Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Opinie, tanie studyjne lampy błyskowe z allegro.

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Gniezno
    Wiek
    43
    Posty
    37

    Domyślnie

    Właśnie, sam błysk to nie wszystko. Ośmielam się nawet stwierdić że sam błysk to zbyt wiele
    40D+1000D+T17-50+S10-20+C50_1.8+430EXII
    A tu moje kilka fotek http://www.studiomigawka.pl/

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szuler Zobacz posta
    i co z tego jak to światło zmiękczyć, jak podłączyć softboks, czy inne akcesoria studyjne (wrota, filtry, czasze do tła, strumienice)
    ja nie twierdze ze lampa zwykla jest lepsza, ale z podlaczeniem wszystkich akcesoriow to raczej nie ma zadnego problemu (no moze z wrotami trzeba bedzie sie bardziej pogimnastykowac)
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Z tanich lampek śmiało polecam CY200K czyli 200Ws lampki, można je dostać w zestawie ze statywami na allegro, sprzedawca: FREEPERS. Chyba najlepszą cenę u niego można wychaczyć. Do tego jakieś dwa softboxy, parasolek osobiście nie lubię ale jak kto woli. Może jakiś beauty dish do tego... Ale na początek coby się "oswoić" dwa softy spokojnie stykną
    Pzdr!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Aha oczywiście są to lampy z mocowaniami Bowens, czyli na necie masz dostęp do pełnej gamy akcesorium.
    Ostatnio edytowane przez Ernest_DLRS ; 29-12-2009 o 00:58 Powód: Automerged Doublepost
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    370

    Domyślnie

    mhm wstępnie myślałem o 1x200ws teraz (1 lampa to juz dla mnie i tak bardzo duze mozliwosci, zdjęcia indor robie aktualnie przy pomocy elgawy 128n i zbudowanego własnoręcznie z kartona, folii alu i kalki 'odbijacza w strone sufitu'. I niestety z efektów nie jestem zbytnio zadowolony bo światło jest takie ble i nie mogę oświetlić z boku czy jakiejś ciekawej kompozycji zrobić bo jestem ograniczony albo światłem dziennym (aktualnie f2.2 i czasy naświetlania rzędu ~1/30s przy iso 200-400 więc średnio) albo wspomnianą elgawą.

    O drugiej lampie myślałem za jakiś czas (6-10mc) jak uzbieram kase na coś 300ws.
    Bo oczywiście wiadomo że mocy nigdy za mało ale po 1 nie mam tego gdzie rozstawić w pokojach gdzie robie zdjęcia, odległość lampy od modelki to po wstępnych obliczeniach 2-3m więc 300-400watowe lampy to nawet za duzo (a i budzet nie ten i to chyba główny problem )

    Właśnie zastanawiam się między CY200K a quatnuum pt-200 cena taka sama mocowania te same. do tego statyw + soft 50x70 (chyba ze inny lepiej, dlaczego?)

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    370

    Domyślnie

    odkopuję temat bo ciągle mam dylemat
    http://fripers.pl/product_info.php/i...90-statyw.html
    czy jakiś nissindi622/430ex wyzwalany przez kabel/fotocelę z boku?
    z 1 strony nissin/430ex o wiele bardziej 'mobilne' z drugiej strony dochodzi koszt parasolki, statywu i gorsze swiatlo jak na warunki 'mini studi'a

  6. #16

    Domyślnie

    soft 50x70 (chyba ze inny lepiej, dlaczego?)[/QUOTE]

    z softboxami to jest tak. Wysokość softboxa odpowiada mniej więcej wysokości fotografowanej osoby lub przedmiotu. Piszesz, ze masz nieduze pomieszczenie. Więc pewnie z foceniem całej postaci możesz mieć problem. Wyczytałem kiedyś na forum, ze przerysowań związanych z szerokim kątem nie widac już na obiektywie 35mm. Wiec soft 70cm, to mniej niż połówka postaci. Sa softy wysokie a wąskie Quantum takie robi z mocowaniem bowensa 40*180cm lub 30*120cm.

    Postaw sobie jednak inne pytanie. Po inwestować w studio w pomieszczeniu małym. Czy nie lepiej wynająć studio? Ceny wbrew pozorom nei sa wysokie. A nie robisz inwestycji.

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    370

    Domyślnie

    Mam też możliwość rozstawienia tej lampy w innym pomieszczeniu (około 36m2)
    Co do wynajęcia studia w pzn ceny ~50-100zł za 1h a na wyposażeniu studia 2x180ws + sys zawieszania tła + trochę światła stałego (co fotografów raczej nie interesuje) + parasolki blendy softboxy*2 (tez 50x70) więc nie jest to zbyt bogate wyposażenie. A za 4-5wejść do takiego studio (liczmy ze po2h) mam w sumie lampę na własność jakości nie gorszej jak w tym 'pro' studio :].

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    wedlug moich raczej malo dokladnych obliczen wynika ze 580EX to odpowiednik ~ 180 - 200Ws
    Chyba zartujesz :-| Ws mozna obliczyc na dwa sposoby:

    1. Z kondensatora w srodku odpowiedzialnego za ilosc energii
    2. Z wielkosci palnika ktory moze wytrzymac okreslony ladunek

    Nie wiem jaki kondensator siedzi w 580EX, ale w SB28 siedzi 1300uF na 330V. Nie wiem jaki palnik siedzi w 580EX, ale w SB28 jest bardzo podobny wymiarami.

    Z parametrow kondensatora w SB28 wynika ze w najlepszym wypadku (gdy panilk pociagnie energie calkowicie do zera) wychodzi 70Ws. Nigdy nie rozbieralem zadnego EX'a, ale strzelam ze nie ma wiecej niz 120Ws - Po wymiarach palnika

    Niestety, na temat kondensatora nie ma niczego w zadnym manualu, ani zwyklym, ani technicznym - tylko numer czesci znanej producentowi.

    180Ws to kondensator 3300uF na 330V. A szczerze nie widzialem jeszcze takiego na rynku, a nawet jesli istnieje to to jest straszna kobyla ktora by sie fizycznie nie zmiescila w lampie Nawet na stronie Rubycon'a - producenta kondow do lamp blyskowych - najwiekszy to 1500uF z tego co pamietam

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
    Chyba zartujesz :-| Ws mozna obliczyc na dwa sposoby:

    1. Z kondensatora w srodku odpowiedzialnego za ilosc energii
    2. Z wielkosci palnika ktory moze wytrzymac okreslony ladunek
    A z liczby przewodniej? Akurat ta jest znana i wystarcza do rozsądnego oszacowania energii...

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piday Zobacz posta
    A z liczby przewodniej? Akurat ta jest znana i wystarcza do rozsądnego oszacowania energii...
    dokładnie tak szacowałem moc lampy, wiadomo ze szacunki nie sa super dokladne ale maja sens

    wzielem sobie dane z lampy studyjnej, dla ktorej podana byla liczba przewodnia 58 dla kąta błysku 55 stopnie i dla czulosci ISO 100, lampa taka ma moc 300Ws

    55 stopni odpowiada katowi widzenia 42mm

    liczba przewodnia 580EX II dla kąta widzenia 42mm to 39

    z tego łatwo obliczyć, że 580EX posiada energie błysku 200 Ws

    ile w tym prawdy? nie mam pojecia, najlepiej po prostu porownac 580EX z jakas lampa 200Ws
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •