Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Czerwona kropka - czy można oddać w ramach gwarancji?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    17

    Domyślnie Czerwona kropka - czy można oddać w ramach gwarancji?

    Witam. Mam gorącą prośbę do Was chodzi o zidentyfikowanie tego problemu.
    Już przedstawiam o co chodzi.

    Robiąc zdjęcia w pierwszej chwili wyglądały super ale.... no właśnie ale gdy na spokojnie je oglądałem znalazłem coś dziwnego. Plamkę koloru czerwonego :/ Występuje zawsze w tym samym miejscu. Teraz gdy o niej wiem tym bardziej mnie ona denerwuje. W trybie filmowania również ta kropka występuje.

    Niestety jako, że dopiero stawiam pierwsze kroki nie bardzo wiem czy to jest groźne dla aparatu czy nie. Krew mnie zalewa bo wczoraj go kupiłem a tu taki zonk :/

    Dodatkowo chciałbym się spytać czy taka "kropka" jest podstawą do reklamacji?
    Śpieszy mi się bo w sumie chyba do 7 dni mogę towar zwrócić bez większych problemów. Moim zdaniem za dużo kosztował żebym miał do niego jakieś ale bo w sumie 2.700zł drogą nie chodzi i za tą cenę chciałbym mieć wpełni działający sprzęt.

    Przykładowe fotki:


  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemonic Zobacz posta
    Witam. Mam gorącą prośbę do Was chodzi o zidentyfikowanie tego problemu.
    Już przedstawiam o co chodzi.

    Robiąc zdjęcia w pierwszej chwili wyglądały super ale.... no właśnie ale gdy na spokojnie je oglądałem znalazłem coś dziwnego. Plamkę koloru czerwonego :/ Występuje zawsze w tym samym miejscu. Teraz gdy o niej wiem tym bardziej mnie ona denerwuje. W trybie filmowania również ta kropka występuje.

    Niestety jako, że dopiero stawiam pierwsze kroki nie bardzo wiem czy to jest groźne dla aparatu czy nie. Krew mnie zalewa bo wczoraj go kupiłem a tu taki zonk :/

    Dodatkowo chciałbym się spytać czy taka "kropka" jest podstawą do reklamacji?
    Śpieszy mi się bo w sumie chyba do 7 dni mogę towar zwrócić bez większych problemów. Moim zdaniem za dużo kosztował żebym miał do niego jakieś ale bo w sumie 2.700zł drogą nie chodzi i za tą cenę chciałbym mieć wpełni działający sprzęt.

    Przykładowe fotki:

    jak możesz oddać lub wymienić to wymień..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  3. #3
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Martwego pixela masz - niestety normalne - sam mam takiego. aparat wymieniają chyba powyżej kilku, ale mogę się mylić. da się z tym życ

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Na początek proponowałbym wypróbować:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=47259&page=3

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Jasne, że tak, przemapują Ci matryce i zrobione. To normalna czynność.

    mathom - to nie monitor, pokręciło Ci się.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Kurde zadzwonię jutro do nich i jeśli oddadzą kasę to ją biorę i kupuję gdzie indziej jeśli nie to dopiero po nowym roku oddam go na gwarancji bo w styczniu nic mi się nie planuje jeśli chodzi o robienie zdjęć.

    dzięki "tezmarek" za linka tylko mam takie małe pytanie.

    "Jednak na wielu forach w takiej sytuacji radzono założyć dekiel na body oraz przełączyć aparat w tryb czyszczenia matrycy i pozostawić na kilkadziesiąt sekund (a następnie wyłączyć)."
    Jak ustawić ręczne czyszczenie matrycy? Posiadam 500d i tam w menu czyszczenie matrycy jest tylko. Autoczyszczenie on/off oraz Czyść teraz. Ta druga opcja czyści matrycę przez ok 3-4 sekundy a to chyba za mało

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemonic Zobacz posta

    Jak ustawić ręczne czyszczenie matrycy? Posiadam 500d i tam w menu czyszczenie matrycy jest tylko. Autoczyszczenie on/off oraz Czyść teraz. Ta druga opcja czyści matrycę przez ok 3-4 sekundy a to chyba za mało
    W 50D mam "Czyść matrycę ręcznie". Tak naprawdę nie chodzi w tym wypadku o czyszczenie matrycy, tylko o to, że aparat sam potrafi coś zrobić z niektórymi hot pikselami (gdy nie ma obiektywu lub przełączony jest na MF). Co robi? - Domysły w podanym wątku. W 40D/50D czasami pomaga - jeśli znajdziesz odpowiednią funkcję menu (w 400D chyba też była), będziesz miał okazję sprawdzić czy zadziała to w 500d . Zrób zdjęcie z założonym dekielkiem na obiektyw (najlepiej w Raw) przed i po - napisz o wynikach...
    Ostatnio edytowane przez tezmarek ; 22-12-2009 o 20:52

  8. #8
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Jasne, że tak, przemapują Ci matryce i zrobione. To normalna czynność.

    mathom - to nie monitor, pokręciło Ci się.
    może się mylę, ale matryca w aparacie to jednak też technologia lcd ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemonic Zobacz posta
    Kurde zadzwonię jutro do nich i jeśli oddadzą kasę to ją biorę i kupuję gdzie indziej jeśli nie to dopiero po nowym roku oddam go na gwarancji bo w styczniu nic mi się nie planuje jeśli chodzi o robienie zdjęć.

    dzięki "tezmarek" za linka tylko mam takie małe pytanie.



    Jak ustawić ręczne czyszczenie matrycy? Posiadam 500d i tam w menu czyszczenie matrycy jest tylko. Autoczyszczenie on/off oraz Czyść teraz. Ta druga opcja czyści matrycę przez ok 3-4 sekundy a to chyba za mało
    Jest opcja czyszczenia sensora tradycyjnie. Podnosi ona lustro i otwiera migawkę odsłaniając matrycę. Przeczytaj w instrukcji.

    Jeżeli chodzi o wymianę sprzętu na nowy lub zwrot pieniędzy z powodu jednego "hot piksela" to jest to dalece subiektywna decyzja. Osobiście darował bym sobie, ale to twój sprzęt i twoje pieniądze. Sprawdź czy na krótkich czasach ten problem występuje. Często jest też tak że po kilku zdjęciach na wysokim ISO lub długich czasach, kolejne zdjęcie na krótkim czasie i ISO 100 również uwidoczni taki defekt (szczególnie czerwone piksele) prawdopodobnie matryca się nagrzewa i daje takie wyniki. Pamiętaj również ,że wymiana na inny egzemplarz nie zawsze oznaczać będzie wymianę na pozbawiony wad.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    46
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathom Zobacz posta
    może się mylę, ale matryca w aparacie to jednak też technologia lcd ...
    Raczej technologia ccd. Natomiast ja mam nawet jeszcze aparat z inną technologią - cmos.

    A co do zwrotów, to możesz oddać do 7 dni jeśli sprzęt został kupiony wysyłkowo.
    W tym przypadku sam zdecyduj czy będzie lepiej znów kupować nowy czy lepiej ten oddać do serwisu na mapowanie badpiksela.
    Ostatnio edytowane przez magart ; 23-12-2009 o 17:20
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •