Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: Eos 10D , czy warto ?

  1. #1
    Witek
    Guest

    Domyślnie Eos 10D , czy warto ?

    W najbliższym czasie mam zamiar przesiąsc sie na sprzet cyfrowy.Moim głównym kandydatem w tym temacie jest 10D.Niestety nie jestem do końca przekonany.
    Jak ma sie jakośc koncowa odbitek,wydruków do ceny za ten aparat ? Moze warto rozeejzeć sie za innym body ( Nikon ,fujj co ja piszę ) 300D lub 60D co o tym sadzicie ?
    Kolejna kwestia która mnie nurtuje to wybór optyki do eosa.Wiem ze wiele szkieł firm nie zaleznych nie chodzi z nimi,gdzie to sprawdzic ( w necie ) ?? Na sam koniec jaka optyke do takiego body polecacie 17-40/4 L czy moze jakas SIgma może tamron.W temacie długich szkiełek tez mam dylemat co wybrać.Z góry dzieki za zainteresowanie postem.

  2. #2
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    polecam poczytac to forum... juz o tym bylo..

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    polecam poczytac to forum... juz o tym bylo..
    Odsylam Pana Moderatora do zapoznania sie z regulaminem :P :

    Cytat Zamieszczone przez hazan
    8. Nie mile widziane jest odsyłanie za każdym razem gdy ktoś nowy napisze na forum - do archiwum bez podania linka do odpowiedniego posta.

  4. #4
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    kurcze, watek o 10d jest tuz tuz.. a gosc zaklada nowy.. a ty mnie upominasz? lol

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Eos 10D , czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Witek
    Niestety nie jestem do końca przekonany.
    W tym watku Mori calkiem niezle przekonuje do 10D nad 300D:

    http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.p...03&start=0

    Jak ma sie jakośc koncowa odbitek,wydruków do ceny za ten aparat ? Moze warto rozeejzeć sie za innym body ( Nikon ,fujj co ja piszę ) 300D lub 60D co o tym sadzicie ?
    W tym watku masz nieco o jakosci odbitek i roznicach miedzy 10D a D60 (post by Czacha):
    http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=33

    O dSLR innych firm pytaj na tym podforum:
    http://canon.hazan.ys.pl/viewforum.php?f=20

    Kolejna kwestia która mnie nurtuje to wybór optyki do eosa.
    O tym jest troszke w tym watku:
    http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.p...97&start=0

    I ogolnie o szkielkach to zajrzyj raczej do tego podforum, jest sporo o roznych Sigmach, Tamronach itp:
    http://canon.hazan.ys.pl/viewforum.php?f=16

    Wiem ze wiele szkieł firm nie zaleznych nie chodzi z nimi,gdzie to sprawdzic ( w necie ) ??
    Jedyne skuteczne sprawdzenie to podpiecie danego obiektywu pod body, albo znalezienie uzytkownika takiego samego body i obiektywu i spytanie o opinie.

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    kurcze, watek o 10d jest tuz tuz.. a gosc zaklada nowy.. a ty mnie upominasz? lol
    To ze gosc pisze nie sprawdziwszy wczesniej forum nie zwalnia ciebie z przestrzegania regulaminu .

  7. #7
    Witek
    Guest

    Domyślnie

    polecam poczytac to forum... juz o tym bylo..
    Czytam,czytam.Jak dla mnie to duzo wodolejstwa sie trafia a czasu w totolotka nie wygrałem Za linki wielkie dzienki.Mam nadziej,że ułatwicie mi wybór i ze nie zdradzę Canona na rzecz jakiegos paskudnego nikosia.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek
    czasu w totolotka nie wygrałem
    Grrr , z takim argumentem musisz trochę uważać, bo to można przetłumaczyć "nie mam czasu szukać, niech inni to za mnie zrobią". A to wywołuje różne reakcje - dla mnie jest to druga najgorsza rzecz, po zaciętym capslocku :-/

  9. #9
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Tak, Warto
    //mj

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie Re: Eos 10D , czy warto ?

    Czy warto ?

    Moim zdaniem nie. Z góry przyznaje się bez bicia Viteza i Czachy :wink: że nigdy nie miałem EOS'a w rękach* na dłużej, ale JA nie kupiłbym DZIŚ 10D ze względu na:

    - *podobno mały, ciemny wizjer
    - 1,6 crop dziś to troszeczkę za dużo

    O D60 to w ogóle zapomnij. Dla mnie totalna dyskwalifikacja potym jak przeczytałem jak bardzo usprawniono AF w 10D w porównaniu z D60.

    17-40/4 L - zdecydowanie tak jeśli nie potrzebujesz 2.8 (kościół, koncerty, ?)

    Wiem, że wielu ludzi naskoczy zaraz na mnie No ale czego oczekiwać po nas, biednych** Polaczkach. Nie mamy u siebie cen zza oceanu. I prawie wszyscy mają 10D. Więc normalne, że chwalą. Szkoda, że nie ma tu gościa (a może jest) co ma /miał powiedzmy G2->G3->D60->1D->1DMkII/1Ds. Wtedy byłoby bardziej obiektywnie.

    Ja osobiście tak czy siak na dSLR'a będę musiał zaciągnąć kredyt zaufania :wink: więc tak sobie myśle albo o następcy 10D (crop 1,3), "3D", albo o 1DMkII i to tylko ze względu na "solid rock" konstrukcje plus wodoszczelność. Do tego podepne 24-70 (portrety) i może kiedyś 16-35 (wycieczki).

    pozdrawiam,
    g3

    ** - mam na myśli ceny w Polsce vs. ceny w USA, pisząc to nie miałem / mam zamiaru NIKOGO obrażać. Wyobraźmy sobie ile szkła więcej każdy miałby w stopce gdyby nie te wizy do USA

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •