Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Zestaw oświetleniowy do fotografii i filmowania

  1. #1

    Domyślnie Zestaw oświetleniowy do fotografii i filmowania

    Witam serdecznie!
    W najbliższym czasie zamierzam kupić 7D bądź 5D Marka z nastawieniem na fotografie i filmowanie zarówno studyjne jak i plenerowe.
    Z racji tego potrzebuję m.in oświetlenie. Co radzicie mi kupić? Mogę sprowadzić sprzęt z USA.
    Z racji tego, że jestem początkujący w tej dziedzinie prosiłbym o rady na co mam zwrócić uwagę, co powinno być dla mnie istotne no i oczywiście jakieś propozycje konkretnych produktów.
    Powiedzmy, że cena do 3000 zł.

  2. #2
    Coś już napisał Awatar mirusiek
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Iceland
    Posty
    65

    Domyślnie

    Do zdjec polecam Ci parasolki Impact - zakupilem zestaw w sklepie B&H w Usa i jestem bardzo zadowolony-tanie i solidne.
    Tutaj moj zestaw
    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...lla_Mount.html

    Do tego wybralem lampy Metz (dobra jakosc do ceny) i nadajniki radiowe do ich zdalnego odpalania.
    Kompletuje go jeszcze, ale przy wyborze kierowalem sie wlasnie mobilnoscia i stosunkiem jakosci do ceny.
    Moje portfolio- zapraszam

    Canon 50D +Sigma 17 - 50mm f/2.8 EX DC OS HSM+ 2 x YN-460 II + 3x RF 602 i na tym na razie skończyły się fundusze :eek:

  3. #3

    Domyślnie

    Hm, dzięki.
    Tylko jest problem, bo to są lampy błyskowe, a ja potrzebuje, żeby one również świeciły przy włączeniu ich przez cały czas.
    Znajdę coś takiego?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conr4d Zobacz posta
    Witam serdecznie!
    W najbliższym czasie zamierzam kupić 7D bądź 5D Marka z nastawieniem na fotografie i filmowanie zarówno studyjne jak i plenerowe.
    Z racji tego potrzebuję m.in oświetlenie. Co radzicie mi kupić? Mogę sprowadzić sprzęt z USA.
    Z racji tego, że jestem początkujący w tej dziedzinie prosiłbym o rady na co mam zwrócić uwagę, co powinno być dla mnie istotne no i oczywiście jakieś propozycje konkretnych produktów.
    Powiedzmy, że cena do 3000 zł.

    A szukałeś lamp dedykowanych do kamer cyfrowych?? Nie wiem co będziesz chciał kręcić ale przydał by się jeszcze jakiś mikrofonik stereofoniczny.
    Ale wtedy pojawia sie problem zamontowania wszystkiego .
    Z pomocą może przyjść taki uchwyt ale wyglądać będzie monstrualnie.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    24

    Domyślnie

    Kolega sobie zmontował coś takiego co Ci potrzeba. Kupił lampe halogenową oraz statyw do niej. Wszystko to w Castoramie. Wyszło go to wszystko około ~160zł. Nie są to wielkie pieniądze a do studia może się przydać

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarooes Zobacz posta
    Kolega sobie zmontował coś takiego co Ci potrzeba. Kupił lampe halogenową oraz statyw do niej. Wszystko to w Castoramie. Wyszło go to wszystko około ~160zł. Nie są to wielkie pieniądze a do studia może się przydać
    pokaż efekty z tego zestawu.. bo obawiam się że jeśli chodzi o jakość (temp. barwowa, wydzielanie ciepła itp.) to będzie porażka - na poziomie kameruna z solarium na kamerze..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    24

    Domyślnie

    Zestaw ten widziałem raz. Zdjęć żadnych niestety nie mam. Ale ogólnie jak widziałem jak robi zdjęcia przy tym to było okej. Z filmowaniem akurat to niewiem jak to wyjdzie.

  8. #8
    Bywalec Awatar mssk
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    52
    Posty
    244

    Domyślnie

    jeśli światła mają Ci służyć do zdjęć i filmowania, to ja bym poszedł raczej w kierunku światła ciągłego. rzuć okiem pod ten link
    ostatnio sam się zastanawiałem nad zakupem takich 2 paneli.
    kiedyś widziałem jak jakaś telewizja kręciła reportaż w hotelu i doświetlała takimi (lub podobnymi) lampami.
    Regulamin pkt 8.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    spacjalista od filmowania nie jestem ale na pewno nie potrzebujesz żadnej lampki, "solarki" podlaczanej na kamere/aparat

    podtrzebujesz cos takiego: http://www.e-cyfrowe.pl/lampy-swiatl...ego-k-609.html - oczywiscie to tania chinszczyzna, mozesz kupowac cos drozszego, najlepiej z mocowaniem bowens,

    do tego kupujesz na poczatek softboxy i koniecznie wrota - ktore w filmowaniu sa bardzo przydatne

    potrzebne Ci tez beda filtry kolorowe, zeby odpowiednio dopasowywac temperature swiatla
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko zależy mi na świetle jak najbliżej 5500, z racji tego, że mając białe światło sam mogę później dowolnie kształtować jaki kolor ma padać - programowo.
    Mssk, światła, które zapronowałeś mogą być ciekawym rozwiązaniem jednak są względnie drogie i nie mają tak dużej mocy jak "zwykłe", stałe światła http://www.e-cyfrowe.pl/quantuum-lam...00-p-9598.html

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •