Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: Lampa Canon SPEEDLITE 430 EX II

  1. #11
    Początki nałogu Awatar sylwester Samluk
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    316

    Domyślnie pytanie

    Witam

    Wczoraj kupiłem, dzisiaj podłaczyłem lampę 430II do mojej 400D. Właczyłem ETTL i mam podpięty obiektyw 85mm f/ 1.8.
    I tu zastanawiam się dlaczego na LCD nie ma napisu o tym jaka jest oogniskowa oraz jaki bedzie maksymalny zasieg blysku w metrach.

    jak przelaczyłem na maulach i ustawilem i klikałem przycisk zmieniajacy ustawienie o ognioskowej to w pewnym momencie otrzymałem 80 oraz kwadracik, który według instrukcji okresla, że właczyłem opcję, która automatycznie wykrywa wielkość matrycy.

    Moje pytanie brzmi dlaczego przy tej stałce i ETTL nie wyswietla sie na wyswietlaczu wlasnie moja ogniskowa oraz skuteczny zasieg lampy przy tej ogniskowej?
    |5D Mark I| |50D+BG-E2N| |400D+BG-E3| |Sigma 10-20mm f/4-5,6 EX DC HSM| |Canon EF 28mm f/1.8| |Canon EF 85mm f/1.8|
    |Canon EF 70-200mm f/4 L USM| |Canon Speedlite 430 EX II|Knight TR-332 E-TTL Trigger

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    57
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwester Samluk Zobacz posta
    Witam

    Wczoraj kupiłem, dzisiaj podłaczyłem lampę 430II do mojej 400D. Właczyłem ETTL i mam podpięty obiektyw 85mm f/ 1.8.
    I tu zastanawiam się dlaczego na LCD nie ma napisu o tym jaka jest oogniskowa oraz jaki bedzie maksymalny zasieg blysku w metrach.

    jak przelaczyłem na maulach i ustawilem i klikałem przycisk zmieniajacy ustawienie o ognioskowej to w pewnym momencie otrzymałem 80 oraz kwadracik, który według instrukcji okresla, że właczyłem opcję, która automatycznie wykrywa wielkość matrycy.

    Moje pytanie brzmi dlaczego przy tej stałce i ETTL nie wyswietla sie na wyswietlaczu wlasnie moja ogniskowa oraz skuteczny zasieg lampy przy tej ogniskowej?

    Przy mojej stałce na monitorku lampy wyświetla się ogniskowa obiektywu (stałki) oraz zasięg lampy dla tej ogniskowej. Jak założę swojego zoomika, to także wyświetla mi się dana ogniskowa na jakiej jest ustawiony obiektyw wraz z zasięgiem lampy. Zauważyłem, że zmieniając ogniskową na zoomie także zmieniają się informacje na monitorku, tzn lampa "czyta" aktualną ogniskową zapodając jednocześnie swój skuteczny zasięg. Powinno być i tak u Ciebie. Lampa przestaje mierzyć ogniskową szkła z chwilą opuszczenia wbudowanego dyfuzoru. Jeśli masz opuszczony dyfuzor, to zachowanie lampy jest OK. Jeśli masz go schowanego, to sprawdź w ustawieniach. Może być i tak, że ustawienia masz OK, ale nie ma komunikacji (wymiany wiadomości) na linii szkło-body-aparat. Z tego co pamiętam (nie mam instrukcji przy sobie), to zakres ogniskowych, które "czyta" lampa wynosi 17 -105 mm - czyli Twój zoom się łapie w tym zakresie. Podłącz go i sprawdź, czy w zakresie 70-105 lampa będzie odczytywać ogniskową. U mnie czyta, więc powinna także i u Ciebie. Dodaję, że ta funkcja chodzi u mnie na automacie i nie miałem z nią nigdy najmniejszych kłopotów. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Jago ; 13-12-2008 o 15:28
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Lampa przestaje mierzyć ogniskową szkła z chwilą opuszczenia wbudowanego dyfuzoru.
    Oraz w sytuacji kiedy to głowica przemieszczona jest względem ustawienia "startowego" (odchylenie 45 stopni, głowica skierowana w stronę obiektywu).
    EOS + Speedlite

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    57
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    sylwester Samluk ....... W manualu jest tak samo jak w auto Sprawdziłem w instrukcji - lampa "czyta" ogniskową w zakresie 24-105 mm. Podejrzewam, że jak wartość odczytanej ogniskowej w lampie nie pokrywa się z rzeczywistą ogniskową na szkle, to zdjęcie może być w części niedoświetlone
    Ostatnio edytowane przez Jago ; 13-12-2008 o 22:50
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwester Samluk Zobacz posta
    Moje pytanie brzmi dlaczego przy tej stałce i ETTL nie wyswietla sie na wyswietlaczu wlasnie moja ogniskowa oraz skuteczny zasieg lampy przy tej ogniskowej?
    Sprawdzałem powyższą konfigurację na swoim sprzęcie (posiadam model 430 EX jednakże w tym przypadku nie ma to większego znaczenia) i po podpięciu EF 85 f/1.8 oraz uruchomieniu lampy na jej wyświetlaczu wyświetla się ogniskowa 80 mm oraz skuteczny zasięg błysku wynoszący 18 m. Oczywiście głowica była ustawiona w pozycji "startowej" (w innym przypadku powyższe wartości nie będą wyświetlane).
    Ostatnio edytowane przez axk ; 13-12-2008 o 23:41
    EOS + Speedlite

  6. #16
    FURIANIN
    Guest

    Domyślnie Lampa Canon SPEEDLITE 430 EX II

    Witam szanownych kolegów i koleżanki.Jestem nowym przedstawicielem Canonowców i jestem zaszczycony mogąc znaleźć się w gronie uczestników tego forum.Jako początkujący laik mam problem z w/w lampa otóż nie wiem jak przełączyć 430 EX II w tryb TTL proszę o pomoc w tym temacie niestety w instrukcji obsługi nie znalazłem tego zagadnienia.Mam EOSA 50 D i z pozycji aparatu nie mozna przejsc na TTL wiem ze w 580 można przestawić to w nastawach indywidualnych w 430 tego nie znalazłem.Proszę o pomoc


    Pozdrawiam

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar paproszek_na_kredensie
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    3m
    Posty
    32

    Domyślnie

    A wciskałeś przycisk "MODE" ?

    A z poziomu body też się da. I uwierz mi, to wszystko jest w instrukcjach...

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Gród Kraka
    Wiek
    52
    Posty
    91

    Domyślnie

    Z jakiego trybu chcesz przełączyć w TTL.

  9. #19
    FURIANIN
    Guest

    Domyślnie

    wiec tak w instrukcji nie ma i z poziomu body nie można tego zrobić chce przełączyć z ETTL

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FURIANIN Zobacz posta
    wiec tak w instrukcji nie ma i z poziomu body nie można tego zrobić chce przełączyć z ETTL
    Żaden Eos Digital nie obsługuje TTL (OTF), tylko ETTL/ETTL2
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •