Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: akumulator LP-E6 - jak go zastapic?

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    727

    Domyślnie akumulator LP-E6 - jak go zastapic?

    Prąd miałby być z:
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...H_Battery.html

    Fajna rzecz gorzej z cena chyba ze uzywane na ebay?
    Quantum ma rozne kabelki do innych body canona i lamp ale niestety nie maja dapteru zastępującego LP-E6.
    W przyszłości wraz ze zmianą body i baterii itp może by tylko wymieniać kabelki jeli były by odpowiednie?
    Pisałem do producenta czy będą robić takie jak:
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...rbo_Cable.html
    tylko na końcu z bateria LP-E6.
    Odpisali ze na razie nie ma decyzji, na tak lub nie.
    Wymyśliłem żeby do Quantum Turbo_2X2 dołączyć:
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...C_Coupler.html
    Jakaś przejściówkę dało by się zrobić tylko jak połączyć to dobrze + do + i td?

    Znalazłem coś takiego:
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...a_Kit_for.html
    tez fajne ale cena powala chyba że można kupić z tego pojedyncze części?
    Może dało by się do koszyczka do gripa dopiąć kable a to do jakiegoś zasilania?
    Może ktoś zna jakieś inne wynalazki lub ma jakiś pomysły?
    Chcę żeby było na kablu żeby w zimie mieć akumulator za pazuchą i żeby było wszechstronne.
    Do użytku w terenie
    Ostatnio edytowane przez aqua ; 07-12-2009 o 17:21

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aqua Zobacz posta
    Chcę żeby było na kablu żeby w zimie mieć akumulator za pazuchą i żeby było wszechstronne.
    nie do końca czuję tą wszechstronność, bo jednak kabel mocno by przeszkadzał, a poza tym czy akumulatory aż tak źle sobie radzą z mrozami?... chyba, że o jakichś bardziej specyficznych (np. długotrwałych) zastosowaniach myślisz.

    a to widziałeś:
    http://canonfieldreviews.com/7d-1-weather-sealing/
    gość nic o problemach z zasilaniem nie wspomina, czyli źle nie było.


    Cytat Zamieszczone przez aqua Zobacz posta
    Może dało by się do koszyczka do gripa dopiąć kable a to do jakiegoś zasilania?
    IMHO to jedyna szansa - podlutować się do koszyczka na paluszki (6xR6, AA), kabel wypuścić fabrycznym otworem z boku gripa, a potem możesz to zasilać czymkolwiek, co da ci stabilne 9V.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    nie do końca czuję tą wszechstronność, bo jednak kabel mocno by przeszkadzał, a poza tym czy akumulatory aż tak źle sobie radzą z mrozami?... chyba, że o jakichś bardziej specyficznych (np. długotrwałych) zastosowaniach myślisz.

    a to widziałeś:
    http://canonfieldreviews.com/7d-1-weather-sealing/
    gość nic o problemach z zasilaniem nie wspomina, czyli źle nie było.



    IMHO to jedyna szansa - podlutować się do koszyczka na paluszki (6xR6, AA), kabel wypuścić fabrycznym otworem z boku gripa, a potem możesz to zasilać czymkolwiek, co da ci stabilne 9V.
    Przeznaczenia to fotografia przyrodnicza wiekszosc z długim teleobiektywem i ze statywu i siedzenie w ukryciu wiec kabel by to nie problem.
    Zasilanie z kablem do dobre na zime.
    Druga kwestia koszty a zakupu oryginalnego akumulatora to troche kosztuje.
    Z koszyczkiem ok ale co zamotowac na koncu i dla czego 9V?
    Mozna by wykorzystac BP 511, tylko ja sie pod nie podlaczyc?
    Jedna jestem zwolennikiem zeby podpiac sie pod cos o wiekszej pojemnosci.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Mazowsze Opinogóra ta od Krasińskich - zapraszam
    Posty
    32

    Domyślnie

    Z gripem było by lepiej moim zdaniem bo raczej ma w sobie jakiś stabilizator prądu z paluszków. Do zasilania użył bym akumulatora żelowego 6V (takiego jak w skuterach). http://sklep.avt.pl/p/pl/4823685/aku...wy+6v+4ah.html Koszt akumulatora i prostownika zamknie się spokojnie w 100 złotych. Z takim zasilaniem można pracować długo nawet nie chowając go zbytnio przed mrozem. Zresztą zima w Polsce ma być dopiero w lutym. Nie zapomnij o bezpieczniku.
    CANON EOS 5D MK II, 24-70 F2.8L, Speedlite 580 EX II.

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamMaxx Zobacz posta
    Z gripem było by lepiej moim zdaniem bo raczej ma w sobie jakiś stabilizator prądu z paluszków. Do zasilania użył bym akumulatora żelowego 6V (takiego jak w skuterach). http://sklep.avt.pl/p/pl/4823685/aku...wy+6v+4ah.html Koszt akumulatora i prostownika zamknie się spokojnie w 100 złotych. Z takim zasilaniem można pracować długo nawet nie chowając go zbytnio przed mrozem. Zresztą zima w Polsce ma być dopiero w lutym. Nie zapomnij o bezpieczniku.
    6V to za malo chyba bo w akumulatorze jest 7,2 V

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aqua Zobacz posta
    Przeznaczenia to fotografia przyrodnicza wiekszosc z długim teleobiektywem i ze statywu i siedzenie w ukryciu wiec kabel by to nie problem.
    acha. 8)

    Cytat Zamieszczone przez aqua Zobacz posta
    Z koszyczkiem ok ale co zamotowac na koncu i dla czego 9V?
    6 x AA (1.5V) = 9V

    podłaczyć można dowolny zestaw baterii albo akumulatorów o takim napięciu.


    Cytat Zamieszczone przez aqua Zobacz posta
    Mozna by wykorzystac BP 511, tylko ja sie pod nie podlaczyc?
    imho bez sensu - nie po to omijasz firmowe zasilanie, żeby podłączać firmowe zasilanie

    Cytat Zamieszczone przez AdamMaxx Zobacz posta
    Do zasilania użył bym akumulatora żelowego 6V (takiego jak w skuterach).
    dokładnie.
    tylko ja bym wziął jednak akumulator 12V i zrobił do niego stabilizator na 9.0 V.
    będzie to bardziej uniwersalne (12V), zawsze wtedy można podpiąć się pod zapalniczkę w samochodzie, albo w ogóle zabrać aku z samochodu

    czy ktoś w ogóle wie jaki prąd pobiera taki EOS?
    w sensie - w porywach (max) i średnio?
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Mazowsze Opinogóra ta od Krasińskich - zapraszam
    Posty
    32

    Domyślnie

    W granicach 150-200 mA normalnie a w stresie z dużym obiektywem max 500 mA sądząc po pojemności baterii.
    CANON EOS 5D MK II, 24-70 F2.8L, Speedlite 580 EX II.

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    727

    Domyślnie

    Dostalem taka odpowiedz:
    Ja jestem zwolennikiem prostych i Tanich rozwiązań.
    1. Ten adapter CanonDR E6, przydatna rzecz, do zamiany naszej ładowarki w zasilacz sieciowy. Taki zasilacz zawsze się przyda gdy pracujemy z komputerem. Żeby to zadziałało, trzeba 220V. W domu bez problemu. A w terenie?
    Trzeba kupić akumulator Żelowy 12V, pojemność według Pana uznania, (ile kilo chce Pan nosić w kieszeni), oraz kupić przetwornicę, z 12V stały prąd na 220 V zmienny. cena ok 35zł. akumulator ok 50zł, połączyć wszystko i gotowe.
    Jest tylko jeden feler. 220V w kieszeni. To może zniechęcać.
    2. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem, jest wykorzystanie BP. Ja zrobił bym tak; BP ma pojemnik na 6XR6, trzeba zrobić dwie takie niby baterie, (ja toczę z drewna i maluję, wewnątrz wklejony szpindelek żeby stykał, tak jak bateria, a do szpindelka podłączone-przylutowane dwa kabelki. to będzie nasz kabel do kieszeni. .Te niby baterie wkładamy do pojemnika jako skrajne, wkładamy pojemnik do BP, no i teraz problem z klapką, można jej nie zakładać, lub zrobić wycięcie na kabelek. Na drugim końcu kabla podłączamy koszyczek na 6x R6, i sprawa załatwiona. Koszyczek z bateriami w kieszeni, a aparat niech marznie. Oczywiście zamiast koszyczka na 6xR6, można podłączyć inne źródło prądu, np, akumulator oryginalny, albo taki 12V, tylko poprzez stabilizator napięcia, koszt 80gr.
    3. Wybebeszyć stary akumulator, podłączyć kabelki, i włożyć do aparatu. Tu znowu problem z klapką, jeśli aparat ma zabezpieczenie przed wypadnięciem aku, to OK. Klapki można nie domykać. Albo wyciąć w niej szparkę na kabelek. Tak sobie kiedyś zrobiłem w F70.
    Ale wycinać dziurę w drogim aparacie szkoda, więc może lepiej nie domykać klapki. Na drugim końcu kabelka musimy podłączyć oryginalny akumulator. Bo aparat musi kontrolować jego stan, większość akumulatorów ma trzy styki, więc łączymy trzy, jeśli są dwa to dwa. Łączymy tak żeby kabelek wychodzący z akumulatora łączył się z odpowiednikiem w naszym pustym akumulatorku. Rozwiązanie tanie, nie wymaga BP, ale można używać tylko aku. LP-E6.
    Na razie innych pomysłów nie mam. Gdybym miał robić sobie, to zrobiłbym to rozwiązanie z BP. Tanie i uniwersalne. A na pewno nie pakował bym kasy w Quantum.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Mazowsze Opinogóra ta od Krasińskich - zapraszam
    Posty
    32

    Domyślnie

    Sporo elektronarzędzi jest na 7.2V. Są też pakiety modelarskie z tym, że tam jest inna charakterystyka rozładowania (kilkadziesiąt amper przez kilka minut) ale nie powinno to szkodzić.
    CANON EOS 5D MK II, 24-70 F2.8L, Speedlite 580 EX II.

  10. #10
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    6 x AA (1.5V) = 9V

    podłaczyć można dowolny zestaw baterii albo akumulatorów o takim napięciu....
    Akumulatorki AA NiMH mają tylko 1.2V x 6 = 7.2V - są ciężkie, długo się łądują, mają efekt pamięci.

    LiPo (2 cell) mają 7.4V można ładować w godzinę a często i w 20 min, nie mają "pamięci", dają duże prądy, do nabycia w dowolnych pojemnościach. Wada - wymagają ładowarki z balancerem no i są dość drogie.

    Używam pakietów LiPo (tych modelarskich) w wielu miejscach. Jako bateria zewnętrzna biją pakiety NiMH na głowę.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •