Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: canon eos 300 AWARIA . 'pomocy' !

  1. #1
    g4co
    Guest

    Domyślnie canon eos 300 AWARIA . 'pomocy' !

    Posiadam aparat cannon eos 300 , i mam problem otóż : miga symbol pustej baterii pomimo wymiany na nowe . Z czym może być problem ? Proszę o pomoc . Z góry dziękuje i pozdrawiam .

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    274

    Domyślnie

    Na początek zacznij od przeczyszczenia styków w gnieździe baterii.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jkl8 Zobacz posta
    Na początek zacznij od przeczyszczenia styków w gnieździe baterii.
    Jak i samych baterii, taki zabieg (jak pamiętam) zaleca instrukcja. Sprawdź również czy pokrywa komory baterii domyka się i dociska akumulatory (luzy).

  4. #4
    Bywalec Awatar greg7878
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    k.Olkusza
    Wiek
    53
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g4co Zobacz posta
    Posiadam aparat cannon eos 300 , i mam problem otóż : miga symbol pustej baterii pomimo wymiany na nowe . Z czym może być problem ? Proszę o pomoc . Z góry dziękuje i pozdrawiam .
    Baterie są nowe , ale czy na pewno sprawne ?

    Co prawda mojego EOSa 300 zasilam czterema paluszkami z gripa BP-200 , ale zachowały mi się dwie sztuki Duraceli Ultra CR2.
    Baterie mają nabitą ważność do marca 2014r. , wcale nie pracowały , a aparat mimo to sygnalizuje na nich niski poziom energii.
    Sprawdziłem multimetrem , obie CR-ki mają bez obciążenia 3,10V , za to mocno różnią się prądem jaki można z nich wymusić przy ( oczywiście krótkim ) zwarciu : pierwsza daje przeszło 3,5A , a druga mniej niż 0,9A .

    Wniosek ?

    Druga jest uszkodzona i to ona odpowiada za brak prawidłowego zasilania EOSa.

    U Ciebie może być podobnie.
    6D mark II+BG-E21 / 60D+BG-E9 / 600D+BG-E8 / 350D+BG-E3 / C 16-35 4 IS L / C 17-55 2.8 IS /C 10-22 3.5-4.5 /T 28-75 2.8 /C 50 1.8 STM /C 85 1.8 /C 100 2.8 L MACRO /C 60 2.8 MACRO /C 35 2.0 IS /S 8 3.5 FISH-EYE /T 70-200 2.8 /C 70-300 4-5.6 IS /... / i coś tam jeszcze ...

  5. #5
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    570

    Domyślnie

    Druga jest uszkodzona i to ona odpowiada za brak prawidłowego zasilania EOSa.
    I za to kocham Duracelle - nie wiem, jak oni to robią, ale to byłby już piąty znany mi przypadek awarii duracella, z czego trzy przytrafiły mi się osobiście.
    Najfajniej było jak na 2CR5 za 40 złotych zrobiłem ongi JEDNO zdjęcie.
    Od tego czasu nie kupuję baterii Duracell i już.

    Pzdr

    Grzesiu
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  6. #6
    g4co
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greg7878 Zobacz posta
    Baterie są nowe , ale czy na pewno sprawne ?

    Co prawda mojego EOSa 300 zasilam czterema paluszkami z gripa BP-200 , ale zachowały mi się dwie sztuki Duraceli Ultra CR2.
    Baterie mają nabitą ważność do marca 2014r. , wcale nie pracowały , a aparat mimo to sygnalizuje na nich niski poziom energii.
    Sprawdziłem multimetrem , obie CR-ki mają bez obciążenia 3,10V , za to mocno różnią się prądem jaki można z nich wymusić przy ( oczywiście krótkim ) zwarciu : pierwsza daje przeszło 3,5A , a druga mniej niż 0,9A .

    Wniosek ?

    Druga jest uszkodzona i to ona odpowiada za brak prawidłowego zasilania EOSa.

    U Ciebie może być podobnie.
    Baterie sprawdzałem na innych cannonach , działają ;( .. styki też czysciłem ,nie pomaga . Ciągle wyswietla mi puste baterie ...

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    86

    Domyślnie

    całkiem niedawno sprzedałem 300 z battery packiem za symboliczną stówę

    proponuje polować na taką okazję

  8. #8
    Bywalec Awatar Yova
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    36
    Posty
    160

    Domyślnie

    Jeżeli masz możliwość sprawdź na innych bateriach. Osobiście w swojej 300 używam batery packa i 4 eneloopów i takie rozwiązanie Ci polecam, na dłuższa metę tańsze.
    "Ci co potrafią robią to. Ci co nie potrafią uczą innych"
    18-35+85

  9. #9

    Domyślnie

    Kup inną puszkę. Działa na bank. Ja tam kupiłem i żadnych problemów z 300tką nie mam.
    Do tego grip... i hula jak ta lala
    Ostatnio edytowane przez graffoto ; 08-02-2010 o 13:49

  10. #10
    Bywalec Awatar Yova
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    36
    Posty
    160

    Domyślnie

    Po czym wnosisz że to wina puszki? Czy jak w moim 20d będzie mi migać że bateria jest rozładowana to tez mi polecisz kupno innej puszki?
    "Ci co potrafią robią to. Ci co nie potrafią uczą innych"
    18-35+85

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •