Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Aranżacja do studia

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie Aranżacja do studia

    Poszukuję ciekawej aranżacji do studia na jedną sesję. Widziałem kilka taki fajnych "pudełek" w takim stylu http://www.istockphoto.com/stock-pho...hion-model.php Czyli coś na czym można usiąść, jest idealnie proste, gładkie i w kilku rozmiarach. Nie mogę nigdzie tego znaleźć.
    Jakie sklepy polecacie jako dobre do aranżacji w studiu? Ikea nie jest dobra, a poza tym dosyć drogawa.
    Regulamin pkt 8

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Stolica
    Posty
    29

    Domyślnie

    Moja znajoma, zamówiła sobie takie "pudełka" do studia w sklepie gdzie sprzedają płyty meblowe. Wybrała kolor i materiał a oni zrobili reszte (pocieli i poskręcali - łebki wkrętów zamaskowała okleina i farbą o podobnym kolorze. "Pudełka" mają otwarty jeden bok, dzięki temu można schować jedno w drugie i zajmują mniej miejsca.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do kilku punktów i mogą to wykonać i to nawet po nie wysokiej cenie. Dzieki Hexen za pomoc!

    Jak już jesteśmy w temacie to jeszcze jedna kwestia. Chcę te elementy wykorzystywać w różnych sesjach i dobrze byłoby gdybym mógł manipulować kolorem tych elementów w photoshopie. Jaki kolor zatem byłby najlepszy? Może być szary? Czy potem z szarego da się wycisnąć dobre kolorki?
    Regulamin pkt 8

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie


    Ja sobie zrobiłem takie z trzema bokami z pleksi i trzema z MDF Pleksi jest zdejmowalne i można świecić od środka.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    Byłem w Twoim studiu i nie podobały mi się te cuda. Poza tym pytałem o coś innego wyżej - czekam na pomoc
    Regulamin pkt 8

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    To dziwne bo ja już z rok nie mam tej skrzynki. ( ktoś pożyczył ) Zadzwoń tutaj: http://www.cezarex.friko.pl/ nie ma tego w ofercie ale myślę, że ta firma zrobi pod zamówienie. Jeśli nie to mogę wysłać na PW jeszcze jeden telefon do osoby, która kiedyś takie rekwizyty robiła ale strona zginęła z sieci.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    Salony meblowe potrafią wykonać takie elementy - oni na to nazwają kubikami - bez widocznych złączeń, ale za horrendalne pieniądze. Niestety pozostaje problem, który ciężko rozwiązać, bo albo wydasz sporo pieniędzy na taki element albo spędzisz niemało czasu w PSie...
    Regulamin pkt 8

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Horrendalne pieniadze - czyli jakie ? I jakiej wielkosci te skrzynki ? Bo ja tu nie widze jakiegos wiekszego problemu jak sie ma chwile czasu i czesciowo waga takiej skrzynki nie gra istotnej roli

    Jak chcesz zrobic sam to jedziesz do castoramy, kupujesz plyte wiorowa na 5 bokow o grubosci minimum 12mm, troche wkretow na wage, ewentualnie wikol dla lepszych polaczen, mala puszke szpachli i spray pod ulubiony kolor Plyty docinaja do wymiaru jaki chcesz, pozniej je laczysz wkretami wpuszczajac wikol pomiedzy, jak wyschnie to szpachli uzywasz na laczeniach i na srubach (ktore wpuszczasz o 1mm glebiej niz powierzchnia), szlifujesz wszystko na gladko i pryskasz sprayem - pudlo gotowe. Troche pracy wymaga, ale koszt raczej niski - a nie widac laczen, jest w jednolitym kolorze (mat/blysk) i co chciec wiecej ?

  9. #9
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    Nie róbcie tego z płyt meblowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ja mam kilka takich i ich nie używam ( do zdjęć ) Najlepiej zrobić ze sklejki i pomalować. Różnica jest taka że te pierwsze ciężko podnieść. Nieraz potrafiły mi się wyślizgnąć z dłoni podczas przenoszenia bo przecież żadnych uszu nie mogą mieć a biała płyta meblowa jest śliska. Do sklejki trzeba tylko przykleić listewki na brzegach żeby można było potem posklejać pod kątem . Wystarczy zamówić odpowiednie wymiary w np. OBI a potem godzina roboty.

  10. #10
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie

    Takie pudełka zwane kubikami, Kiedyś wykonywało się z normalnej płyty wiórowej i malowało farbą emulsyjną na pożądany kolor. W muzeum, w którym kiedyś pracowałem były tego setki. Zaletą było to, że po godzinie od pomalowania, można było już używać, a kolor dobierało się w/g potrzeb.
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •