Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [Merauder]Brzdąc

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie [Merauder]Brzdąc

    Temat przeznaczony dla mojego tytulowego brzdąca i prob zatrzymania czasu.

    Na pierwszy rzut zwracam sie z pytaniem, ktora Waszym zdaniem wersja lepsza:

    1.



    2.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Wersja bez zadrapania pod nosem,bo juz nie moglem edytowac.

    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  3. #3
    Początki nałogu Awatar jadeit
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    466

    Domyślnie

    dla mnie raczej 2

    a czy druga dwójka ta poprawiona nie ma, oprócz zadrapania usuniętego, jeszcze bardziej histogramu w prawo pociągniętego ?

    no i odbijając: czym jest blik w oku/oczach dziecka ?
    światło zastane czy lampa ?
    i jakie szkło ?

    dużo pytań, wiem, a czasu mało

    pozdrawiam
    un point c'est toi
    fotki są tu: http://www.asfalt.net.pl/main.aspx?page=3&uid=10

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    289

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie 1.
    Na zajęciach w ciemnii >2< wylądowałaby w koszu.
    Chyba,że chciałeś uzyskać coś na kształt high key,ale moim zdaniem nie jest to udana próba...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadeit Zobacz posta
    dla mnie raczej 2

    a czy druga dwójka ta poprawiona nie ma, oprócz zadrapania usuniętego, jeszcze bardziej histogramu w prawo pociągniętego ?

    no i odbijając: czym jest blik w oku/oczach dziecka ?
    światło zastane czy lampa ?
    i jakie szkło ?

    dużo pytań, wiem, a czasu mało

    pozdrawiam
    Dwojka poprawiona ma jeszcze histogram w prawo delikatnie
    A co do odbicia pileczki to lampa odbita za mna, 45 stopni w tyl nad glowa, za soba mialem sklepienie z bialej sciany i bialego sufitu. Niestety wanienka z mlodym troche nie fortunnie ustawiona pod zyrandolem dala dwa dodatkowe nieporzadane bliki.

    A co do szkla to 28 1.8. Jak oceniasz perspektywe, bo wielu ludzi balo sie w tego typu szkle znieksztalcen przy fotach z malej odleglosci i twierdzili, ze min odleglosc od obiektu, aby uniknac znieksztalcen to 1 m. Tak w wieksosci portretowek sie przyjelo. Ta fota byl robiona z max 60/70 cm i nie wiem, albo jestem slepy, albo ja znieksztalcen nie widze.
    Cytat Zamieszczone przez mamiyka Zobacz posta
    Tylko i wyłącznie 1.
    Na zajęciach w ciemnii >2< wylądowałaby w koszu.
    Chyba,że chciałeś uzyskać coś na kształt high key,ale moim zdaniem nie jest to udana próba...
    Tu jest moj porblem, wiem jedno wielkie G o high keyu i wydaje mi sie, ze przesuwanie histogramu na prawo zalatwi sprawe. Z racji, ze efekt high keya w pyte mi sie podoba to znasz jakies miejsca w sieci, ktore traktuja o tym w prosty sposob? Raczej prosilbym o dosc ogolnikowe porady, bo Lightrooma, ani PSa nie posiadam, a piracic nie zamierzam.

    A juz tak calkiem na marginesie to niestety, ale obrabiam foty na lapie i dopiero spojrzenie pod pewnymi katami daje mi w pelni obraz miernej namiastki high keya jaka popelnilem.
    Ostatnio edytowane przez Merauder ; 20-11-2009 o 00:42
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie

    Mnie numer 1 bardziej sie widzi.
    Wpisz sobie w youtube hi-key photoshop i inne kombinacje slow. Znajdziesz pewnie tutoriale

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    cd.
    2
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  8. #8
    Bywalec Awatar rycerz
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    W.
    Posty
    227

    Domyślnie

    ja tam lubie jak zdjęcia dzieci są kolorowe, takie jakieś pozytywne skojarzenia to ze sobą niesie...optymistyczne
    nx100

  9. #9
    Coś już napisał Awatar yanovitz
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    41
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    ja tam lubie jak zdjęcia dzieci są kolorowe, takie jakieś pozytywne skojarzenia to ze sobą niesie...optymistyczne

    Z gustami sie nie dyskutuje, jedni wola kolorowe, inni czarno-biale. Ja sam mam hopla na punkcie B&W i wcale dla mnie nie niosa one zadnych pesymistycznych przeslan.

    Merauder, widze ze tez masz dzieciecego hopla :-) Swietne fotki, super model(/ka?), ostatnia widzalbym troszke jasniej.
    Ostatnio edytowane przez yanovitz ; 24-11-2009 o 13:53

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    ja tam lubie jak zdjęcia dzieci są kolorowe, takie jakieś pozytywne skojarzenia to ze sobą niesie...optymistyczne
    No coz, akurat w tej kwestii wszystkim nie dogodze. Sam uwielbiam B&W.
    Cytat Zamieszczone przez yanovitz Zobacz posta
    Z gustami sie nie dyskutuje, jedni wola kolorowe, inni czarno-biale. Ja sam mam hopla na punkcie B&W i wcale dla mnie nie niosa one zadnych pesymistycznych przeslan.

    Merauder, widze ze tez masz dzieciecego hopla :-) Swietne fotki, super model(/ka?), ostatnia widzalbym troszke jasniej.
    Model zwany Filipem, tudziez Bubusiem.

    Ostatnie juz z serii kapielowej poki co. Obciete ucho, wiem wiem. Mam nawet lepszy kadr, tyle, ze tutaj wyraz twarzy lepszy.

    3.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •