Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: #69 Bridge

  1. #31

    Domyślnie

    Być może faktycznie to ACDSee za bardzo wyostrza,bo porównując jednocześnie to samo zdjęcie w ACDSee, PS i w Bridgu to najbardziej wyostrzone (prze ostrzone) jest w ACDSee, normalna ostorość jest w PS, natomiast w Bridgu jest takie zamglone.

  2. #32
    hellopaul
    Guest

    Domyślnie

    Tak jakby ktoś nie wiedział (oglądałem tylko pierwszy filmik) to w Bridge łatwo ustawić język polski, wchodzimy w edit - preferences - advanced i tam z english zmieniamy na polish, dajemy ok, restartujemy bridge'a i wszystko działa

    Pisze to bo znam takie jednostki które nie dotykają programów w wersji angielskiej a szkoda by było pominąć taką pozycje jaką jest Bridge

  3. #33
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    ja też odkryłem właśnie problem nieostrosci zdjęć w Bridgu. Sprawa wygląda tak że przeglądam zdjęcia zmniejszone na potrzeby internetu/mojej strony, czyli takie rozmiary które mieszczą się w 100% na ekranie. Okazuje się że w PS-ie jest tak wyostrzone jak być powinno, we wszystkich przeglądarkach, włącznie z najprostrzą windosowską jest ok a tylko w Bridgu jest dziwnie rozmydlone. To naprawde fajna przeglądarka i co raz częsciej z niej korzystam ale co zrobić żeby było dobrze z tą ostroscią? Co ciekawsze to wydaje mi się że nie na wszystkich fotkach z tej samej serii sa takie problemy. Część jest ok a wszystkie tak samo są obrabiane.

  4. #34
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amroz Zobacz posta
    ja też odkryłem właśnie problem nieostrosci zdjęć w Bridgu.....
    Czy na pewno oglądasz fotki w bridge'u w tym samym rozmiarze co w PS? W większości przypadków nieostrości okazują się być spowodowane przez rendering do rozmiarów typu 94.34% albo coś w tym stylu.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Czy na pewno oglądasz fotki w bridge'u w tym samym rozmiarze co w PS? W większości przypadków nieostrości okazują się być spowodowane przez rendering do rozmiarów typu 94.34% albo coś w tym stylu.
    No własnie wydaje mi się że tak. Zdjęcie na którym bardzo dobrze widać nieostrosci ma wymiar 1376x600 więc na moim panoramicznym monitorze zostaje dużo wolnego miejsca po bokach. Zresztą w PS-ie nawet jak zmniejszam trochę to zdjęcie to i tak jest ostre. Co ciekawego zaobserwowałem odnośnie tego zdjęcia w Bridge'u to jak dam lupkę(podgląd zdjęcia w 100% w tym małym okienku) to jest super ostro a podgląd w tym samym rozmiarze przecież A jak zrobię spacją podgląd na całosci ekranu to żeby było ostro to muszę zwiększyć obraz np.do 400% i z powrotem zmniejszyć do 100% i jest dobrze. Ale jak przeskoczę do podglądu zdjęć z miniaturkami i wrócę do pełnego ekranu to znów jest żle. Nie mam pojęcia o co chodzi:sad:

  6. #36
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amroz Zobacz posta
    ..... Co ciekawego zaobserwowałem odnośnie tego zdjęcia w Bridge'u to jak dam lupkę(podgląd zdjęcia w 100% w tym małym okienku) to jest super ostro a podgląd w tym samym rozmiarze przecież ....
    No i chyba mamy przyczynę. NIE oglądasz zdjęcia w 100% - być może masz np. 99.5%. Jeśli w Bridge'u zdjęcie już jest w 100% to lupka automatycznie wyświetla 200% i nie można jej zmienić na 100%. 1376x600 to już bardzo duże zdjęcie nawet jak na mój monitor (1920 x 1200) i żeby oglądać w 100% to muszę pochować panele albo wcisnąć spację.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    No i chyba mamy przyczynę. NIE oglądasz zdjęcia w 100% - być może masz np. 99.5%. Jeśli w Bridge'u zdjęcie już jest w 100% to lupka automatycznie wyświetla 200% i nie można jej zmienić na 100%. 1376x600 to już bardzo duże zdjęcie nawet jak na mój monitor (1920 x 1200) i żeby oglądać w 100% to muszę pochować panele albo wcisnąć spację.
    to w takim razie co zrobić żeby po wcisnięciu spacji obraz był ostry? W przypadku pełnego ekranu nie mam przecież już żadnych paneli, narzędzi itp.

  8. #38
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    no już chyba widze przyczynę. Obciąłem bok zdjęcia na 969x600 i jest wszystko ok. Wygląda na to że okno Bridge'a nawet na pełnym ekranie nie jest w pełni używalne? Mimo że zostaje dużo czarnego miejsca po bokach to zdjęcie nie mieści się? Rozdzielczość mojego ekranu to 1680x1050

  9. #39
    Dopiero zaczyna Awatar conti
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    św. Wieży
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    ... 1376x600 to już bardzo duże zdjęcie nawet jak na mój monitor (1920 x 1200) i żeby oglądać w 100% to muszę pochować panele albo wcisnąć spację.
    Przepraszam Janusz za offtop ale dręczy mnie ciągle jedno pytanie. Parę razy na tutkach wspominasz o tym monitorze, jeżeli nie będzie to tajemnicą to jakiego wynalazku używasz do pracy nad zdjęciami? :wink:
    Pozdrawiam

  10. #40
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conti Zobacz posta
    ... jeżeli nie będzie to tajemnicą to jakiego wynalazku używasz do pracy nad zdjęciami?
    Eizo ColorEdge CG241W

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •