Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71

Wątek: [Dark] Makro

  1. #11
    Bywalec Awatar zonk
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    ... Pozostaje tylko sklejanie zdjęć z różną płaszczyzną GO w jedno.
    Możesz tą myśl rozwinąć bo nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.
    A zdjęcia bardzo miłe!
    >>>--------> założyłem sobie bloga <--------<<<

  2. #12
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Skakun przepiękny, aczkolwiek to odwzorowanie w oczach aparatu i lampki z dyfuzorem - jakoś tak ambiwalentnie...
    Paź b. ładnie! Ależ rzeźnia z ostrością na oku - jakiś szampon p/łupieżowy by się mu przydał
    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Pozostaje tylko sklejanie zdjęć z różną płaszczyzną GO w jedno.
    Tzn. jak - panorama, prowadnica? - jeśli można prosić o detal warsztatu
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  3. #13
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    F8-f11, rzadko przekracza się te wartości (dyfrakcja), z drugiej strony GO przy tej skali robi się masakrystycznie płytka. Pozostaje tylko sklejanie zdjęć z różną płaszczyzną GO w jedno.
    Ale to chyba z mniej ruchomymi modelami bo raczej nie do ogarnięcia jest zrobić kilka zdjęć i je poskładać kiedy model powiedzmy zdąży się tyłkiem do ciebie odwrócić ... no i najlepiej statyw do tego

    A jeszcze pytanie odnośnie znajdowania pająków w zimę: z tego pełno ile wychodzi zdechlaczków? Bo zakładam, że przy takich mrozach jakiś tam procent tego nie przeżywa i jak rozpoznać od razu czy to żywy okaz czy już nie bardzo? No i przede wszystkim co z takim pajączkiem zrobić - przynieść do domu i trzymać?

    Byłam dziś na spacerze z psem i widziałam kilka drzew z na wpół zdartą korą (do uschnięcia?) i nawet zastanawiałam się czy nie sprawdzić czy są tam jakieś pajączki ale przy sobie nic nie miałam a i nawet nie wiem jak się za to zabrać
    makro na CB - zapraszam!

  4. #14
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zonk Zobacz posta
    Możesz tą myśl rozwinąć bo nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.
    Cytat Zamieszczone przez x-mac Zobacz posta
    Tzn. jak - panorama, prowadnica? - jeśli można prosić o detal warsztatu
    Cytat Zamieszczone przez Kaasik91 Zobacz posta
    Ale to chyba z mniej ruchomymi modelami bo raczej nie do ogarnięcia jest zrobić kilka zdjęć i je poskładać kiedy model powiedzmy zdąży się tyłkiem do ciebie odwrócić ... no i najlepiej statyw do tego
    Oczywiście jeśli jest taka możliwość to statyw i sanki makro załatwiają problem. Jednak jako wielbiciel polowania w terenie, wszystko robię z ręki. Kwestia znalezienia dobrego punktu podparcia.
    Oczywiście modele decydują o tym, czy wykona się zdjęcie tą techniką. Jeśli nie wykazują chęci współpracy, to z czegoś takiego nici.
    Składanie zdjęć można wykonać prosym, darmowym programem Combine Z lub specjalną operacją w PSuju. Tu linki do omawianych metod:
    http://www.digitalgrin.com/showthread.php?t=61316
    http://www.pixel2life.com/publish/tu...o_photography/

    I przy okazji, pokazywana i przytaczana już wielokrotnie, genialna galeria Thomasa Shahansa ze skakunami. Fotograf ten składa czasem nawet 8 odrębnych klatek w jedno i uzyskuje GO rodem z kompaktu
    http://www.flickr.com/photos/opoterser/

    Cytat Zamieszczone przez x-mac Zobacz posta
    Skakun przepiękny, aczkolwiek to odwzorowanie w oczach aparatu i lampki z dyfuzorem - jakoś tak ambiwalentnie...
    Paź b. ładnie! Ależ rzeźnia z ostrością na oku - jakiś szampon p/łupieżowy by się mu przydał
    Niestety, fotografowanie z lampą ma ten paskudny mankament. Przy tych skalach odwzorowania zabawa bez lampy kończyłaby się ze znacznie mniejszą liczbą trafionych ujęć. Leniwy jestem
    A pazia chciałem wyczyścić. Niestety próba skończyłaby się w wiadomy sposób (niestety nie dysponuję siatką na motyle, bo nie interesuję się tą grupą owadów)

    Cytat Zamieszczone przez Kaasik91 Zobacz posta
    A jeszcze pytanie odnośnie znajdowania pająków w zimę: z tego pełno ile wychodzi zdechlaczków? Bo zakładam, że przy takich mrozach jakiś tam procent tego nie przeżywa i jak rozpoznać od razu czy to żywy okaz czy już nie bardzo? No i przede wszystkim co z takim pajączkiem zrobić - przynieść do domu i trzymać?

    Byłam dziś na spacerze z psem i widziałam kilka drzew z na wpół zdartą korą (do uschnięcia?) i nawet zastanawiałam się czy nie sprawdzić czy są tam jakieś pajączki ale przy sobie nic nie miałam a i nawet nie wiem jak się za to zabrać
    Większość żyje. Nawet przy dość niskiej temperaturze powinny lekko poruszać się ślimaczymi ruchami. Jakieś 99,9%, które spotykałem, było żywe Pająka wkładasz do słoika lub kliszówki (pojemnik na film analogowy), wsadzasz mu kawałek patyka, mchu itp. i do lodówki. Trzeba oczywiście pamiętać, by raz na 2-3 dni sprawdzić, czy w pojemniku nie rozwija się pleśń i czy nasz delikwent żyje. Zaletą tej metody jest to, że ze zwolnionym metabolizmem pająk/owad nie pobiera pokarmu, a po wyciągnięciu z lodówki jest bardziej skory do pozowania. Trzeba mieć jednak na uwadze, że czasem po kilkunastu sekundach jest w stanie być w pełni aktywny. Po skończonej sesji można go zwrócić naturze, ale w to samo lub bardzo podobne miejsce.
    Niepoprawny politycznie, WysokoSzumiący na każdym ISO aparat, z bandingiem, dead- i hotpikselami oraz odklejającymi się gumami. Kilka słoików po musztardzie i akcesoriów

  5. #15
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Rodzinka przeżyła mączniki w lodówce to i przyzwyczai się do pająków . Ja mam gdzieś zapasowe moczbox'y na owady - muszę tylko ich poszukać.
    makro na CB - zapraszam!

  6. #16
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaasik91 Zobacz posta
    Rodzinka przeżyła mączniki w lodówce to i przyzwyczai się do pająków . Ja mam gdzieś zapasowe moczbox'y na owady - muszę tylko ich poszukać.
    Większość ludzi woli nie wiedzieć co trzymałem w lodówce, co czasem chowam po kieszeniach. Choć znajomych biologów nie pobiję. Zdarza się im trzymać truchło zwierząt, już lekko zmacerowane lub niezłą kolekcję odchodów

    Jeszcze kilka "popełnienień" z Takumara. Pełne kadry, bez przycinania. Przeważnie jeden komplet pierścieni Kenko, czasem dorzucony drugi z M42.

    8. Ameles sp.

    9. Oxyopes ramosus

    10. Oko ważki Aeschna mixta

    11. Vespa crabro
    Ostatnio edytowane przez Dark ; 01-03-2010 o 09:14
    Niepoprawny politycznie, WysokoSzumiący na każdym ISO aparat, z bandingiem, dead- i hotpikselami oraz odklejającymi się gumami. Kilka słoików po musztardzie i akcesoriów

  7. #17
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    Okropne!!! Tak dobre, że aż okropne. Bardzo dobra robota.

  8. #18
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Większość ludzi woli nie wiedzieć co trzymałem w lodówce, co czasem chowam po kieszeniach. Choć znajomych biologów nie pobiję. Zdarza się im trzymać truchło zwierząt, już lekko zmacerowane lub niezłą kolekcję odchodów
    Hehehe... no do tego mi jeszcze brakuje :P ale za to mam trochę farby z dzika w zamrażalce

    Oxyopes ramosus ma strasznie fajne kolory
    makro na CB - zapraszam!

  9. #19
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na małe odświeżenie tematu... coś z zupełnie innej beczki

    12. Sphodromantis sp. vs Nauphoeta cinerea - Lekcja anatomii

    13. Damon variegatus - Zakazana morda

    14. Hymenoptera: Symphyta - Zapierdzielacz na przodku
    Ostatnio edytowane przez Dark ; 01-03-2010 o 09:15
    Niepoprawny politycznie, WysokoSzumiący na każdym ISO aparat, z bandingiem, dead- i hotpikselami oraz odklejającymi się gumami. Kilka słoików po musztardzie i akcesoriów

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam, zdjęcia są jak najbardziej fajne. Ciekawi mnie Twój dyfuzor, bo światełko masz naprawdę fajne (zwłaszcza na skakunie na poprzedniej stronie), można wiedzieć czego używasz na końcu dyfuzora to rozpraszania światła? Bo "dopalacze" po dwóch stronach to akurat widać : P

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •