Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Dotykowy monitor w lustrzance Canon?

  1. #11
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    ja znów posłużę sie przykładem wykrywaczy metali-od dawna mają dotykowe ekrany-do zmiany parametrów-i uwierzcie-tego sprzetu nie uzywa się w szpitalach

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Fakt jeśli mamy to samo na myśli to wykrywacz pracuje w równie trudnych warunkach co sprzęt fotoreportera.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    tylko, ze obslugujacy wykrywacz ma czas spojrzec w ekran i zmienic parametry, metal z ziemi nie ucieknie mu sprzed nosa
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  4. #14
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Przeczytajcie uważnie tekst z linka. Przesuwając po monitorze palec w poziomie zmieniasz przysłonę a w pionie czasy. Nic nie stoi o rysikach. Aby nie było przypadkowych właczeń też coś tam jest napisane o rozpoznawaniu oka.
    Tylko jak to będzie się funkcjonalnie sprawdzać u reportera, który niejednokrotnie zmienia parametry pokrętłami nie zdejmując oka z wizjera ?

  5. #15
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    to ja Ci powiem jeszcze-że jak pod palec wpadnie Ci ziarenko piasku-mazając góra-dół,lub na boki-fajnie będzie wyglądał ten ekran-przypuszczam że tak jak ekranik w moim PDA-czyli jakoś tak bardzo nieciekawie do oglądania zdjęć

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Przeczytajcie uważnie tekst z linka. Przesuwając po monitorze palec w poziomie zmieniasz przysłonę a w pionie czasy. Nic nie stoi o rysikach.
    Oczywiście, że nie stoi, bo każde urządzenie dotykowe można obsługiwać rysikiem (zazwyczaj w zestawie), palcem, długopisem, czy czymkolwiek. Chodzi po prostu o precyzję działania, a z tą (tak mi się wydaje) będzie kiepsko, choćby dlatego, że kółka nastaw działają z zauważalnym skokiem, a dzięki temu z niezbędną doładnością. Na tym panelu dotykowym, żeby zmienić czas, lub przysłonę o niewielką wartość, będziesz musiał się nieźle "skupić", wiem co mówię, codziennie przerabiam to na własnym telefonie..

    Poza tym lamerok i Sebcio mają rację, jeśli chodzi o szybkość działania, i kwestię odrywania oka od wizjera, ale tego chyba nawet nie trzeba komentować, bo wszyscy znają zalety kółek..;-) IMHO Patent z wyświeltaczami dotykowymi nie przejdzie.

    Pozdrawiam
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Moim zdaniem przy dzisiejszej technologii nie jest problemem dokładność regulacji czy specjalne gesty. To już zostało opanowane i jeżeli tylko producentowi zależy może być najwyższej klasy.

    Problem dotykowych ekranów jest tylko jeden - uniemożliwia bezwzrokową obsługę. Nawet w głupiej empetrójce nie da się przeskoczyć na następny utwór, przewinąć czy wyregulować głośność bez wyjmowania z kieszeni, jeśli nie ma do tego dedykowanych klawiszy tradycyjnych. Jeśli jest interface w całości wyłącznie dotykowy, to kaplica, nie da się wymacać. Dla mnie to jest problem, bo jadąc w tramwaju czy idąc ulica nie chcę co rusz wyciągać MP3 z kieszeni.

    Dotykowy interface zapewne może wspomódz tradycyjne regulacje, ułatwić i przyśpieszyć część bardziej zaawansowanych opcji, takich które i tak regulujemy wciskając klawisze jojsticka i patrzymy na ekran, natomiast tradycyjnych kółek nastawy czy szybkiego dostępu nigdy nie zastąpi, dlatego argument Sergiusza o łatwiejszym uszczelnieniu kiedy nie będzie nic poza ekranem dotykowym jest moim zdaniem chybiony. Tak będzie tylko w kompaktach, nigdy w DSLR.

    Co do wykrywaczy, nie wiem o jakich mowa, chyba o przemysłowych, bo żaden ze znanych mi hobbystycznych wykrywaczy metalu nie posiada dotykowego ekranu. Nawet wśród modeli w cenie kilkunastu tysięcy złotych. Być może są jakieś niszowe firmy które takie produkują, ale to jeszcze o niczym nie świadczy.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Pod artykułem z linka jest też sonda i całkiem ciekawe wyniki. Ja pamiętam ile emocji i hałasu wywołało przeniesienia pierścienia przysłon z obiektywu na korpus. To nie ja zgłosiłem patent tylko Canon. A skoro jest to zgłoszone do patentu to działanie pewnie się różni od dotychczasowych rozwiązań.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  9. #19

    Domyślnie

    Dla mnie to kompletna pomylka. Moze sa ludzie bardziej zwiazani z takowym sprzetem (np komorki z dotykowym lcd)... dla mnie klik pod jednym kolkiem czy drugim to konkretny sygnal ktory widze tez w wizjerze, szybki i precyzyjny. Latac paluchem po ekranie? zbyt wiele czasu sie straci, nie wspominajac juz o oderwaniu oka od sceny. Pozdrówka!

  10. #20
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie

    Hi...

    Ten patent do ściema... Wpisując do patentu jakie parametry można zmienić przez ekran dotykowy - Canon zablokował możliwość stosowania takiej funkcjonalności przez innych producentów. Czyli nawet jeśli taki ekran znajdzie się np na górze korpusu - to już nikt nie będzie mógł użyć w lustrzance ekranu do zmiany parametrów. Pitolenie że chodzi o nos uzytkownika to zasłona dymna. To tylko jedno z zastrzeżeń wynikających z tego patentu. Reszta tez jest wazna (znamienny tym że może służyć do zmiany przysłony w lustrzance).

    Pozdrawiam...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •