Strona 19 z 22 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 213

Wątek: Oslony przeciwsloneczne

  1. #181
    Dopiero zaczyna Awatar Adamszum
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    31

    Domyślnie

    pstrykam często 24-70 i 70-200 bez osłony i powiem szczerze że w niczym mi to nie przeszkadza, niezmiernie rzadko powstają odbłuski które wpadają do szkła a miejsce zaoszczędzone w plecaku ... bezcenne
    Canon EOS 1D Mark III l Canon 24-70 f/2,8 l Canon 70-200 f/2,8 SI l Canon 50 f/1,2 l Canon 580 EX II, Canon 300/2,8 IS L

  2. #182
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adamszum Zobacz posta
    pstrykam często 24-70 i 70-200 bez osłony i powiem szczerze że w niczym mi to nie przeszkadza, niezmiernie rzadko powstają odbłuski które wpadają do szkła a miejsce zaoszczędzone w plecaku ... bezcenne
    Jak na czas transportu schowasz obiektywy do plecak z odwrotnie założonymi osłonami, to wiele miejsca nie w nim stracisz.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  3. #183
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heban Zobacz posta
    Dlatego wiec producenci tacy jak Canon wewnatrz oslony umieszczaja cos jak zamsz,ktory ma za zadanie przyciagac wszelkie smiecie tak by nie dostaly sie do srodka obiektywu.
    Ten matowy materiał o którym wspomniałeś zapobiega powstawaniu odblasków oraz refleksów świetlnych a nie służy do "przyciągania wszelkich śmieci".
    EOS + Speedlite

  4. #184
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heban Zobacz posta
    producenci tacy jak Canon wewnatrz oslony umieszczaja cos jak zamsz,ktory ma za zadanie przyciagac wszelkie smiecie tak by nie dostaly sie do srodka obiektywu.J
    Zaskakuje mnie inwencja ludzka: -)
    Przy okazji: w hurtowni z materiałami dla plastyków (folie samoprzylepne wszelkiej maści) można kupic cieniusieńką folię własnie z takim meszkiem - samoprzylepną.Znakomita do wnętrz osłon! I nie tylko.

  5. #185
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Francja / Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Ten matowy materiał o którym wspomniałeś zapobiega powstawaniu odblasków oraz refleksów świetlnych a nie służy do "przyciągania wszelkich śmieci".
    oczywiscie i takie zadanie ma ten material,ale jesli uwazacie ,ze moja teoria nie ma sensu,to niech mi ktos wytlumaczy,jakie zadanie ma ten material w elkach od strony body ?? tam tez chroni d odblaskow ? Chyba po to zakladamy oslone, by zaslonic dojscie swiatla,wiec jakie niby odblaski maja tam wpadac, nierozumiem..

  6. #186
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heban Zobacz posta
    ...wiec jakie niby odblaski maja tam wpadac, nierozumiem..
    Chodzi o refleksy powstające na wewnętrznej stronie osłony. W osłonach pozbawionych tego dodatku promienie świetlne mogą odbijać się od jej wewnętrznej błyszczącej strony, co jak wiadomo jest zjawiskiem niepożądanym.
    EOS + Speedlite

  7. #187
    Bywalec
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wroclaw
    Posty
    141

    Domyślnie

    jest przydatna w wielu sytuacjach, ale 100zeta za kawałek platiku jest ceną z bani wziętą
    artor wytłumaczysz mi na czym polega
    Chroni też system ustawiania ostrości w niektórych obiektywach które zmieniają swoją długość przy ostrzeniu
    Osłona jest mocowana na obudowie obiektywu, no ok amortyzuje to i owo jak się przywali, ale ?
    40D + 17-85 IS USM + 70-300 IS + Metz 58 AF-1 + lowepro fastpack 350 + Velbon Sherpa 600R + monopod Manfrotto i stalki na M42

  8. #188
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heban Zobacz posta
    Jesli jestes poczatkujacym wystarczy zamiast oslony ,oslona w postaci reki lub kapelusza sprawdzony sposob
    Dla dłoni naprawdę jest lepsze zajęcie niż robota zamiast osłony, tym bardziej przy cenie podróbek. Rozumiem awaryjnie, ale i tak lepiej trzymać aparat niż tak ryzykować.

  9. #189
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artor Zobacz posta
    osłona przeciesłoneczna to bardzo przydatna rzecz oprócz polepszenia kontrastu...
    Ja osobiście nie zauważyłem aby jej używanie wpływało na "polepszenie kontrastu".
    EOS + Speedlite

  10. #190
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    DG
    Posty
    115

    Domyślnie

    A ja ostatnią osłonę (zamiennik) kupiłem na ebay-u z Hank-Kongu za circa 10-11 PLN. Osłona do 15-85 bardzo przyzwoicie wykonana z meszkiem w środku. Plastik wygląda na solidny i jest dość sztywny, siedzi na obiektywie bez zadnych luzów.
    C500d; C15-85; C50/1,4; T70-300VC; C10-22, KIT z IS (poszedł do dobrego człowieka)

Strona 19 z 22 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •