Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: 300D brak ostrzenia na spuście i wężyku

  1. #1
    makalele
    Guest

    Domyślnie 300D brak ostrzenia na spuście i wężyku

    Witam, mam mały problem z 300D, myślałem że zużyty jest mikro przełącznik w spuście bo po naciśnięciu do połowy nic się nie dzieje a po dociśnięciu momentalnie łapie ostrość i robi fotkę, tylko czasem uda się że ostrzenie zadziała. Wymontowałem przełącznik i okazał się w pełni sprawny, dla pewności zrobiłem sobie wężyk i po naciśnięciu ostrzenia nic się nie dzieje! spust i bulb działa bez problemu. Wersja softu 1.1.1, czy to może być wina softu?

  2. #2

    Domyślnie

    To raczej nie soft. Stawialbym na spust. Moze i wyglada na sprawny ale taki nie jest, bo nie dziala jak nalezy. Jesli juz go rozkrecales, bylo poczyscic troche te blaszki w bebechach. To czesto pomaga.
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  3. #3
    Początki nałogu Awatar woyd
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Dębno
    Wiek
    53
    Posty
    488

    Domyślnie

    Witam,

    mam podobny problem (a w sumie szwagierka, która odziedziczyła po mnie 300D). Tylko u mnie wygląda to tak, że aparat łapie ostrość, ale nie mogę wykonać zdjęcia. Nie zawsze pokazuje się też symbol/kółeczko potwierdzania ostrości. Ale czasem, gdy nacisnę spust szybko 2 razy to aparat robi zdjęcie. Na manualnym AF wszystko działa jak należy.

    To na bank nie jest porblem z lusterkiem od AF-a, bo jest OK (nie wisi, chodzi poprawnie razem z głównym lustrem). Ktoś orientuje się co to może być ??

    Canon 5DmII + 40D + 24-70 f2.8 L + 17-40 L + 85 f1.2 L + 35mm f1.4 L + 70-200 f2.8 L + Tamron 28-75 + EF 50 f/1,4 II || Canon 580EX II + studyjne błyskotki 3000W || Blog || digart

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •