Pokaż wyniki od 1 do 10 z 663

Wątek: wyzwalacze radiowe E-TTL Pixel Knight TR-332

Mieszany widok

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie

    Wyzwalacz wnosi dodatkowe opoznienie, ktore szczegolnie przy czasie X-SYNC prowadzic moze do powstania czarnego paska. Przy dluzszych od X_SYNC czasach migawka otwarta jest wystarczajaco dlugo a przy krotszych pixel automatycznie przechodzi na HSS i znow naswietla poprawnie. Lampa tez ma swoj udzial w sumarycznym opoznieniu, bo z trzech roznych egzemplarzy dwie synchronizuja mi na X_SYNC a jedna ma pasek.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybertoman Zobacz posta
    Wyzwalacz wnosi dodatkowe opoznienie[...]
    Dzięki, to brzmi sensownie.

    Co do HSS, to dzisiaj zacząłem jeszcze grzebać w opcjach lampy i aparatu, żeby zobaczyć jak to wszystko się względem siebie zachowuje - pixel/body/metz.
    Po włączeniu pixeli i lampy, po pierwszym pomiarze światła w body (przyc. migawki do połowy) w lampie aktywuje się HSS, niezależnie od czasu ustawionego na body. Mogę to wyłączyć ręcznie w lampie, zgaśnie ikona, ale synchron dalej jest na krótkich czasach. Po wybudzeniu lampy ikona HSS powraca, czyli pixel to wymusza.
    Natomiast problem 1/200 ..w międzyczasie się jakby naprawił
    Jak rozpocząłem dziś próby, to pasek był. Potem w którymś momencie zuważyłem że 1/200 jest ok. i potem już było cały czas dobrze, niezależnie od tego czy pstrykałem na tym czasie bezpośrednio po włączeniu zestawu, czy po naświetleniach z uż. innych czasów. Widzę więc, że jeszcze potrwa, zanim poznam pełną specyfikę narowów tego zestawu w praktyce. Wiem już, że może czasem całkowicie spudłować - jest błysk, a klatka czarna - były dwa takie pstryki. Jakkolwiek, generalnie "działa", ale z 1/200 będę ostrożny .

    Cytat Zamieszczone przez cybertoman Zobacz posta
    Lampa tez ma swoj udzial w sumarycznym opoznieniu, bo z trzech roznych egzemplarzy dwie synchronizuja mi na X_SYNC a jedna ma pasek.
    Piszesz o trzech różnych egz. tego samego modelu lampy, czy o trzech różnych lampach?
    Masz oczywiście na myśli synchron z użyciem wyzwalacza?

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie

    Mialo byc "trzech roznych gzemplarzy 58 AF-2" i oczywiscie wyzwalane radiem.

    Inne lampy: YN565ex i DI622 synchronizuja bez problemu przy 1/250, natomiast Di866 II jest uzywalna od 1/160 a 580exII od 1/200. (Z zastrzezeniem oczywiscie, ze dotyczy to tylko konkretnych egzemplarzy).
    Ostatnio edytowane przez cybertoman ; 03-02-2012 o 16:55

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie

    Ok, dzięki za pomoc.

    Jeszcze dzisiaj wypstrykałem taką prawidłowość, że przy 1/200 synchron był do wartości przysłony f 10. Od f 11 zaczynał się pasek, dość szeroki. Nie wiem czy ma tu znaczenie konkretna wartość przysłony, czy raczej wymagana moc błysku w konkretnych warunkach oświetleniowych, a może czas automatycznego przymykania blendy zaczyna mieć wpływ na skuteczność pixela?

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    Ok, dzięki za pomoc.

    Jeszcze dzisiaj wypstrykałem taką prawidłowość, że przy 1/200 synchron był do wartości przysłony f 10. Od f 11 zaczynał się pasek
    Zakladajac, ze testowales w TTL-u, to zwiekszanie wartosci przyslony zwieksza tez potrzebna ilosc swiatla i lampa musi temu sprostac. Czas blysku sie wydluza co prawdopodobnie wplywa na zachownie lampy. Jesli tak jest w rzeczywistosci, to jesli przy f/8 zmniejszysz sprawnosc lampy (np. kierujac glowice na sciane/sufit lub uzywajac dyfuzora) powinienes rowniez uzyskac wspomniany pasek.

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    może czas automatycznego przymykania blendy zaczyna mieć wpływ
    Nie sadze. Podnoszenie lustra i przymykanie przyslony to pierwsza faza wykonywania zdjecia, i lustro potrzebuje duzo wiecej czasu niz przyslona.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie

    Tak, to jest to. Te popołudniowe testy, to było fotografowanie w E-TTL kawałka pokoju ..z białą parasolką w kadrze, za którą był flash. Z tego powodu dopiero przy f 11 było na tyle duże zapotrzebowanie na moc, że zaczynał się problem z synchronem. Teraz kojarzę fakty - pierwsze próby zaraz po zakupie pixeli prowadziłem w bardziej "naturalnych" warunkach, fotografując obiekt oświetlany światłem lampy odbijanym od ścian (bez lampy w kadrze ). Dlatego szybciej dawał znać o sobie pasek. Dziś przed południem natomiast robiłem testy w pokoju przy oknie, więc mocy nie brakowało.
    No, to by właściwie kończyło dywagacje na temat ciemnego paska przy X-sync, w moim zestawie z użyciem Pixeli (550D/Metz 58AF2). W przypadku braku czasu na sprawdzenie czy w danych warunkach starczy mocy na poprawny synchron przy 1/200, muszę omijać ten czas. To by również przemawiało za tym, że pomimo sygnalizowania pracy lampy w trybie HSS niezależnie od ustawionego czasu naśw., tryb HSS faktycznie uruchamia się dopiero powyżej x-sync, bo inaczej nie byłoby paska przy 1/200.
    W sumie Amen
    Ostatnio edytowane przez Kuba1 ; 04-02-2012 o 02:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •