Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 174

Wątek: Mini studio -co wybrac?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Robił dwoma w bardzo małym pomieszczeniu co widać i nie miał odejścia. Ale i tak nieźle jak na domowe studio.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  2. #22
    Bywalec Awatar mssk
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    52
    Posty
    244

    Domyślnie

    Robiłem z 2-ma lampami, ale dokładnie tak jak Sergiusz zauważył nie miałem miejsca, aby inaczej ustawić lampy. Myślałem o żarówce błyskowej z tyłu, ale to znów dawałoby przepalenie. Lepiej byłoby chyba modelkę odsunąć od tła i może dać na przód 1 lampę, a tłu dopalić dopiero drugą. Może kiedyś pomęczę inną modelkę

    Sergiusz - dziękuję za miłe słowa uznania. Faktycznie warunki kiepskie i na dodatek robiłęm to bez żadnego doświadczenia w temacie studia.
    Ostatnio edytowane przez mssk ; 04-12-2009 o 16:51
    Regulamin pkt 8.

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Gniezno
    Wiek
    43
    Posty
    37

    Domyślnie

    A moze wziasc 2X300ws + softy60X90? Kasa ta sama, a bede mial rowne swiatlo z lamp.
    40D+1000D+T17-50+S10-20+C50_1.8+430EXII
    A tu moje kilka fotek http://www.studiomigawka.pl/

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie

    Nie jestem fachowcem ale czy nie prosto bylo by kupic taniego flasha z fotocela do oswietlenia tla?

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  5. #25
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grucha23 Zobacz posta
    A moze wziasc 2X300ws + softy60X90? Kasa ta sama, a bede mial rowne swiatlo z lamp.
    no to chyba najlepsze rozwiązanie-robiłem w studio gdzie każda lampa miała inną moc-masakra-przy dwóch identycznych prakrycznie nie ma zabawy-ustawisz i jedziesz

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Mój znajomy, bardzo stary fotograf jak go pytałem o oświetlenie Tła to odpowiadał pytaniem: Fotografujesz modelkę czy tło? Więc skup się na oświetleniu modelki a nie tła. W zdjęciach tych raczej brakuje kontry odcinającej modelkę od tła a nie samego jego oświetlenia, które w tym przypadku raczej jest zbędne.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  7. #27

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepiej mieć lampy różnej mocy lub jedną ustawioną na większą moc, aby mieć lampę główną i doświetlającą. Potrzebne jest to do uzyskania cienia np. nosa wtedy zdjęcie nie wychodzi płaskie. Trzecią lampę można wykorzystać do kontry od tyłu lub od góry. Czwartą lampę, którą mam właśnie zamiar kupić chcę wykorzystywać do oświetlania tła no i trochę do zabawy spootem optycznym. Na początek proponuje kupić dwa tła i jedną lampę z softbox-em 120x80. Dla zachęty lub zniechęcenia rezultaty

    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  8. #28
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    jakoś twoje zdjęcie nie przemawia do mnie-za słabo doświetlona ręka i pupa modelki-za to żebra wyszły fajnie-jak na 3 lampy -nieciekawie-ale to moje zdanie,acha skóra dziwnie wygląda-zaszumiona bardzo

  9. #29
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2009
    Wiek
    32
    Posty
    68

    Domyślnie

    heloł mieszko-to i ja się pochwalę
    -zwykła lampka na dwie żarówki 6400K
    ma być goło-okej

  10. #30

    Domyślnie

    tylko, że to jest przykład zdjęcia z jedną lampą
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •