Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Dotykowy monitor w lustrzance Canon?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Dotykowy monitor w lustrzance Canon?

    Czy to pierwszy zwiastun, że znikną kółka bądź kółko nastawcze z korpusu?

    http://www.digit.pl/news/353448/Pate....cyfrowej.html
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Jeśli już, to coś takiego mogłoby być jako opcja do wyboru. Myślę, że raczej do zastosowania w modelach xxxd, xxxxd, tak jak odchylany ekranik.
    C-F-K - forever

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Ja to sobie patrzę na tendencje w elektronice do znikających urządzeń mechanicznych tak jak na przykład lustro w lustrzance:grin:. Przyciski i kółka trzeba uszczelniać a to drogo wychodzi. Łatwiej uszczelnić jeden monitor...
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    ekrany dotykowe sie pewnie pojawia dosc szybko ale najpierw w kompaktach,

    inna sprawa ze nie da sie obslugiwac aparatu przez ekran dotykowy, szczegolnie bez odrywania oka od wizjera, bardziej pomocne to bedzie w przegladaniu zdjec
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Przyciski i kółka trzeba uszczelniać a to drogo wychodzi. Łatwiej uszczelnić jeden monitor...
    I łatwiej go też zarysować. Oczywiście wychodzimy z założenia, że skoro nie będzie przycisków, to zastąpi je ekran, więc będzie on relatywnie większy. Mi tenże służy co najwyżej do wstępnej oceny kadru i histogramu, panorama mi specjalnie do szczęścia nie jest potrzebna..;-)

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    inna sprawa ze nie da sie obslugiwac aparatu przez ekran dotykowy, szczegolnie bez odrywania oka od wizjera, bardziej pomocne to bedzie w przegladaniu zdjec
    Zdecydowanie tak.. jak tylko czytam, żę czas naświetlania i przysłonę będzie się zmieniać przesuwając palcem po ekranie, to mi się przypomina przesuwanie w ten sposób książki telefonicznej w mojej komórce i w zasadzie obsługiwanie interfejsu (czegokolwiek) dotykowo, to jeden z gorszych wynalazków z którym się ostatnio spotkałem..:neutral: ja tego w każdym razie nie widzę.

    Pozdrawiam
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    juz nie moge sie doczekac jak na sesji plenerowej bede ze spodu aparatu wyciagal rysik aby zmienic parametry ekspozycji ;-)
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    juz nie moge sie doczekac jak na sesji plenerowej bede ze spodu aparatu wyciagal rysik aby zmienic parametry ekspozycji ;-)
    też jakoś tego nie mogę sobie wyobrazić..
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    juz nie moge sie doczekac jak na sesji plenerowej bede ze spodu aparatu wyciagal rysik aby zmienic parametry ekspozycji ;-)
    zwlaszcza zima bylaby zabawa

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Pommern
    Posty
    230

    Domyślnie

    W kompaktach chyba już coś takiego śmiga ale w lustrzance?? Już widzę jak nosem zmieniam sobie ustawienia. Był jakiś model Minolty, który miał dotykowy spust migawki, kończyło się to masą przypadkowych zdjęć. Teraz będziemy sobie odmrazac palce aby trafić w ciekłokrystaliczny kwadracik.
    EOS 5, 500N, 400D, 50D

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Przeczytajcie uważnie tekst z linka. Przesuwając po monitorze palec w poziomie zmieniasz przysłonę a w pionie czasy. Nic nie stoi o rysikach. Aby nie było przypadkowych właczeń też coś tam jest napisane o rozpoznawaniu oka.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •