Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: [20D]Czyścić matrycę, czy nie?

  1. #11
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Dokladnie jak mocno jest wyrobiona sprezyna pod przyciskiem spustu migawki.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Dokladnie, trzeba na to zwracac uwage bardzo. Sam mam wyrobiony naprawde totalnie. pomaga maly trick - przyklejamy tasma obustronna jakis kawalek olowka czy cos i krecimy przez jakis czas. Sporo daje, jak ktos nie chce sie bawic w rozbieranie body dla wyczyszczenia spustu.

  3. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    33
    Posty
    7

    Domyślnie

    niestety nie mogę tego sprawdzić osobiście, a przecież pytanie się sprzedającego, który odczuje to subiektywnie, mija się z celem...
    okej, teraz dozbieram te 500 zł i kupię 30D (sam fakt że to nowszy model robi swoje )

  4. #14
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Może. Ale nie musi. A wymiana migawki to koszt podobny do ceny puszki.
    Oczywiscie, ale do 80 tys. ja bym sie nie przejmowal.

  5. #15
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Na zdjęciach wygląda dobrze, brak otarć może oznaczać że istotnie nie był nadmiernie eksploatowany (chyba że w studio). Sprzedający nie podaje jednak szacowanego przebiegu, więc albo zapomniał albo ma coś do ukrycia :-)

    A co do 30D: jakość generowanych obrazów jest niemal identyczna (oba aparaty mają tę samą matrycę), trzydziestka ma kilka dodatków, ułatwiających życie - poprawiony AF, punktowy pomiar światła, podgląd ISO w wizjerze.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  6. #16

    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    33
    Posty
    7

    Domyślnie

    więc - 30tka jest nowszym modelem, to teoretycznie powinna być mniej wyklikana. i głównie o to chodzi.
    nie gra tutaj roli duży wyświetlacz (no, może w małym stopniu), większe ISO, czy DirectPrint ;D

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Iso nie jest wieksze, jest takie samo.
    Dorwac 30D w super stanie wcale takie proste nie jest, moze byc nawet ciezej, bo jak trafi sie idealne body, to ceny wywindowane niezle. A przebieg realnie tak samo nie sprawdzisz bez serwisu jak w 20D.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Stolica
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ja mam 20D z przebiegiem 50k klatek i nie zamieniłbym jej na wiele ze tych 30tek lub 40tek, z mniejszym przebiegiem, jakie widziałem.
    Mój spust chodzi perfekcyjnie (jak na taki przebieg). Spodziewam się że dobije do 100k jeżeli nie wydarzy się coś nieoczekiwanego.

    Podsumowując: Przebieg nie świadczy o stanie technicznym aparatu.

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    Sprzedający nie podaje jednak szacowanego przebiegu, więc albo zapomniał albo ma coś do ukrycia :-)
    Albo nie wie. Ja na ogól nie wiem ile zdjęć zrobilem konkretnym aparatem. I też bym nie podał przebiegu.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Spodziewam się że dobije do 100k jeżeli nie wydarzy się coś nieoczekiwanego.
    Spodziewasz się, czy masz taką nadzieję? Jakie masz przesłanki, żeby się tego spodziewać. Migawka pewnego dnia robi trrrach i już. Masz na to stosunkowo niewielki, żeby nie powiedzieć, żaden wpływ.
    Ja mam 20D z przebiegiem 50k klatek i nie zamieniłbym jej na wiele ze tych 30tek lub 40tek, z mniejszym przebiegiem,
    Dlaczego? Chyba przez sentyment, bo trudno znaleźć racjonalny powód.
    Podsumowując: Przebieg nie świadczy o stanie technicznym aparatu.
    Może nie świadczy, ale niski realny przebieg zwiększa prawdopodobieństwo, że się puszką nacieszymy dłużej bez ponoszenia znacznych, porównywalnych z ceną zakupu kosztów.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •