Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 109

Wątek: #70 Photoshop Tips and Tricks

  1. #21
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Dodane dwa filmiki

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  2. #22
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Tablice skrótów można sobie wydrukować z PSa. Alt+Shift+Ctrl+K i summarize zapisuje do HTMLa - potem łatwo wydrukować.

    A Trevor Morris http://morris-photographics.com/photoshop/shortcuts/ też publikuje sporo na ten temat. :-) tyle że po angliczańsku.
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 22-12-2009 o 14:02

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #23
    Coś już napisał Awatar Rojja
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy w tym zakresie. Niskie ukłony za wyjaśnienie w sposób bardzo przystępny wielu kwestii. Nie każdy umie i ma ochotę dzielić się swoją wiedzą. Czekam z niecierpliwościa na więcej.
    www.robertjachim.pl - Canon 5D MK I + pasja i chęci

  4. #24
    Bywalec Awatar My Nick
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    219
    Canon EOS 400D Canon 17-55 f2,8 IS USM Canon 70-200 f2,8

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Alde
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Koszalin
    Wiek
    57
    Posty
    360

    Domyślnie

    Tablice skrótów Trevor`a Morris`a są super często tam zaglądam bo kto by to wszystko spamiętał ... ale na tych zamieszczonych przez Tomsarz na samym środku stoi napisane "Tabela stanowi integralną cześć książki Photoshop CS3 PL i nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Wydawcy." ... może jestem przewrażliwiony ale ostatnio znajomy dostał rok na pięć za "udostępnianie" ...
    ------------------
    Canon-Foto-Klub
    ------------------
    Sleeping in Light
    ------------------

    It takes love over gold and mind over matter ...

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Gród Kraka
    Wiek
    52
    Posty
    91

    Domyślnie

    Janusz.
    Z góry przepraszam, że zadaję to pytanie na forum, ale tylko dlatego że chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak jest a nie zeby kwestionować i się popisywać wiedzą, której w porównaniu z tobą nie mam.

    W lekcji o ostrzeniu w PS (lekcja 3 część 1 PS_TT_3) pokazujesz sposób wyostrzania samych krawędzi. Tworzysz dodatkowy kanał w którym uwydatniasz same krawdzie, a następnie rozmywasz brzegi w celu łagodnieszych przejść. Potem tworzysz z tego kanału maskę do warstwy. Jak na razie wszystko jest jasne i zrozumiałe.
    Ale dalej nie rozumiem dlaczego tak trzeba robić. Wcelu wyostrzenia uzywasz filtru wyostrzającego "Unsharp Mask" (7 minuta lekcji). I tu pytanie dlaczego stosujesz ten filtr do maski, a nie do warstwy którą zamaskowaliśmy wcześniej? Jaki był sens wcześniejszego rozmywania maski skoro teraz ją wyostrzamy?
    Wydaje mi sie ze wyostrzenie powinno być zastosowane do warstwy i wtedy widoczne byłyby tylko te wyostrzone części wartwy które maska odkrywa.
    Bardzo dziękuję za wyjaśnienie moich wątpliwości.
    Jeśli jestem w błędzie to proszę nie zmieszaj mnie za bardzo z błotem.
    Pozdrawiam

  7. #27
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alde Zobacz posta
    Tablice skrótów Trevor`a Morris`a są super często tam zaglądam bo kto by to wszystko spamiętał ... ale na tych zamieszczonych przez Tomsarz na samym środku stoi napisane "Tabela stanowi integralną cześć książki Photoshop CS3 PL i nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Wydawcy." ... może jestem przewrażliwiony ale ostatnio znajomy dostał rok na pięć za "udostępnianie" ...

    Masz racje - usuniete. Nie sprawdziłem przed położeniem :-(

    Cytat Zamieszczone przez Tomsarz Zobacz posta
    J.... I tu pytanie dlaczego stosujesz ten filtr do maski, a nie do warstwy którą zamaskowaliśmy wcześniej? Jaki był sens wcześniejszego rozmywania maski skoro teraz ją wyostrzamy? ....
    Wgląda na to, że masz rację - jechałem bezmyślnie z konspektu :-) Musze nagrac film od nowa. Na razie usunięty.

    Przepraszam mój bląd.
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 22-12-2009 o 14:02 Powód: Automerged Doublepost

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Gród Kraka
    Wiek
    52
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alde Zobacz posta
    ... ale na tych zamieszczonych przez Tomsarz na samym środku stoi napisane "Tabela stanowi integralną cześć książki Photoshop CS3 PL i nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Wydawcy." ...

    Przepraszam, ja też nie popatrzyłem dokładnie co skanuję. Też usunąłem ze swojego chomika.
    Dobrze że sa ludzie tacy jak Alde.
    Pozdrawiam

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    44
    Posty
    257

    Domyślnie

    Tomsarz, mi też coś nie pasowało i wyostrzyłem warstwę i jest ok)), w każdym razie nagranie z błędem potrafi też pobudzić do myślenia., czy coś się wyostrzyło:-D

  10. #30
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    No to jest poprawione. :-) Jako, że nie robimy edycji film jest nagrany "od początku" na nowo. Są drobne różnice w kolejności wykonywanai poszczególnych czynności ale nie maja one znaczenia dla efektu końcowego.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •