Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Zestaw oświetleniowy do fotografii i filmowania

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Nie zamierzasz chyba kręcić wesel aparatem typu 5DII?

    Mając nadzieję że nie, polecam lampy przynajmniej 3 sztuki IANIRO 650W, odbij to od parasolek transparentnych z nakładkami srebrnymi.

    Tańsze rozwiązanie to 3 lampy 1000W sun-box też od parasolek. Ich atutem jest regulowana moc.

    Parasolki przynajmniej 110cm.

  2. #12
    Początki nałogu Awatar yogi-bear
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    36
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donald7000 Zobacz posta
    Nie zamierzasz chyba kręcić wesel aparatem typu 5DII?
    Przepraszam ten ciut ciut OT ale... kurde czemu "wszyscy" wyśmiewają kręcenie wesel 5D2? Można sprawnie operować manuala. Problem to chyba jedynie ilość danych.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Zagraj jeszcze na takim weselu z komórki podłączonej do wzmacniacza domowej roboty i odwieź gości weselnych po imprezie do domu a ludzie z branży nazwą Cię Janko Muzykant, Zosia Samosia, Heniek, Józek itd.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar yogi-bear
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    36
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donald7000 Zobacz posta
    Zagraj jeszcze na takim weselu z komórki podłączonej do wzmacniacza domowej roboty i odwieź gości weselnych po imprezie do domu a ludzie z branży nazwą Cię Janko Muzykant, Zosia Samosia, Heniek, Józek itd.
    Nie mówię o łączeniu funkcji fotografa i kamerzysty a samym kamerowaniu z pomocą 5d/7d. Ciekawi mnie dlaczego "kamerowanie" puszką to taki "kwas". Przecież z jasnymi szkłami można nieźle zadziałać, tyle że jest to... trudne, wymaga wielkiej staranności i bardzo opanowanej pracy z manualem. Sorry za kolejny offtop ale jestem CIEKAWY!

  5. #15
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donald7000 Zobacz posta
    Zagraj jeszcze na takim weselu z komórki podłączonej do wzmacniacza domowej roboty i odwieź gości weselnych po imprezie do domu a ludzie z branży nazwą Cię Janko Muzykant, Zosia Samosia, Heniek, Józek itd.
    Proponuję odwiedzić portal vimeo.com i pooglądać sobie coniektóre produkcje ślubne kręcone na 5d2. Mi osobiście szczena opada.


    A co do świateł, to pro'si używają Arri. TU jakiś budżetowy zestaw.

  6. #16
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conr4d Zobacz posta
    Tylko zależy mi na świetle jak najbliżej 5500, z racji tego, że mając białe światło sam mogę później dowolnie kształtować jaki kolor ma padać - programowo.
    Nie ma znaczenia - jesli swiatlo ma temperature 3200, to zakladasz filtr korekcyjny i masz 5600 ...


    Cytat Zamieszczone przez conr4d Zobacz posta
    które zapronowałeś mogą być ciekawym rozwiązaniem jednak są względnie drogie
    bo filmowanie nie jest tanie...

    z budzetem 3000zł duzo nie zwojujesz - kup 3 najlepsze lampy na jakie Cie stac swiecace swiatlem ciaglym, nie slabsze niz 600W, bo jesli zaczniesz je foliowac czy tez wsadzisz w softboxa, nagle okaze sie, ze moc gdzies uciekla.

    do filmowania w roznych warunkach najensowniej bylo by kupic ze 3 lampki wyładowcze (po 600W 8) ) tyle ze cena jednej przekracza Twoj budzet trzykrotnie....

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Proponuję odwiedzić portal vimeo.com i pooglądać sobie coniektóre produkcje ślubne kręcone na 5d2. Mi osobiście szczena opada.

    A co do świateł, to pro'si używają Arri. TU jakiś budżetowy zestaw.
    To są krótkie klipy przedstawiające możliwości puszki. Owszem, mogą powodować u oglądających opadanie "cenki" , ale nikt nie skusi się na film ze ślubu w tak małej głębi ostrości, "trzęsiawką" z braku statywu. Ja osobiście nie wyobrażam sobie "ciągnięcia" sceny ze zmieniającą się barwa światła, koniecznością zmiany transfokacji i ewentualnym światłem zza obiektu, trzymając jednocześnie puszkę i kombinowanie z ewentualnymi nastawami.

    Owszem, do krótkich scenek może się sprawdzić, od tak dla zabawy, ale nie dla poważnie myślącego o filmowaniu czegokolwiek.

    Arri? Czy chcesz kolegę yogi-bear puścić z torbami ?

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie

    Mała uwaga techniczna, sprzęt z USA zazwyczaj będzie zasilany 110V
    Wydajność lamp "panelowych" jest większa niż halogenowych, więc nie daj się zwieść tym, że jedna ma "1000W", a druga tylko 110W. Jeśli możesz, podjedź na targi do Łodzi, myślę, że na miejscu porównasz oferty (o ile jeszcze nic nie wybrałeś, wątek jest dość stary).
    Warto pamiętać o mocy - 1000W sporo grzeje, i pobiera dokładnie 1000W z gniazdka, przeciętne instalacje domowe i biurowe mogą nie wytrzymać kilku takich lamp (zazwyczaj w lokalu jest włączone coś więcej, niż tylko lampy).

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Mała uwaga techniczna, sprzęt z USA zazwyczaj będzie zasilany 110V
    Aktualnie chyba wszystkie sprzedawane w USA produkty mają zasilacze pracujące równiez na 240V
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie

    Chyba nie
    Przykłady to choćby popularne lampy amatorskie http://www.alienbees.com/specs.html albo "firmowe" światło ciągłe http://www.bhphotovideo.com/c/produc....html#features - tu mamy informację, że może działać na 220V po zmianie żarówki i wtyczki.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •