Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Sposoby wyostrzania w PHOTOSHOPIE!!!

  1. #1
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie Sposoby wyostrzania w PHOTOSHOPIE!!!

    chcialbym zasiegnac opinii osob pracujacych z Photoshopem dotyczacej wyostrzania zdjec,
    - z jakich filtrow kozystacie
    - co robicie by minimalizowac powstawanie artefaktow

    byc moze ktos posiada lepszy sposob wyostrzania niz (ostrzenie w Labie w warstwie Jasnosci-Luminosity) za pomoca filtra Maskowania nieostrosci!

    co sadzicie o ostrzeniu w RAW nieobrobionych zdjec, bo moim zdaniem daje gorsze rezultaty niz Lab!

    CZEKAM NA OPINIE!!!!!!!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Sposoby wyostrzania w PHOTOSHOPIE!!!

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    byc moze ktos posiada lepszy sposob wyostrzania niz za pomoca filtra Maskowania nieostrosci!
    Moze ostrzejszy obiektyw?

    co sadzicie o ostrzeniu w RAW nieobrobionych zdjec, bo moim zdaniem daje gorsze rezultaty niz Lab!
    Capture One podobno slicznie sobie radzi z wyostrzaniem.. ja sie nadal nie moge do niego przekonac. Jesli juz wyostrzam to jednak w PS za pomoca USM - ok 70-1.5-1 (amount, radius, treshold).

  3. #3
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    ale te parametry nie zawsze sa odpowiednie, niekiedy niewystarczaja a innym razem za mocna uwidocznaja artefakty.

    jednakze chodzilo mi glownie o opinie na temat Labu - stosujesz go czy tylko ostrzesz w RGB?
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    ale te parametry nie zawsze sa odpowiednie, niekiedy niewystarczaja a innym razem za mocna uwidocznaja artefakty.
    Wiecej niz 70 nie pamietam bym dawal, a 70% jeszcze nigdy nie dalo mi wyraznych artefaktow z malym wyjatkiem - wyostrzenie zdjecia z ISO 400 lub wiecej w RAW, wywolanego pozniej z korekta ekspozycji dawalo spore szumy i wlasnie artefakty, na ktore jednak slicznie poradzil NeatImage z opcja usuwania artefaktow kompresji/wyostrzania.

    jednakze chodzilo mi glownie o opinie na temat Labu - stosujesz go czy tylko ostrzesz w RGB?
    Uzywam PS Elements 2.0. Nie ma on trybu LAB , chyba sie niedlugo ponawie PS 5.0 bo tez mam oryginal.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja uzywam oprogramowania Freda Mirandy dla MarkII. Rewelacyjny plugin do PS CS.
    Zaplacilem wprawdzie 24 USD, ale bylo warto. Jest to zautomatyzowana funkcja , ktora ma kilka stopni ostrzenia w zaleznosci od jakosci zdjecia. Zapuszczam to sobie w Batch i mam zrobione 1000 fotek w 5 godzin Plugin nadaje sie oczywiscie do zdjec TIFF i JPG skonwertowanych z RAW MArkII. Zauwazylem, ze program jest rzeczywiscie zoptymalizowany dla Canona, bo TIFF z D2H wychodzily duzo gorzej.

    Poza tym - korzystam jeszcze z oprogramowania Canona Photo Professional dolaczony do MArkII. Moim zdaniem rewelacja - musze przyznac, ze obecnie zaden inny program nie wyciaga tylu szczegolow, co to gowienko

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    Zapuszczam to sobie w Batch i mam zrobione 1000 fotek w 5 godzin
    To przykladowa ilosc czy naprawde potrzebujesz tyle fotek robic i pozniej obrabiac?

    Ja zawsze do obrabiania (wyostrzanie itp) , ba, do konwersji z RAW wybieram tylko najlepsze.

  7. #7
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    Ja uzywam oprogramowania Freda Mirandy dla MarkII. Rewelacyjny plugin do PS CS.
    czy tylko dla MKII?
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Re: Sposoby wyostrzania w PHOTOSHOPIE!!!

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    chcialbym zasiegnac opinii osob pracujacych z Photoshopem dotyczacej wyostrzania zdjec,
    - z jakich filtrow kozystacie
    - co robicie by minimalizowac powstawanie artefaktow

    byc moze ktos posiada lepszy sposob wyostrzania niz (ostrzenie w Labie w warstwie Jasnosci-Luminosity) za pomoca filtra Maskowania nieostrosci!

    co sadzicie o ostrzeniu w RAW nieobrobionych zdjec, bo moim zdaniem daje gorsze rezultaty niz Lab!

    CZEKAM NA OPINIE!!!!!!!
    LAB??? do tego jeszcze nie doszedłem...

  9. #9
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    LAB??? do tego jeszcze nie doszedłem...
    No to niema na co czekac, stworz sobie akcje w PSie zamiana na Lab - wlaczniae kanalu jasnosci Luminosity, nastepnie USM i parametry 65, 1,6 2 - nastepnie znowu zamiana na RGB - i juz masz ladnie wyostrzony obrazek z mniejsza iloscia artefaktow!

    - parametry podalem przykladowe, mozna stosowac wedle uznania!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  10. #10
    rzul
    Guest

    Domyślnie

    O wiele szybciej będzie USM (65, 1,6 2) i potem edit -> fade -> luminosity z kryciem 100%.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •