Pokaż wyniki od 1 do 10 z 167

Wątek: 7D czy 1D MK II/1D Mk III

Mieszany widok

  1. #1
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    kazdy test rozdzielczości potwierdza to, że te 18Mpix to tylko teoria
    Jeśli sądziłeś, że szczegółów przybędzie proporcjonalnie do rozdzielczości matrycy, to... chyba nie wziąłeś pod uwagę możliwości optyki. Nie mniej różnica jest i to spora. Na korzyść 7D. Ja ten korpus porównuję do swojego 40D i widzę postęp. Na tyle duży, że już mnie D300(s) specjalnie nie jara.

    wystarczy spojrzeć na krawedzie detali na zdjęciach przedstawionych wyzej, na zdjęciach z 7D są one jakieś poszarpane już na ISO 100!
    Pofatyguj się trochę, ściągnij rawy i obrób je w taki sam sposób.
    Ocenianie jpegów, z puszki albo wołanych na domyślnych ustawieniach jest nierozsądne.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #2
    Coś już napisał Awatar wiktoch
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    capital city
    Wiek
    45
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    interpolowane fotki z 450D z 12Mpix do 18Mpix wyglądaja lepiej niz oryginalne z 7D :-)
    o boże człowiekuuuuuu pogrążasz się :-D zastanów się co wypisujesz???

    chyba dam zaraz ogłoszenie dziale giełda: "zamienię 7d na 450d - możliwa dopłata z mojej strony. pilne!"

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ja ten korpus porównuję do swojego 40D i widzę postęp. Na tyle duży, że już mnie D300(s) specjalnie nie jara.
    podpisuję się pod tym twierdzeniem obiema rękoma 100% racji
    EOS 7D |EOS5| 580EX | 16-35/2.8 II L | 24-70/2.8 L | 70-200/2.8 L | 100 MACRO/2.8 IS L | EFS 10-22/3.5-4.5 | 50/1.4 | LOWEPRO NOVA 5 | MANFROTTO 055PROB 486RC2 804RC2 681B 234RC |

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktoch Zobacz posta
    chyba dam zaraz ogłoszenie dziale giełda: "zamienię 7d na 450d - możliwa dopłata z mojej strony. pilne!"
    dobre


    ciekawe ze od 450d lepszy jest 500d, od 500d - 50d, od 50 - 7d, a tu nagle okazuje sie, ze 7d jest gorszy od 450... :}


    swoja droga trzeba miec nierowno pod sufitem zeby sie wpatrywac godzinami w takie same cropy 1:1 i szukac roznic.

    jak dla mnie to kazdy nastepny aparat moze byc gorszy nawet od 350d. ale i tak go kupie i bede robil zdjecia i krecil filmy. a wy sobie dalej cropy ogladajcie i udowadniajcie ktory jest lepszy ;P
    nicon D80, kanon 7D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •