Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 18-55 IS zaliczył upadek, pytanie

  1. #1

    Domyślnie 18-55 IS zaliczył upadek, pytanie

    Jak w temacie. Upadł z wys. pół metra na beton.
    Jest cały, nic nie lata w środku, sprawdzałem - działa stabilizacja, silnik AF pracuje.
    Problem w tym, że coś blokuje pierścień ustawiania ostrości - obraca się jedynie w wąskim zakresie.

    Myślałem o tym aby samemu spróbować go rozebrać, ma ktoś może jakiś schemat?
    Ew. jakieś wskazówki co mogło się tam stać?
    Nie opłaca mi się płacić za naprawę, a obiektyw całkiem przyzwoity, w sam raz do kieszeni na jakiś wypad.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Konrado84 Zobacz posta
    Jak w temacie. Upadł z wys. pół metra na beton.
    Jest cały, nic nie lata w środku, sprawdzałem - działa stabilizacja, silnik AF pracuje.
    Problem w tym, że coś blokuje pierścień ustawiania ostrości - obraca się jedynie w wąskim zakresie.

    Myślałem o tym aby samemu spróbować go rozebrać, ma ktoś może jakiś schemat?
    Ew. jakieś wskazówki co mogło się tam stać?
    Nie opłaca mi się płacić za naprawę, a obiektyw całkiem przyzwoity, w sam raz do kieszeni na jakiś wypad.
    Mnie kiedyś kit zaczał ostrzyć tylko na duże odległości - dla małych pierścień stawiał opór - użyłem siły, coś przeskoczyło i jest OK. "Przekręciłem" go zapewne montując/demontując osłonę, bawiąc się filtrem polaryzacyjnym lub kombinując coś z Cokinem.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja chyba tak nie zaryzykuję u mnie nic się nie przekręciło więc wątpię żebym coś w ten sposób zdziałał, a boję się uszkodzić jeszcze bardziej.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli się na tym wogóle nie znasz, lepiej nie próbuj samemu Poszukaj jakiś punkt naprawy w swoim mieście
    www.bartosztroch.com
    5ds + some shit

  5. #5
    Bywalec Awatar Ciosna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Poland
    Posty
    162

    Domyślnie

    Miałem kiedyś podobnie. Kit 18-55 bez stabilizacji spadł mi na podłogę uderzając morką (pierścieniem ostrości). Efekt był taki, że mordka wraz z przednią soczewką wgniotła się w korpus obiektywu. Nie dało się obrócić pierścienia ostrości, był zablokowany. Podłożyłem widelec (nożem się nie dało), zrobiłem dźwignię i przednia cześć obiektywu wyskoczyła. Ostrzy do dziś, bez problemu :smile:.

    Przyjrzyj się dokładnie pierścieniowi od AF może jest minimalnie wciśnięty w korpus obiektywu
    Blog rowerowo-wyprawowy :wink:

  6. #6
    misiekII
    Guest

    Domyślnie

    Witaj

    Mi udało się rozebrać i złożyć kita IS beż żadnego schematu. Działa
    Zacznij od ściągnięcia gumy z pierścienia zooma. Pod spodem znajdują się 2 pary śrubek. Jedną można odkręcać bezkarnie, druga doposażona jest w dodatkowe podkładki centrujące - przed odkręceniem zaznacz sobie ich pozycję (która podkładka gdzie i pod jakim kątem włożona).
    Jeśli nadal nie będzie można wyciągnąć przedniej części obiektywu podważ szpilką blaszkę z nazwą obiektywu znajdującą się przy przedniej soczewce i zobacz jak to wygląda..
    Niestety tylko tyle pamiętam i być może będziesz musiał dobrać się do obiektywu od tyłu. Będziesz do tego potrzebował śrubokręt krzyżakowy PH000 ??:

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    O takie info mi chodziło!
    Wielkie dzięki!
    Jak tylko dorwę odpowiednie narzędzia i nie będę zbyt nerwowo nastawiony zabiorę się za skurczybyka.

  8. #8
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: 18-55 IS zaliczył upadek, pytanie

    Sorry za odkopywanie ale nie ma co nowego tematu zakładać. Tak samo kit zaliczył glebę i nie działa af. W ogóle. A do tego jak kręce tym tubusem i manualnie ustawiam ostrość to coś tam stuka. Jakby coś spało w środku
    Myślicie że jest szansa to w sony naprawić?

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: 18-55 IS zaliczył upadek, pytanie

    Ale czemu "w sony"?
    Może się okazać że taniej kupić na allegro.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: 18-55 IS zaliczył upadek, pytanie

    Pisałem przez taptalka i telefon poprawił po swojemu miało być w ogóle.

    Btw, rozebrałem obiektyw i już wiem co jest przyczyną. 2 zębatki w mechanizmie af. Powyrywało im zęby. Byłbym w stanie zrobić to sam. Pytanie tylko czy da się dokupić takie zębatki. Jutro dzwonię na żytnią.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •