Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 125

Wątek: [Loome] Pierwsze ślubne

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    Gratuluję debiutu. Fota fajna, szkoda tylko że na bródce Panny młodej wyszedł taki ostry cień... Złożysz jakiś album z całości? Jak tak to pokaż tutaj końcowy efekt
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    cień jest od halogenów pana kamerzysty. miałem robić zdjęcia do 1 w nocy, kamerzysta też. jak poszedł to jeszcze pół godziny porobiłem zdjecia, zeby w końcu wykorzystać świetne oświetlenie jakie miał przygotowane zespół
    ogólnie te halogeny w dziwny sposób myliły mój AF, nie wiem czy wam tez się to zdarza?

    będę tu sukcesywnie dorzucał kolejne moje ślubniaki. niestety, do 8 ślubów nie mam prawa, żeby je tu publikować, więc spora część fot odpadnie..

  3. #23

    Domyślnie

    Tak na szybkosci 2 wersje mdlego zdjecia, szedllbym raczej w bw/sepie bo w pomieszczeniu jest baardzo mala roznorodnosc kolorow i sie wszystko zlewa ;/ Co do zdjec to 2 i 3 najlepsze, 11 ma to cos ale tlo ciut za mroczne.

    Co prawda ciezko cos wycisnac z jpega ale.


    Ostatnio edytowane przez axel-san ; 11-01-2010 o 23:36

  4. #24
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    Polecałbym monitor klasy lepszej niż "z Macro" + kalibrację monitora. Wtedy można dyskutować o kolorach. Na dzień dzisiejszy jest słabo.
    Następnie zadałbym sobie pytanie jak/czym świecę i co chcę osiągnąć.
    Następnie - jakim sprzętem pracuję i czy stać mnie na takie body i szkła, żeby zacząć wymagać od siebie chirurgicznej jakości zdjęć (lekkie rozmycie związane z tematyką lub ekspozycją zdjęcia nie ma z tym nic wspólnego).
    Kursy są ok, ale wolę kupić książkę (taaaaniej) a resztę kaski odłożyć na dobry słoik.
    Co do samych zdjęć - nie oceniam, gdyż po pierwsze: sam tym się zajmuję i byłbym raczej nieobiektywny mimo najszczerszych chęci, po wtóre (może i dobrze) przedstawiasz kontrargumenty na dość sensowne uwagi forumowiczów.
    Proponuję przygodę z fotografią ślubną zacząć od połknięcia potężnej dawki pokory, może być potrzebna przy pozyskiwaniu klientów i sprzedaży własnego widzenia fotografii ślubnej.
    regulamin pkt 8

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    photographus - dzieki za sensowną opinię
    czy ja przedstawiam kontrargumenty? hmm moze i tak, ale powiem Ci, że zgadzam sie z uwagami forumowiczow. jestem swiadomy bledow ktore wytykacie i po to tu jestem, zebyscie wytkneli jeszcze te ktorych nie jestem świadom (np kolorystyka, ktora na moim monitorze i na moich zdjeciach wydaje sie lepsza niz na tych obrobionych przez innych). Dopiero teraz sobie uswiadomilem jakie przeklamania musze mieć w barwach
    To źle, że odnosze się do uwag? Nie zaprzeczam im, raczej próbuję do wiedziec się wiecej, moze tak to nei wyglada. Patrze na swoje foty i patrze na foty Panka, Cichego, Kaliny i w tym momencie czuje kompleksy.
    Patrze na swoją stopkę i patrze na stopki innych ślubnych - i również wiem, że to 'nie to'.
    ale ja nie jestem ślubny. na pewno nie jeszcze. powoli kompletuje sprzet. poki co moge zaspokoic potrzeby tych, ktorzy mają mniejsze środki i mniejsze wymagania. pisze to, zebys wiedział, że jestem swiadom tego co oferuję i wiąze się to jakoś tam z pokorą.
    jeszcze w jednym momencie mam kompleksy - kiedy porównuję swoje doświadczenie i umiejętnosci do ludzi, ktorzy siedzą w tym od lat
    pokory mi nie brak, ciekawości i chęci dociekania przyczyn błedów również.
    monitor - będzie trzeba zainwestować. co polecasz?

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    45
    Posty
    378

    Domyślnie

    Ja tylko dodam, że 5. nie jest dobrze skadrowane. Raz, że nie jest potrzebny obrazek z rozbłyskiem, dwa, że źle patrzy się na osoby tak ucięte w pasie.
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  7. #27
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    409

    Domyślnie

    Jest temat o monitorach na CB.
    Temat rzeka...

  8. #28
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    2, 3, 8, 11 - W porządku. Reszta - niby tak, ale to jeszcze nie to co chciałbym widzieć u ciebie. Keep tryin' !

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    niestety, do 8 ślubów nie mam prawa, żeby je tu publikować, więc spora część fot odpadnie..
    coś źle robisz, mnie robi trudności jedna para na 2 sezony i tym się nie przejmuję bo zawsze są inne. Co do zdjęć to sporo pracy przed tobą, od pomysłu, przez kadr, swiatło, na obróbce kończąc. Ważne, że chcesz...

  10. #30

    Domyślnie

    najbardziej 8 ale 2 i 3 też ciekawe, reszta takie normalne (nie są złe żebyśmy się dobrze zrozumieli ) powiedzmy taki standard. Zresztą sam w tym temacie trochę siedzę więc wiem, że łatwo nie jest.
    pozdr i powodzenia
    "kto nie był buntownikiem za młodu, ten umrze świnią na starość..."

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •