Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Czerwona kropka - czy można oddać w ramach gwarancji?

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ech... zadzwoniłem do nich rano i sprzedawca powiedział, że oddadzą kasę. Więc bez wahania wsiadłem w samochód i pojechałem 60km do sklepu. Co się jednak okazało? Że ten sprzedawca z którym rozmawiałem to jakiś pionek a kierownik nie chciał słyszeć o zwrocie pieniędzy po krótkiej rozmowie przyznałem mu niestety rację. Jednak w moich oczach powinno się oberwać "niedoinformowanemu" sprzedawcy bo gdybym wiedział, że tak czy siak nie zwrócą mi kasy to bym przynajmniej zaoszczędził na paliwie :/
    Tak więc aparat po Nowym Roku wędruje do sklepu w ramach gwarancji, bo mam dosyć już kłócenia się i walczenia o swoje. Poprzednio miałem problem ze sklepem Avans bo kupiłem u nich wadliwego Kodaka z980 jeśli ktoś chce to zapraszam do przeczytania całej historii która znajduje się TU

    Jak sobie przypomnę przez co musiałem wtedy przejść to teraz aż mnie dreszcze przechodzą tak więc pozostaje mi się męczyć do stycznia z "kropką"

    A może znacie jakiś dobry program do automatycznego usuwania hot pixela ze zdjęć?


    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    Jest opcja czyszczenia sensora tradycyjnie. Podnosi ona lustro i otwiera migawkę odsłaniając matrycę. Przeczytaj w instrukcji.
    Zgadza się bo w instrukcji też o niej piszą tylko, że ja jej nie mam
    Robię wszystko co tam jest napisane i nic.
    Brakuje punktu drugiego.

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemonic Zobacz posta
    A może znacie jakiś dobry program do automatycznego usuwania hot pixela ze zdjęć?

    Zgadza się bo w instrukcji też o niej piszą tylko, że ja jej nie mam
    Robię wszystko co tam jest napisane i nic.
    Brakuje punktu drugiego.
    Naładuj do pełna akumulator i sprawdź menu...

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dzięki tezmarek za linka odnośnie czyszczenia matrycy.
    Powiem jedno to działa. Albo zdaje mi się, że działa
    Przynajmniej wykonałem kilka zdjęć testowych o były na moje oko dobre.
    Wykonałem też zdjęcie w RAW przed i po ale z uwagi że waży 20MB nie wgrywałem go chyba że ktoś będzie potrzebował. Wgrałem natomiast wycinki zdjęcia na ImageShack oraz pełne zdjęcia w jpg (2MB)


    Przed


    Po


    Linki do oryginalnych plików *.jpg
    http://wt05.wrzuc.to/obrazek/2l0C9s1..._cie_przed.jpg
    http://wt05.wrzuc.to/obrazek/idjDxko...zdj_cie_po.jpg


    Teraz mała uwaga odnośnie ręcznego trybu czyszczenia matrycy w Canonie 500D.
    Aby wam się pojawiła ta opcja MUSI być ustawione pokrętło wyboru scenerii na coś innego niż "zaprogramowane tryby" oraz auto. Czyli ręczne czyszczenie matrycy działa tylko w trybach.... A-DEP, M, Av, Tv,P i w żadnym innym. Szkoda, że o tym milczy instrukcja :/
    Tak czy siak idę dziś pocykam trochę fotek dla pewności i jutro napiszę na spokojnie czy się udało.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemonic Zobacz posta
    Powiem jedno to działa. Albo zdaje mi się, że działa
    gratulujemy!
    czyli faktycznie canon robi samoczynne mapowanie matrycy.


    Cytat Zamieszczone przez lemonic Zobacz posta
    Aby wam się pojawiła ta opcja MUSI być ustawione pokrętło wyboru scenerii na coś innego niż "zaprogramowane tryby" oraz auto.
    wow, no to faktycznie nikt tutaj by na to nie wpadł ;-)


    Cytat Zamieszczone przez lemonic Zobacz posta
    Szkoda, że o tym milczy instrukcja :/
    instrukcja wcale o tym nie milczy, a wręcz o tym krzyczy
    widzisz taką sporą gwiazdkę przy tytule na str. 145?

    ta gwiazdka oznacza właśnie, że dany temat dotyczy tylko trybów bardziej zaawansowanych.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magart Zobacz posta
    co do zwrotów, to możesz oddać do 7 dni jeśli sprzęt został kupiony wysyłkowo.
    Nie 7 a 10 dni od momentu otrzymania produktu, czyli np. otrzymania przesyłki od kuriera. Aby zrezygnować z umowy należy przynajamniej wysłać maila informującego, że korzystasz z prawa przysługującego Ci w ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny i odstępujesz od umowy.

    Tak więc tłumaczenia tego sprzedawcy są nie na miejscu. Powiedz nam jaki to sklep, aby w przyszłości unikać!!!

    Oczywiście nie musisz podawać przyczyny i oczywiście jej nie podawaj! Bo jeszcze oskarżą Cię o spowodowanie tego uszkodzenia... Raz zrezygnowałem ze zwrotu w ciągu 10 dni chcąc bawić się w gwarancje itp. i kosztowało mnie to dużo kasy i czasu. Naprawdę nie warto bawić się w to bawić.

    Oddaj ten sprzęt i po kłopocie! Dziwnie to wygląda. Czerwona kropka to raczej hotpixel, bo może trudno żeby brud zakrył dokładnie zielony i niebieski subpiksel.
    Ostatnio edytowane przez radradish ; 24-12-2009 o 14:51

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    No dobrze może instrukcji a zwłaszcza jej wstępu niezbyt dobrze przeczytałem ale teraz już wiem że powinno się ją czytać od deski do deski
    Chciałbym jeszcze raz powiedzieć, że ten sposób z matrycą działa. Zrobiłem po zabiegu już ok 600 fotek i na żadnej nie było kropki tak więc jest oki.
    Jeśli natomiast ktoś chce zobaczyć jak ten aparacik robi fotki przy dużych iso 1600 itp to zapraszam do galerii z nocnego wypadu na miasto. Wszystko było strzelane z ręki ale i tak chyba nie jest najgorzej. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemonic Zobacz posta
    No dobrze może instrukcji a zwłaszcza jej wstępu niezbyt dobrze przeczytałem ale teraz już wiem że powinno się ją czytać od deski do deski
    Chciałbym jeszcze raz powiedzieć, że ten sposób z matrycą działa. Zrobiłem po zabiegu już ok 600 fotek i na żadnej nie było kropki tak więc jest oki.
    Jeśli natomiast ktoś chce zobaczyć jak ten aparacik robi fotki przy dużych iso 1600 itp to zapraszam do galerii z nocnego wypadu na miasto. Wszystko było strzelane z ręki ale i tak chyba nie jest najgorzej. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    no to super ze Ci sie udało uporać z problemem. tak wiec pozostało życzyć tylko dobrych strzałów.


    ps: kolego mxw nie wszyscy muszą być tak zaawansowani w użytkowaniu lustrzanki jak Ty... każdy przecież musi kiedyś się nauczyć...
    Pkt 8 regulaminu forum
    plutophoto.blogspot.com

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •