Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [300D] trabant nie włącza się

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    18

    Domyślnie [300D] trabant nie włącza się

    Mój 300D nie włącza się. Stało mu się to nagle, mrozów nie było, pomyślałem, że padło zasilanie. Wymieniłem akumulator i bateryjkę cmos - nic to nie dało. Probowałem również ręcznie wciskać mikrostyki sygnalizujące zamknięcie klapy baterii i klapy karty pamięci - również nic nie pomaga. Wyświetlacz LCD jest ciemny - zupełnie nic się nie dzieje, tak jakbym nie włożył baterii. PS: mógł zmoknąć na mrzawce, ale mrzawka była bardzo słaba, to było prawie dwa tygodnie temu, raczej przeszłoby mu do tej pory.

    Dlaczego piszę? Ano mam zamiar go wysłać na Żytnią, ale gdyby okazało się, że to coś poważnego (będę wdzięczny za sugestie) to zważywszy na pewnie niedługi jeszcze żywot migawki nie wiem czy jest sens tracić pieniądze na jego przesyłkę tam i z powrotem... Czy ktoś spotkał się z tego typu awarią?

    Dzięki.
    Cyfrowe życie zabija mnie,
    Cyfrowy browar, cyfrowy chLeb,
    Aaaaaaaaaa!

  2. #2
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Układ zasilania albo płyta główna... Tanio na pewno nie będzie.

    Swoją drogą... Co to za wysyp uszkodzonych "trzysetek" na forum?
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  3. #3
    Bywalec Awatar suluf
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    > :Wieś
    Wiek
    35
    Posty
    109

    Domyślnie

    Swoją drogą... Co to za wysyp uszkodzonych "trzysetek" na forum?
    Lustrzana grypa
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    18

    Domyślnie

    Aha, zapomniałem dodać, że raz przypadkiem udało mi się go włączyć gdy przez pomyłkę wsadziłem baterię cmos odwrotnie, działał normalnie wyświetlając komunikat, że bateryjka cmos ma niskie napięcie, po wyłączeniu nie włączył się ponownie. Wcześniej i później "pykałem" sporo wajhą i ani razu nie reagował.
    Cyfrowe życie zabija mnie,
    Cyfrowy browar, cyfrowy chLeb,
    Aaaaaaaaaa!

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Bogdan56_Ch
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Chrzanów
    Posty
    377

    Domyślnie

    Jak wyślesz na żytnią, to najpierw dostaniesz cennik z polecanymi naprawami. Jak nie zdecydujesz się, to odeślą z powrotem, płatna wysyłka oczywiście przez ciebie.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    18

    Domyślnie

    Zacząłem wątek, więc dokończe, może komuś się przyda.

    Wykryto i usunięto zwarcie. Wymiana dwóch spalonych bezpieczników i spustu. Na moje życzenie dokonano też sprawdzenia stanu migawki. Wymieniono sprężynę układu lustra, przeprowadzono regulację migawki i "naswietlen.", cokolwiek by to miało znaczyć.

    Razem za części około 6zł, transport do klienta 25zł, robocizna 290zł.

    Drogo, ale nie drożej, a juz na pewno dużo bezpieczniej niż sprzedawanie swojego zepsutego body na allegro i kupowanie nowego z niewiadomo jakim przebiegiem...

    PS. Czas naprawy na Żytniej bardzo szybki. Przyjęli 22-go a 28-go już wysłali paczkę, biorąc pod uwagę, że to w międzyczasie były święta - ultraszybko.

    Pzdr.
    Cyfrowe życie zabija mnie,
    Cyfrowy browar, cyfrowy chLeb,
    Aaaaaaaaaa!

  7. #7
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez po_lak Zobacz posta
    Drogo, ale nie drożej, a juz na pewno dużo bezpieczniej niż sprzedawanie swojego zepsutego body na allegro i kupowanie nowego z niewiadomo jakim przebiegiem...
    Bardzo zdrowe podejście :-) To tak jak z naprawą własnego starego samochodu, czasami lepiej włożyć w jego naprawę 1/3 wartości niż kupić inny, trochę mniej stary i włożyć na wstępie dwa razy więcej :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, też mam 300D dzisiaj po prostu nie chciał się włączy, nic nie działa, po zdjęciu tylnej i przedniej obudowy nigdzie nie ma napięcia, wyczytałem ze to palace się bezpieczniki, powie mi ktoś a lepiej pokaze gdzie one są i jak się do nich dosta?

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •