Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 168

Wątek: #68 - Wołanie RAWów - podstawy czyli szkółka

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Pytanie co do korekt lokalnych, a dokładnie Graduated Filter. Czy da się ograniczyć obszar nie tylko z dwóch stron, ale także z pozostałych? Przykładowo przy nakładaniu filtru poziomo część np. prawa zdjęcia fajnie gdyby nie była aż tak naruszona. Czy jedynym wyjściem jest użycie drugiego filtra pionowo w celu inwersji?

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    I druga sprawa to tryp Preview. Po wyjściu z ACR i ponownym wejściu już mi coś średnio pokazuje zmiany. Czyżby były zapamiętywane tylko dla biężącej sesji?

  3. #123
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Pytanie co do korekt lokalnych, a dokładnie Graduated Filter. Czy da się ograniczyć obszar nie tylko z dwóch stron, ale także z pozostałych? Przykładowo przy nakładaniu filtru poziomo część np. prawa zdjęcia fajnie gdyby nie była aż tak naruszona. Czy jedynym wyjściem jest użycie drugiego filtra pionowo w celu inwersji?
    Jest jak jest - gradient i nic wiecej. Ograniczać się nie da.

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    I druga sprawa to tryp Preview. Po wyjściu z ACR i ponownym wejściu już mi coś średnio pokazuje zmiany. Czyżby były zapamiętywane tylko dla biężącej sesji?

    Preview odnosi się tylko do stanu z otwarcia czyli z momentu otworzenia pliku "towarzyszącego" *.xmp. Jak chcesz zobaczyć jak wyglądało "na surowo" to schowaj plik *.xmp w innym folderze.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  4. #124
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    To jeszcze jedno pytanie co do korekcji lokalnej. Jeżeli mamy kilka pędzli lub gradientów to można jakoś usunąć jeden konkretny? Jedyne co widzę to 'clear all' które pozbawia nas wszystkich...

  5. #125
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    widze, że mamy wątek jednego pytacza :-)

    Na klawiaturze po prawej stronie jest taki klawisz z napisem Delete (wymawia się to dilit). Znajduje się on po prawej stronie od klawisza Enter, obok Insert, Home, itp.

    U mnie działa na "aktywnej" masce (gradientów lub pędzli). Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #126
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Suwałki
    Wiek
    52
    Posty
    101

    Domyślnie

    Zapytam o coś innego, całkowicie z innej beczki.
    Jak z lightromma eksportuję do jpg to wychodzą mi inne kolory niż widziane w LR.
    Jak ekspotuję z LR do dng i otwieram w ACR następnie bez od razu zapisuję do jpg to wyglądają jak widziane w LR.
    I tu pytam - o co biega? - bo niby LR to ACR+Bridge a efekty jakoś różne.

  7. #127
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Człowiek zadał 3-4 pytania na 13 stron wątku i już mu wypominają ;-)

    Działa! Jestem konsolowcem, nie przesiaduje tyle w programach graficznych, żeby to było dla mnie takie intuicyjne. Wybaczcie ;-)

  8. #128
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maroos Zobacz posta
    Zapytam o coś innego, całkowicie z innej beczki.
    Jak z lightromma eksportuję do jpg to wychodzą mi inne kolory niż widziane w LR.
    Jak ekspotuję z LR do dng i otwieram w ACR następnie bez od razu zapisuję do jpg to wyglądają jak widziane w LR.
    I tu pytam - o co biega? - bo niby LR to ACR+Bridge a efekty jakoś różne.
    Czym oglądasz tego jpega - oglądając w LR będziesz miał te same kolory. Czy jak eksportujesz z LR to masz otagowany plik z profilem koloru czy exportujesz bez profilu? Windows i wiele przeglądarek NIE MA color managementu czyli zarządzania kolorem. Przejrzyj wątek o CMS w T&T #3.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  9. #129

    Domyślnie

    Mam taki problem. Obrabiam zdjęcia w przestrzeni prophoto 16 bit, później konwertuję do srgb i problem polega na tym, że po konwersji histogram się mocno rozjeżdża i występuje spory clipping w poszczególnych kanałach. Tak jest tylko w przypadku niektórych zdjęć. Domyślam się, że powodem jest to, że kolory wychodzą poza przestrzeń srgb, ale jak sobie z tym radzić? Chyba nie ma sensu, aby po konwersji jeszcze raz poprawiać zdjęcie?

  10. #130
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    View->Proof Setup i ustaw sobie sRGB. Potem Ctrl+y przełącza podgląd - na zakładce zdjęcia u góry widać co aktualnie jest wyświetlane.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •