:

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •