Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: [dexterteam] na zewnątrz ...

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Łeba/Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    137

    Domyślnie

    Pierwsze fotki 450D fotka 5 400d no spoko, ewolucja
    Co do 5, gdzie tu jest ostrość ?? Na końcach skrzydeł coś tam lekko widać. I jak dla mnie troszkę za ciasno

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartorux Zobacz posta
    Co do 5, gdzie tu jest ostrość ??
    Ciężko się ostrzy na gazy wylotowe Nawet ręcznie.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Przeczytać to za mało, zrozumić też, można też czasem coś skumać, ale najważniejsze to połączyć jedno z drugim i trzecim i umiejętne wprowadzić w życie.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  4. #24

    Domyślnie

    Gazy wylotowe niestety mają to do siebie i myślę że chyba nawet niemożliwe złapać ostrości nawet z ręki. A 5 to 350D pożyczony od brata, reszta własny "sprzęt".

    Sergiusz, masz rację.

    Jeśli kogoś obraziłem lub uraziłem moim sarkazmem i pyskówkami to przepraszam. Wiem że mam sporo nauki aby by robić dość dobre zdjęcia ale uwierzcie takie teksty "beznadzieja" lub "co autor miał na myśli" są dość deprymujące i w niektóych przypadkach odraża. Więc warto czasami pomóc. Całe szczęście że jestem starym koniem i takie teksty mnie nie ruszają. Nie zamierzam się tutaj obrażać i zabierać swoich zabawek (chociaż co niektórzy by pewnie chcieli), a wręcz przeciwnie będę starać się robić lepsze zdjęcia i tu pokazywać, a może kiedyś ktoś mi powie "dobre zdjęcie"

    Pozdrawiam
    i życzę szczęśliwego Nowego Roku

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dexterteam Zobacz posta
    . Więc warto czasami pomóc. Całe szczęście że jestem starym koniem i takie teksty mnie nie ruszają. Nie zamierzam się tutaj obrażać i zabierać swoich zabawek (chociaż co niektórzy by pewnie chcieli), a wręcz przeciwnie będę starać się robić lepsze zdjęcia i tu pokazywać, a może kiedyś ktoś mi powie "dobre zdjęcie"
    I bardzo dobrze - natomiast problem z Twoimi zdjęciami zimy i braku konkretnych porad wynika tylko i wyłącznie z tego że brakuje w nich tematu (reszta też leży) więc trudno rozmawiać np. o kadrowaniu dość -wydaje się - przypadkowego zdjęcia zrobionego na ulicy.
    A podpisy w przypadku takich właśnie zdjęć z reguły wywołują takie a nie inne komentarze ;-)
    Znajdź temat i będzie lepiej...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar sh4de
    Dołączył
    Nov 2008
    Wiek
    36
    Posty
    48

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zdjęcia, przychylam się do wypowiedzi poprzedników, brak tematu sprawia, iż zdjęcia są zwykłymi pstrykami, przez co ciężko, tutaj poprawiać jakieś kadrowanie, itp.

    Natomiast zastanawiają mnie uwagi do WB, które często się przewijają na tego typu zdjęciach, barwa ulicy w świetle lamp ulicznych jest podobna jak na tych zdjęciach, przecież większość ulic jest oświetlana wysokoprężnymi lampami sodowymi, które dają właśnie taką barwę pomarańczową, dlatego też uważam, iż zmienianie WB na np Tungsten
    przekłamie barwy, i sprawi iż będą one różne od rzeczywistości.
    450d | 10-22mm | 55-250mm

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dexterteam Zobacz posta
    Całe szczęście że jestem starym koniem i takie teksty mnie nie ruszają.
    No patrz a po Twoich tekstach i zachowaniu można by odnieść zupełnie odwrotne wrażenie .

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sh4de Zobacz posta
    Jeśli chodzi o zdjęcia, przychylam się do wypowiedzi poprzedników, brak tematu sprawia, iż zdjęcia są zwykłymi pstrykami, przez co ciężko, tutaj poprawiać jakieś kadrowanie, itp.

    Natomiast zastanawiają mnie uwagi do WB, które często się przewijają na tego typu zdjęciach, barwa ulicy w świetle lamp ulicznych jest podobna jak na tych zdjęciach, przecież większość ulic jest oświetlana wysokoprężnymi lampami sodowymi, które dają właśnie taką barwę pomarańczową, dlatego też uważam, iż zmienianie WB na np Tungsten
    przekłamie barwy, i sprawi iż będą one różne od rzeczywistości.
    Sięgnij po video-tutorial Janusza z odpowiedniego wątku. WB na tych nocnych to masakra, ale z drugiej strony - nie można przesadzać z idealizowaniem balansu, bo zdjęcie będzie również do bani. Ode mnie, zdjąć nasycenie i jednak - obniżyć temperaturę barwową zdjęcia.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  9. #29

    Domyślnie

    Przeglądając zdjęcia z Radomia z zeszłego roku
    6.
    7.
    Kolejne 2 zdjęcia to ostatnie minuty lotu Su-27
    8.
    9.
    Pewnie takich zdjęć jest sporo w necie jednak to mi się podoba, zamierzam taki skleić z kartonu

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    5 ujdzie
    6 dobra za moment
    7 i 8 trochę nie ma sensu publikować, brakuje supertele niestety ;P
    9 nuda, krzywo i obcięte śmigło

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •