Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [20D]Czyścić matrycę, czy nie?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    33
    Posty
    7

    Domyślnie [20D]Czyścić matrycę, czy nie?

    Witam. Chciałem się przede wszystkim najpierw przywitać z użytkowinikami Canon-Board.
    Piszę do Was z problemem, a mianowicie - mam do kupienia za małe pieniadze 20d z allegrosza. Poprosiłem sprzedawcę, by przesłał mi na pocztę zdjęcie przy max przesłonie (czystość matrycy) - i co się okazuje? Jakieś dziwne artefakty w postaci plamek. teraz moje pytanie - czy warto go brać? Czy zabrudzenie jest znośne? (nie będę raczej robił zdjęć na dziurze mniejszej niż f11. Daję link do zdjęcia: http://img64.imageshack.us/img64/5200/img2992b.jpg


    Z góry dziękuje za pomoc!

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Jakie to F?
    jak 22+ to sam bym chcial taka matryce, bo u mnie na 22+ to bys sie wystraszył. Czyszcze czasami, ale i tak po czasie pospada nieco syfkow.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 21-12-2009 o 15:01

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomaz Zobacz posta
    Witam. Chciałem się przede wszystkim najpierw przywitać z użytkowinikami Canon-Board.
    Piszę do Was z problemem, a mianowicie - mam do kupienia za małe pieniadze 20d z allegrosza. Poprosiłem sprzedawcę, by przesłał mi na pocztę zdjęcie przy max przesłonie (czystość matrycy) - i co się okazuje? Jakieś dziwne artefakty w postaci plamek. teraz moje pytanie - czy warto go brać? Czy zabrudzenie jest znośne? (nie będę raczej robił zdjęć na dziurze mniejszej niż f11. Daję link do zdjęcia: http://img64.imageshack.us/img64/5200/img2992b.jpg


    Z góry dziękuje za pomoc!
    Jest ufajdana, ale co za problem ją wyczyścić ?
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    33
    Posty
    7

    Domyślnie

    dziura f22. sam boję się czyścić matrycy, więc wole nie ryzykować. czyli przy zdjęciach na dziurze z zakresu 1.8 do 11 nie powinno być tego syfu na zdjęciu?

  5. #5
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Takim zabrudzeniem bym sie wogole nie przejmowal, prawdopodobnie wystarczy tylko przedmuchanie. Natomiast dowiedz sie ile aparat zrobil juz zdec i jak zachowuje sie spust migawki, bo tu moga byc dodatkowe wydatki.

  6. #6
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Jakie to F?
    z exifa Lens F-Number / F-Stop = 22/1 ===> ƒ/22

    Ta matryca to jest rzekłbym wręcz czyściutka, tej wielkości paprochy zostają nawet po czyszczeniu (chyba że ktoś poświęci na nie pół dnia) :-)

    Jeśli cena atrakcyjna i aparat nie ma innych felerów to należy go brać, póki kto inny nie kupi ;-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    33
    Posty
    7

    Domyślnie

    okej, dogadałem się ze sprzedawcą- przebieg około 55 tyś... także zajeżdżony i rezygnuję z tej oferty. myślę, że dozbieram trochę pieniędzy i kupię 30D. bo różnica w cenie nie jest wcale taka wielka, ok 300-500 zł, jak na allegro spojrzeć.

    MacGyver, co o tym myślisz? http://www.allegro.pl/item854233739_eos_20d.html

  8. #8
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    55 tys to nie jest zle to byl jeszcze bardzo dobrze zrobiony aparat i migawka moze dociagnac do 120 tys. Sprawdz spust migawki.

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    33
    Posty
    7

    Domyślnie

    chodzi o shutter lag'a?

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RomanS Zobacz posta
    55 tys to nie jest zle to byl jeszcze bardzo dobrze zrobiony aparat i migawka moze dociagnac do 120 tys.
    Może. Ale nie musi. A wymiana migawki to koszt podobny do ceny puszki.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •