Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Problem z 400d Nie włącza sie 2 razy serwis

  1. #1
    5rzemosh
    Guest

    Domyślnie Problem z 400d Nie włącza sie 2 razy serwis

    Witam wszystkich!
    Mam problem z canonem 400d , Jakieś 3 miechy temu przestał reagować.Po prostu umarł baterie na full a on nic. Wysłałem do serwisu Canona na żytniej. Serwis przyjął wycenił naprawę przepalony bezpiecznik plus parę luznych elementów(220zł) od zasilania i aparat chodził jakies 5 sesji fotograficznych(Tylko wnętrza).I niestety znów padł.
    I znowu serwis, pan zadzwonił do mnie że bezpiecznik był przepalony przeczyścił wszystko posprawdzał..I znowu skasował ponad 2 stówy.. Dzisiaj szczęśliwy dostaję paczke zwrotna z body..Wyciągam aparat odpalam ok działa .Wyłączam, wkładam kartę CF :Nie platinium ale SanDisca 2gb I juz go nie odpalę!!
    Ludzie co mam robić co to może byc?
    W serwisie znowu tekst że mam go do nich przysłać.Za chwilę to ja za te naprawy to sobie nowe body kupie..Bo aparat niestety po gwarancji.

    Pozdrawiam i liczę na pomoc..
    Ostatnio edytowane przez 5rzemosh ; 26-11-2009 o 14:17

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Jeśli powtarza sie ciagle ta sama awaria to nie powinienes placic drugi i trzeci i kazdy nastepny raz. (gwarancja naprawy jest chyba na 3 miesiace). Obowiazkiem serwisu jest nie tylko naprawa ale i znalezienie przyczyny usterki. Niestety w wiekszosci przypadkow serwisy jej nie szukaja.
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ten serwis na tej Zytniej to cos fatalnie dziala. Ja tez wysylalem BODY drugi juz raz, na nastepny dzien po otrzymaniu. Niby naprawili, ale nie naprawili... :/

    A co do Twojego body to chyba odpusc sobie i rozjerzyj sie moze za nowym.
    50D, 300D, 18-200, 70-300, 50/1.8, 580EXII

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    16

    Domyślnie

    Po pierwsze po serwisie obowiązuje iles tam gwarancji wiec nie wiem dlaczego płaciłeś 2 raz za naprawe.

    Po drugie używasz tylko jednej karty?? Może to własnie wina CF, coś się z nią stało i robi jakies zwarcie...

  5. #5
    5rzemosh
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misek Zobacz posta
    Po pierwsze po serwisie obowiązuje iles tam gwarancji wiec nie wiem dlaczego płaciłeś 2 raz za naprawe.

    Po drugie używasz tylko jednej karty?? Może to własnie wina CF, coś się z nią stało i robi jakies zwarcie...
    Używam 3 kart ,ale nie wiem żeby to był temn problem bo miałem to na uwadze i za każdym razem wkładałem inna karte przy odpalaniu..

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    Znajoma miała podobny problem, po wymianie gniazda karty jest ok.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    18

    Domyślnie

    witam,

    właśnie przydarzyło mi się dokładnie to samo, robiłem zdjęcia gdy nagle aparat przestał reagować i tak już został martwy.

    Nie pomaga wyciąganie baterii, czekanie, czyszczenie stuków czy odpinanie czegokolwiek. Martwy na amen.

    Czy te wymiany bezpieczników pomagają ? Mam ostatni miesiąc gwarancji, będę szybko wysyłał.

    Gdzie można znaleźć jakie są prawa i gwarancje serwisu, bo jeśli po miesiącu nie będę miał już tej rocznej gwarancji a oni tak naprawią że zaraz będę musiał na nowo wysyłać to porażka ...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    dodam że stało się to z 40D
    Ostatnio edytowane przez LORD ; 20-03-2010 o 20:23 Powód: Automerged Doublepost

  8. #8
    Początki nałogu Awatar szymekgd
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    51
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LORD Zobacz posta
    [...]Mam ostatni miesiąc gwarancji, będę szybko wysyłał.

    Gdzie można znaleźć jakie są prawa i gwarancje serwisu, bo jeśli po miesiącu nie będę miał już tej rocznej gwarancji a oni tak naprawią że zaraz będę musiał na nowo wysyłać to porażka ...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    dodam że stało się to z 40D[...]
    Sprawy zwiazane z gwarancja reguluja odpowiednie ustawy, a nie serwis, on powinien ci przedluzyc okres gwarancji o czas pobytu sprzetu w naprawie.
    CANON EOS 40D z dodatkami

  9. #9
    krzysin
    Guest

    Domyślnie

    Ja też miałem problem z Canonem. W pewnym momencie po prostu umarł.

    Postanowiłem go sam naprawić. Okazało się, że przepalił się bezpiecznik. Powodem była śrubka która się w środku wykręciła i zrobiła zwarcie.

    W aparacie bezpieczniki są dwa, wyglądają jak rezystory smd. Jeden ma oznaczenie K drugi P. Jeden z nich jest pod metalowym ekranem w bloku przetwornicy. Ten który u mnie się spalił był w okolicy baterii. Jak ktoś chce to mam zdjęcia proszę pisać. Mogę też pomóc w naprawie.

    Z tego co wiem podobne problemy są z innymi modelami i często pomaga wymiana bezpiecznika.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysin Zobacz posta
    Ja też miałem problem z Canonem. W pewnym momencie po prostu umarł.

    Postanowiłem go sam naprawić. Okazało się, że przepalił się bezpiecznik. Powodem była śrubka która się w środku wykręciła i zrobiła zwarcie.

    W aparacie bezpieczniki są dwa, wyglądają jak rezystory smd. Jeden ma oznaczenie K drugi P. Jeden z nich jest pod metalowym ekranem w bloku przetwornicy. Ten który u mnie się spalił był w okolicy baterii. Jak ktoś chce to mam zdjęcia proszę pisać. Mogę też pomóc w naprawie.

    Z tego co wiem podobne problemy są z innymi modelami i często pomaga wymiana bezpiecznika.

    Pozdrawiam


    Czy mozesz przesłac do mnie zdjęcia oraz sposób naprawy tej usterki?

    podaje adres: fotojan@wp.pl

    pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •