Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 213

Wątek: Oslony przeciwsloneczne

  1. #121
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Panowie. Proponuję nie robić z dłoni (nawet lewej) osłony przeciwsłonecznej a wykorzystać ją do tego, do czego jest bardziej przydatna w tym przypadku - do pewnego trzymania aparatu podczas robienia zdjęć. Sądzę, że w tym przypadku takie wykorzystanie tej części kończyny górnej będzie najbardziej optymalne. Pozdrawiam.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  2. #122

    Domyślnie

    No i dotarła ta OSŁONKA do 18 - 55 IS i tak jak myslałem do tarcia chrzanu sie nadaje. Przy szerokim kącie i tak rączki trzeba użyć...

    Ale za to wyglądam jakbym umiał robić zdjęcia

  3. #123
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam,

    ja w sprawie osłonki EW 83J do 17-55 f.2/8 IS. Chce kupic wspomniany kawałek plastiku i zastanawiam sie, czy kupic oryginal (okolo 120 zl), czy zamiennik (od 35 zl.). Czy ktos z Was mail do czynienia z zamiennikami? Na rynku są Delty, JJC, King i Foxfoto.

  4. #124
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    używałem zamiennika z foto-tip z tego co pamietam, ogolnie ok, na poczatku problemy z dopasowaniem, ale pare razy zalozenie i zdjecie i dopasowala sie, oryginalne wydaja sie ciut fajniejsze, ale czy warto doplacic do oryginalnej to nie wiem , jeszcze dodam ze oslona ta posiada takie dwa male plastikowe "patyczki" nie wiem jak to nazwac o dl ok 1cm, ktore mozna wyjac myslalem ze zgubie na poczatku, ale jakos nie zgubilem
    Ostatnio edytowane przez tom517 ; 17-11-2008 o 14:16

  5. #125
    Bywalec Awatar radmro
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Kraków/Warszawa
    Wiek
    55
    Posty
    196

    Domyślnie

    Ja kupiłem jakiś chiński zamiennik do ef 100 2.8 makro i miałem problem z dokręceniem go do końca. A jak juz dokręciłem to nie mogłem go potem zdjąć. Spasowanie byle jakie choć sam plastik był całkiem OK. Do 17-55 kupiłem oryginalny, żeby uniknąć takich sensacji. Tak sobie myślę, że do tak drogiego obiektywu kupowanie chińszczyzny jakoś nie do końca pasuje. Osłony nie kupuje sie na miesiąć więc trochę węcej kasy można tu poświęcić zwłaszcza, że w tym przypadku widać dość wyraźną różnicę w jakości.
    5d2 + 6D + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 IS II + 24 1.4 + 50 1.4
    flickr

  6. #126
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom517 Zobacz posta
    używałem zamiennika z foto-tip z tego co pamietam, ogolnie ok, na poczatku problemy z dopasowaniem, ale pare razy zalozenie i zdjecie i dopasowala sie, oryginalne wydaja sie ciut fajniejsze, ale czy warto doplacic do oryginalnej to nie wiem , jeszcze dodam ze oslona ta posiada takie dwa male plastikowe "patyczki" nie wiem jak to nazwac o dl ok 1cm, ktore mozna wyjac myslalem ze zgubie na poczatku, ale jakos nie zgubilem
    HM mam problem bo nie moge wkrecic tej oslony co mam zrobic z tymi patyczkami ????? bo nie zrozumialem do konca co ty zrobiles czy calkowicie je scaignales ( jesli tak to nie odkrecala sie samoistnie oslona ?) czy nakrecales na zalozonych tych patyczkach ????


    PS kupilem tyez od foto-tip

  7. #127
    Początki nałogu Awatar andrewjohn
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    polski biegun ciepła
    Posty
    349

    Smile

    MarRek, rzeczywiscie ta osłonka do kita jest dość smieszna.Ponadto moja (jest to zamiennik ,nie oryginał) ma od wewnatrz taką nibywelurkowa powierzchnie,która pięknie przyciąga kurz.Ale może chociaż trochę będzie chronić obiektyw przed urazami mechanicznymi.
    Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 IS

  8. #128
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Lodz, Poland
    Posty
    98

    Domyślnie

    Kupowalem do 28-105 oslone zamiennik JJC i wyglada jak oryginal i trzyma sie jak oryginal, wykonana naprawde swietnie.

    Mam dylemat tylko skad zdobyc porzadna oslone na 67mm gwint.. ma ktos jakis pomysl?

  9. #129
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stroos Zobacz posta
    ....Mam dylemat tylko skad zdobyc porzadna oslone na 67mm gwint.. ma ktos jakis pomysl?
    Kup oryginał a będziesz mieć na pewno porządną osłonę. Z zamiennikami można różnie trafić.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  10. #130
    Bywalec
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wroclaw
    Posty
    141

    Domyślnie

    hmm- mam gdzieś taką osłonę na gwint 67mm (obiektyw 17-85 is) kupioną w DX, ale wolę zdecydowanie mocowaną na zatrzask- pasuje idealnie
    o taka teraz mam http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12522
    wygodniejsza w używaniu i dobrze wykonana, a cena bardzo przystepna
    40D + 17-85 IS USM + 70-300 IS + Metz 58 AF-1 + lowepro fastpack 350 + Velbon Sherpa 600R + monopod Manfrotto i stalki na M42

Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •