Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: akumulator LP-E6 - jak go zastapic?

  1. #21

    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Żory
    Wiek
    31
    Posty
    10

    Domyślnie

    ja chce kupić Canon ACK-E6 kit bo mi sie całość przyda na studio. Ale będę miał w tedy DR-E6 DC Coupler i chce to połączyć podobnie jak ty że DR-E6 DC podpinam pod zrobioną drugą część kabelka ze stabilizatorem i kondensatorami przez końcówkę/wtyczkę (szkoda ciąć zasilacz za 500zł) i potem podpinka do dowolnego akumulatora 12V.
    Potrzebuję to głównie aby robić filmy poklatkowe bo Canon LP-E6 nie wytrzyma robienia zdjęć np. przez 5h i zdjęcia co 5 - 20s. więc potrzebne coś na dłużej bo przy zmianie by się mógł kadr przesunąć i film popsuty.

    A jeszcze dwa pytania:
    1. Ten stabilizator 7809 i 2 kondensatory utrzymają zapięcie 100nF (lub 1uF) utrzymają stałe napięcie 9V ??
    2. Czy z aparatem się nic nie stanie jak podepniemy 9V bo oryginalny aku ma 7,4V ??
    I Love Canon

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    30

    Domyślnie

    Oryginalny ma 8V (takie foto znalazłem w sieci). 9V lepiej nie podawaj jak nie znalazłeś potwierdzonych informacji że to działa. Jak kupisz ACK-E6 to poszukaj gniazda do tego kabelka bądź jakiegoś popsutego urządzenia z takim gniazdkiem i umieść tam stabilizator. Co do twojego układu to możesz dodatkowo dołożyć dwie diody prostownicze w szereg za stabilizatorem (choć nie wiem czy to zadziała dobrze) co obniży napięcie o ok 1.2V lub użyć stabilizatora na 8V. Oryginalny zasilacz ma obciążalność do 3A a stabilizator zależnie od wersji 1A. Może się okazać że przy nagrywaniu długich filmów może się przegrzewać bo przy robieniu zdjęć poklatkowych raczej nie. Mimo wszystko przykręć do stabilizatora kawałek radiatora. Unikał bym też przy zasilaniu z gniazda zapalniczkowego uruchamiania silnika bo to wywołuje duże skoki napięcia ale to już takie czarnowidztwo.
    5Dv2 24-105L C85/1.8 helios 44-2 i C430

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •