Zobacz wyniki ankiety: Kupilem/uzywam Canona 5D Mark II i wg mnie:

Głosujących
123. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 94 z 94

Wątek: Opinia o moim Canonie 5D Mark II

  1. #91
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ferrari_alex Zobacz posta
    A co sprawiło, że "szczęka ci opadła"? Tylko tam z ciekawości pytam, bo nie miałem takiego efektu:-)
    Fotki z 35L. Na 40D też mi się podobały, ale ten krem (i mam tu na myśli zarówno bokeh jak i ogólną gładkość, wręcz sterylność zdjęć), który wyszedł z FF przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. I przy okazji kąt widzenia zrobił się jakiś taki bardziej efekciarski.
    Spodziewałem się, że na 100% powiększeniu przy tych 21MPix będzie lekka mgiełka, a tu żyleta. Regulacja AF też robi swoje, od razu ją wykorzystałem dla 35-tki, która miała tendencję do FF-owania. Dla mnie ten feature to wybawienie, bo do tej pory prawie każde swoje szkło musiałem kalibrować. Ogólnie jestem póki co pozytywnie zaskoczony AF-em. W warunkach na ISO 200-400 spokojnie używałem bocznych i łapały gdzie chciałem.
    Długo się wahałem czy Mk I czy Mk II i nie żałuję tej różnicy w cenie. Używki Mk I są moim zdaniem za drogie, ostatecznie wolałem dopłacić i nie musieć później gdybać.
    Body, stałki, zoomik

  2. #92
    Dopiero zaczyna Awatar mkowalczuk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    23

    Domyślnie

    Zamieniłem 40D na 5D MKII
    Powód? Bo FF i to była najtańsza opcja nie licząc MKI sprzedawanych czasem jako niepowtarzalne okazje.

    Wady już chyba poznałem. Zalet się ciągle uczę. Faktycznie - boczne punkty nie są idealne, ale bardziej od ich słabości braki mi ... wbudowanej lampy

    Aby nie być OT :mam nadzieję, że na wycieczkę mi wystarczy

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mieszko_1vp Zobacz posta
    Goomis-ja mam dylemat -chcę zakupić fisza-ale tak się zastanawiam-mieć taki zestaw jak Ty-czyli do 40-tki,czy juz kupować do 5-kti
    Zdecydowanie pod 5D. U mnie 40D leży głównie - ale backup być musi a nie będę przecież zmieniał na 30D - nie bądźmy śmieszni. Poza tym czasem jakiś sport mi się zdarzy to 40D lepszy.
    Ja czekam na 14/2.8 samyanga i wymieniam ich rybę 8/3.5 na niego właśnie.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  4. #94
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Z
    Ja czekam na 14/2.8 samyanga
    a kto na niego nie czeka ...miał być juszszsz-a teraz że za dwa miechy ;/

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •