Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: ITF w Opavie

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie ITF w Opavie

    Jak w tytule, interesuje mnie Instytut Fotografii Twórczej w Opavie. Za rok kończę liceum i zaczynam rozglądać się za szkołą, która pomoże mi poszerzyć moje fotograficzne horyzonty. Przejrzałem listę uczelni w naszym kraju, opinie o nich oraz opinie byłych studentów. Moją uwagę przykuł ITF u naszych południowych sąsiadów. Mają tam ciekawy tryb studiów, raz w miesiącu w górskim miasteczku po czeskiej stronie odbywają się 3 dniowe zajęcia. Ciężko jest znaleźć jakieś szersze informacje na temat naboru do tejże uczelni. Szczególnie interesują mnie prace ludzi, który się tam dostali, czyli ich portfolio. Bez tego ciężko będzie rozeznać się w poziomie jaki trzeba osiągnąć, aby dostać się do ITF. Jedyne informacje jakie udało mi się znaleźć obejmują prace wymagane przy składaniu papierów :

    autoportret
    3 -5 zdjęć interpretujących dzieło art. - wiersz, fim, książkę itp.
    cykl fotografii dowolny: 10 zdjęć

    Do tego dochodzi :
    egz pis.: historia sztuki, historia fotografii +daty zwłaszcza; chemia, ekspozycja, obliczenia, przeliczenia, filtry, zależności, mieszanie barw (wszystko co sie tyczy fotografii) itp.

    rozmowa z panami prof.-o fotografii i filmie (historia, fotografowie, ich dzieła, rodzaje fotografii, estetyka, reżyserzy, daty, nagrody, wątki itd.)duży nacisk na czeską filmografię

    Jeżeli chodzi o stronę teoretyczną, to myślę, że dałbym radę, w końcu fotografia to jest to co lubię. Jeżeli chodzi o stronę praktyczną, to to co robiłem dotychczas, nijak ma się do tego co miałbym zrobić przez przyszły rok. Seria zdjęć - prawdopodobnie dokumentalnych, powiązanych ze sobą, rok na rozeznanie się w temacie i wykonanie prac.

    Czy są na forum osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę o uczelni w Opavie, lub są w stanie pomóc ?

  2. #2
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Posiadam jakaś tam wiedzę... i powiem Ci szczerze dostac sie tam to naprawde trzeba być bardzo dobrym albo miec kupe szczęścia... Poziom bardzo wysoki.. bardzo duzo pracy.. ale moze dasz radę...sama rozmowa o fotografii ponoć jest bardzo trudna bo niekiedy padaja pytania o szczegoły.. ale myślę ze najgorszym z tego wszystkiego moze byc znajomość jezyka czeskiego ktora jest wymagana przez szkołę. Część zajęć odbywa sie po angielsku ale czesc po czesku.. Jak coś to pytaj!

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie

    Na pewno ITF ma ugruntowaną opinię i to raczej przez absolwentów, niż jak w przypadku innych szkół/kursów przez wykładowców. Jak czegoś ostatnio szukałem, to gdzies mi wpadło, że koleżanka altowiolistka tam startuje, może zapytać

    Wiem, że - niezwykle ceniony przeze mnie Bart Pogoda - obecnie przywdział tam szatę skolarusa, choć....jak widzę widzę jego ostatnie wrzuty na flickra, to...cieszę się, że nie mam takich ambicji mrgreen:

    P.S.szczerze, to po liceum chcesz być najpierw artystą czy wolisz wpierw zarobić na eLkę? 8)
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  4. #4
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Alto studiuje co innego. Nic nie pozostaje mi nic innego jak zyczyć Ci powodzenia!

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Sam kiedyś planowałem w dalszej przyszłości studia fotograficzne ale czy to ma sens? Kompletny warsztat można sobie samemu wypracować w 3-4 lata podczas przygotowań, same studia to już tylko czcze dyskusje i bycie pod ciągłą manierą profesorów. Przynajmniej tak to wygląda oglądając portfolia absolwentów, wszystko na jedno "artystyczne" kopyto.

    No chyba że się mylę, z chęcią bym się wyleczył z tego poglądu by mieć motywacje do zdobycia papierka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •